načítám data...

Téma Totálka netuctového auta, co na to pojištovna? - zkušenost

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Testosteronový král 17. ledna 2024, 23:04
Tyjo, to je mi líto ale aspoň máš co opravovat. Já (ještě) mám úplně obyčejnou ale s tou nejlepší historií a stavem Astru G zbořenou na čumák s bagy ven, takže do totálky kdy viníkem byla taky Kooperativa a potom, co se auto vydražilo za 4k mi pojišťovna doplatila 27k. Načež jsem se odvolal s tím, že to stejně jako ty cítím podhodnocené, v jedenácti bodech jsem do emailu napsal proč si to myslím, co se dalo jsem dokázal fotkou nebo dokumenty a navrhnul jim jako nabízenou cenu v inzerci 40k reálnou prodejní 35k, frajeři mi stejně doplatili chybějících 9k do 36k + sem si nechal vrak za 4k :D ještě jsem si vymyslel, že se mi při nehodě rozbilo ochranné sklo telefonu za 300,- tak to taky bez jediné námitky do pár dní poslali :D Tak si dnes říkám, jaký mohl být strop, který bych z nich navíc mohl dostat, jestli bych se dokázal dostat na 50k...
Evlo 31. prosince 2021, 19:50
.

Tento příspěvek byl 31.12.2021 v 19:50 upravován.
Evlo 31. prosince 2021, 19:50
Tak jsem se dozvedel, ze prej delika stoji 100 000 na cr znackach, tak napisu teda pojistovne, ze od nich koupim deliku ve stavu jako je ta moje za 100k a odpustim jim plneni, za me mega fer vstricny jednani.
Evlo 31. prosince 2021, 19:37
Tak se mě podařilo zajistit podklady i od pojišťovny vyníka a zas je tam vidět, že prostě zas dělali odhad na jiný auto.
Alespoň teda už ale dokázali nedávat na deliku dveře z tranzita, to je mega pokrok.

Škoda, ze ty pojistovny to maj tak vpyci, ze ti klidne poslou podklady jak to proste ojebavaj a je jim to jedno, bych cekal vetsi boj
Evlo 31. prosince 2021, 15:01
se mě podařilo získat dokument jak to pojišťovna ojebává
a oni prostě řeknou, hmm Delica, to tu nemám, tak tranzit je taky dodávka.
Předpokládám, že Urus si řeknou, hmm Urus, ten tu nemáme, tak Dačia duster je taky SUVčko.
Ještě tam používají "Koeficient náhrady dílů" což netuším co je, ale je to stoprocentně nějaká ojebávka.

Na google jsem našel tohle


ZS je znalecký standard tzn. naprosto legálně irelevantní věc



Takže to asi funguje, tak že oni řeknou, že delica je tranzit, a dveře na tranzit stoji 20 000 ale já si z prstu vycucnu knd 30 a tak řeknu 6000 :D

Tento příspěvek byl 31.12.2021 v 15:11 upravován.
Evlo 12. prosince 2021, 13:08
[url]https://www.nsoud.cz/Judikatura/judikatura_ns.nsf/WebSearch/2C66DA72ECACCE28C1258684001E0EB3?openDocument&Highlight=0[/url]

Přijde vám, že to oddůvodnění NSS dává i jen logicky smysl? V Praze nejsou Kabriolety populární, takže stojí 1/2 ceny než v německu :D

Tento příspěvek byl 12.12.2021 v 13:14 upravován.
lucnikonik 16. března 2021, 22:42
Moje zkušenost s naprosto běžným autem,

tehdá byl viník u tuším Generali, ojeb velikej (asi 30tisíc), po prvním kolečku jsem vzdal řešit to osobně, zaplaťpánbůh mám velice velice dobrého kamaráda právníka, který to udělal skoro zadarmo (a je to celkem známé jméno) a jakmile jim přišel dopis s plnou mocí k zastupování, tak pojišťovna začala couvat a nakonec uhradila naprosto vše, co měla, auto se opravilo a pokud vím, jezdí dodnes, bohužel před 20 lety byla situace jiná, než dnes, tehdy měli z "elitních" právníků ještě strach, bohužel dnes je jim absolutně všechno fuk a hrajou zdržovací hry :-(((

ještě mě napadá - zkusím to dohledat, ale existuje judikát, nejsem si teď na 100% jistý, zda od nejvyššího soudu či ústavního soudu, který ve zkratce říká, že pojišťovna nemůže krátit plnění amortizací poškozeném, protože oprava byť s použitím nových dílů je uvedení v předchozí stav a není to zhodnocení vozidla, které už jen tím, že bylo poškozené při nehodě, ztratilo X % hodnoty, kterou mělo před nehodou. Tenhle judikát použil kamarád při nesouhlasu s plněním u tuším kooperativy a jen zmínil číslo judikátu, tak pojišťovna platila úplně jinou výši (snažili se ho ojebat asi o 70 tisíc).

Opět - nejsem si jistý, ale matně si vzpomínám, že snad byl/je i judikát, který říká, že u totálky je to o penězích, za který se pořídí srovnatelné náhradní auto a snad tam bylo zmíněna i výbava/opotřebení - prosím u tohoto mě neberte za slovo, nejsem si jistý :-(
Evlo 08. ledna 2021, 11:50
Tak při komunikaci s pojišťovnou stejne zmrdsky, jako oni semnou se nakonec podařilo uzavřít i bez soudu, přičemž me ojebali jen o 10% cca. Problem je, že me nezaplatil ten čas co jsem tím řešením ztratil.
Evlo 03. prosince 2020, 18:41
Tak mám dokument jak to firma, který to prodali (což celou dobu ignoruji, to je boj pojišťovny, že to někomu prodali), prostě náhodně vymysleli "odpočet zhodnocení v %". Takže s tímto dokumentem je výsledek soudu dost jasnej, ale už toho mám tolik, že asi nechám pojišťovnu vyhrát, takže budou dál ojebávat, holt tentokrát to bude muset někdo jinej pořešit.

A je to trochu jiná úroveň ojebu než dát vozídlo do nějaké dražby a o to krátit plnění - no vlastně je to skoro to stejný :D - tady neměli možnost dražby, tak to ojebiali nejvíc jak to šlo bez ní

Tento příspěvek byl 03.12.2020 v 18:49 upravován.
Evlo 03. prosince 2020, 12:35
Tak jsem si myslel, že to zvládnu a po třech měsících boje jsem to nedal, i na té majetkové pojistce mě ojebali o vic nez 3000 coz neni moc, ale jde o princip, ze zas pojistovna vyhrala, ještě to zkouším řešit s "ředitel likvidace pojistných událostí", protože se konečně někdo odpovědný z pojišťovny, více než PO TŘECH MĚSÍCÍCH, dokázal podepsat, ale reálně spíš přemýšlím jestli se soudit (předžalobní výzva nemá cenu) nebo je nechat vyhrát.

Vrak vozidla mě teda nechali a nechápu ani proč by pojišťovna měla prodávat moje vozidlo v aukci nebo oceňovat zbytky, mají likvidovat škodu a ideálně uvést věc do stavu před událostí, i když i tou aukcí jsem se jednou nechal ojebat, samo, zkušenosti s tím jak se to ojebává no, na poprvé to podle mě nedá nikdo.


A chápu teda, že většina lidí by asi byla spokojená s tím, když by jim zbyl vrak a dostali zaplacenou skoro celou kupní cenu + náklady na import atd., ale prostě já chtěl pojišťovnu donutit zaplatit vše, kromě nákladů co jsem vynaložil na likvidaci (čas - protože vím, že čas v ČR nestojí nic ... i když těžko hledat něco cennějšího), obzvlášť když se zas nechovali ani trochu slušně.

Předpokládám (jsem prostě furt naivní optimista), že k ojebání došlo na kurzu, protože v JPY nedokázali vyplatit, kurz jsme domluvili telefonicky jaký se použije (toto mám nahráno) a myslím si, že nakonec použili jiný kurz a tím došlo k ojebu.


Mimochodem dožadoval jsem se uvedení věci do stavu před událostí, což prostě nedokázali.

Tento příspěvek byl 03.12.2020 v 12:49 upravován.
Evlo 12. října 2020, 10:24
VoFi: To je proste dopis pojistovne. Ja to minule resil tak jako ty, tentokrat to tak neresim a zatim me pojistovna neposlala uz cca dva mesice nic, coz beru porpavde jako uspech.

Tento příspěvek byl 12.10.2020 v 10:25 upravován.
VoFi 11. října 2020, 01:55
Jinak aktualizace stavu auta - nová plechařina po laku, předek srovnaný. Čeká se na nový chladič..a pak už jen z dárcovského auta přehodit trubky klimy.
Snad se to stihne co nejdřív...ale na svá auta založím nové vlákno, ať si to tu sám neplevelím :D
VoFi 11. října 2020, 01:51
Tak tak, nechal jsem to být. Sice se mi to doteď dost protiví, ale budiž. Právě mne koplo, že nemám s čím na trhu auto porovnat. A taky mě štve princip, že auto jde do aukce tak jak je včetně "nestandardní výbavy" kterou nemůžu před prodejem sundat, ale do tržní hodnoty auta se to nepočítá. To nicméně není nic nového, už jsem to tu říkal.

Na druhou stranu.. Slyšel jsem u mechanika, jak jednomu pánovi druhý řidič ztotálkoval zaparkovanou Octu RS v plné palbě a pojišťovna mu vyplatila průměrnou cenu Octy té generace, zahrnujíc všechny motorizace a výbavy.. což znamenalo asi polovinu hodnoty. A stejně jako v mém případě, odvolání neudělalo nic,,,

Tento příspěvek byl 11.10.2020 v 01:52 upravován.
Evlo 05. října 2020, 18:43
VoFi: A tak to teda nechas a uzavreno?
sheogh 02. září 2020, 20:04
Ja dostal za lehce ohnutou kapotu a prasklinu na svetle u phaetonu od pojistovny 90k, takze celkem v pohode.
Brněnská odchytová 03. srpna 2020, 02:20
VoFi: nj.. velká rychlost... ale dokud sou to jenom plechy a srnka, tak je to ok..

Pojistí to v pohodě znovu (mě to pojistili), jediný co, tak z nějakýho důvodu po mě chtěli, abych se stavil osobně na pobočku, že prý to nejde sjednat přes net. Ale za měsíc mi končilo POVko, tak sem to risknul, ten měsíc jezdil bez připojištění střetu a obnovil až normálně s POVkem.
A ano normálně to obnovili, už sem měl tu "čest" to připojištění znovu otestovat.. a furt funguje..
VoFi 02. srpna 2020, 02:33
Jinak jak jsem psal do bazarového snílka, vlivem nejen srnce asi budu muset pustit jeden domluvený projekt.
ZR 160. Pěkná kastle takřka bez rzi, ale taky sedaček a křídla za 7 tisíc. Ono to totiž nemá motor. Ale stačí ho tam jen položit a může vyjet.
Motor mám domluvený za dalších 10 tisíc od jiného pána.
Nechcete se toho někdo ujmout?
Pokud to někdo nevezme, majitel nechá auto hodit do šrotu..
Popř klidně pošlu číslo účtu, kam můžete zasílat peněžní dary na záchranu auta :D

Edit 11.10. - nakonec jsem se rozhodl kastli přece jen domů dovléct. A hádejte co? Pan majitel přestal komunikovat. Měl mi pak poslat poštou alespoň pár drobností, co jsem potřeboval nahned. Na začátku srpna psal, že to druhý den hodí na poštu. Od té doby mrtvo...


Tento příspěvek byl 11.10.2020 v 01:57 upravován.
VoFi 02. srpna 2020, 02:28
Tak to jsem měl skutečně kliku. Koukal jsem na video a pocuchané to bylo dost.. Inu dvousečnost neobvyklého auta.

Už mám doma snad všechny díly na složení. Nakonec to dokonce vypadá, že chladiče přežili a jen vyletěla trubka..

Co se připojištění týče.. Pojistí mi to znovu? Někdo mi totiž tvrdil, že dvakrát to samé auto ta samá pojišťovna na zvěř nepojistí.. Ale přijde mi to jako blbost.
Brněnská odchytová 02. srpna 2020, 02:14
VoFi: A to můžeš bejt ještě rád, že se zbytky vydražili v aukci jenom za těch 7k...
Já rozstřelil auto o srnku - trochu víc sem pomačkal předek, ale zas nešly pytle ven. Cenu auta odhadli na 81k (taky sem to cejtil jako podhodnocený), smluvní servis si řek 75k jen za díly, takže totálka, jenže v aukci se zbytky vydražili za 57k.. Takže pojišťovna vyplatila 23k.. (oprava v normálním servise vyšla na 40k..)
Jinak taky kooperativa a při totální škodě po vyplacení zaniká to připojištění střetu se zvěří, tak je potřeba ho sjednat znovu..
VoFi 17. července 2020, 19:07
Plné znění zde