načítám data...

Téma Studentský povoz za 80k

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
David Marek 16. května 2018, 19:36
sheogh: test
sheogh 09. května 2018, 10:25
H_F: Jasne, 2 mista nejsou problem, sam se obcas divam po necem sportovnejsim. Ale asi uz starnu, a pohodli Miaty uz asi neni pro me. Souhlasim, ze je to fakt zajimavy a takovy "jiny" svezeni (diky Ferniemu za demonstraci :-) ), ale proste se tam pohodlne nevejdu :-D Proto to auto na denni pouziti mou optikou moc smysl nedava.

Tady bych treba doporucil (pokud je podminak RWD) treba stary CLK230, ale tam nemam zadnou dlouhodobou zkusenost, takze spolehlivost je s otaznikem. Ale svezeni dobry

Ted se zacnu strasne rouhat, ale dokonce bych si uz ani nekoupil daily s manualem. Mozna, kdybych bydlel na malem meste, nebo vesnici, a do prace jezdil po klikaticich lesem, ale ve meste (zvlast ve vecne zajammovanym Brne) je to za trest...

Jak rikas, pro vyletniky je osobni dodavka ideal, ale u vetsiny variant se obavam, ze se nevejde cenove
H_F 06. května 2018, 13:55
sheogh: ja denne s miatou dojizdel 110km (2x55) do prace, ve dvou s kolegou

s s2000 sem najezdil pres 40tkm jako s daily autem, denne po londyne (btw. jedno z nej aut na prekonavani retarderu), temer kazdy vikend jsem s ni loupnul 1000km, kdyz jsem se na vikend z prace vracel do cornwallu a zpet
druhy nejpouzivanejsi auto k tomu bylo vito westfalia na vozeni psu kramu a vikendovy zevl v prirode a na festakach
coz je podle me jako jedine vozidlo pro trochu aktivniho studenta ideal... nejaky multivan etc.
pokud ale v aute nepotrebuje bivakovat, ani nema potrebu vozit tunu lidi, tak 2mistnej roadster jako dailyna klidne
GanGreen 05. května 2018, 15:46
marcocz1: by mě zajímalo, kde VŠUDE do tebe reju...
Nezn.uživatel 04. května 2018, 23:23
JLK: To jo, no.
JLK 04. května 2018, 22:41
Knightrider: ale zase v kategorii aut podobnych vykonu to asi bude jeste z tech levnejsich, nebo ne?
Nezn.uživatel 04. května 2018, 22:23
JLK: Jak se to vezme. Jen novy podvozkovy dily staly tolik, co Miata NB ve slusnym stavu. A to se tu porad bavime o starym verglu, kterej se zacal vyrabet pred 35 lety. Na to, jak je to starej kram, tak jsou ty ceny dilu dost divoky. Rok starej Mustang, kteryho jsem mel predtim, byl vyrazne levnejsi na servis.

Tento příspěvek byl 04.05.2018 v 22:29 upravován.
Nezn.uživatel 04. května 2018, 22:19
marcocz1: Mne se taky nechce, ale nakonec to nejak dam. :-D
JLK 04. května 2018, 22:10
Knightrider: jenom deseti? to neni zas tak spatny.
Marek Brunner 04. května 2018, 21:43
GanGreen: to spíš s tebou není řeč, přijde mi, že do mě jedeš v jakýmkoliv vlákně kde cokoliv napíšu :D já jen říkám, že auto, se kterým má být nějaká sranda, má být rwd a má stát max 150k..prostě nic jiného v téhle cenové relaci nedává smysl.
Poznámka o Alfě musela být, sorry. Ale pokud tě to potěší, navrhoval jsem Kubajsovi GTV v kábru, protože je prostě stylový.
P.S.: já do tebe nezačal rejpat první.
Knightrider: no..tak to bych asi nechtěl servisovat..:D a živit vůbec!:D
Nezn.uživatel 04. května 2018, 21:31
marcocz1: Ono je to jednoduchý. Vezmi ceny dílů na Miatu a vynásob deseti. :-)
GanGreen 04. května 2018, 21:15
Hele kámo já na to séru, s tebou není řeč...
Btw. Poznámka o alfě je tak ubohá že bych tě nejradši poplácal po rameni 8)
Marek Brunner 04. května 2018, 19:59
GanGreen: a jestli sis nevšiml, tak to, co hledal Kubajs se dost liší od tohohle hledání. Kubajs je pohodlný a užívá si klidnou předpisovou jízdu. Vorlosup hledá očividně něco jiného.
Marek Brunner 04. května 2018, 19:46
GanGreen: tak, nekoupil si Alfu, aby byl každý týden u servismana, takže za mě fajn.
GanGreen 04. května 2018, 18:39
marcocz1: jasně, stejně jako miatu hledal Kubajs a najednou jezdí zase volvem co?
Marek Brunner 04. května 2018, 16:24
Knightrider: radši ty ceny nechci ani vědět..:D já bych řekl, že Miata je (promiň Krabe..) studentská 911. :)
sheogh: chraň bůh to mít jako jediný auto. Fernie je extrémní případ tohohle, ale..já bych znovu cestu na Brněnské KaK s Miatou nepodstoupil asi. Bez opalovacího krému určitě ne, doteď vypadám jako Rudolf (Díky Kubajsi za přezdívku, už mi tak říkají i v práci.)
sheogh 04. května 2018, 15:03
Ja bych (opatrne ;-) ) souhlasil s Knightriderem - jako druhy auto/hracka parada, fakt je to zabavny svezeni. Ale mit to jako jediny auto, na cestu treba do Prahy radsi zvolim vlak. To uz bych se radsi podival po zabavnym a zaroven pohodlnym a praktickym MG ZR :-)

Mozna pokud Vorlosup meri do 160cm, byla by to vhodna volba jako daily
Nezn.uživatel 04. května 2018, 14:26
marcocz1: Je to tak. Za tyhle peníze se těžko sežene něco zajímavějšího. Vzhled není pro každýho, respektive pro mně určitě ne, výkon taky zrovna nenadchne, ale zase je to vážně celkem zábavná hračka, která je jak na pořízení, tak na servis naprosto dostupná každýmu normálnímu člověku. To bys koukal, kolik stojí díly na ten můj šuplík. :-)
V tomhle směru se tomu vážně těžko hledají chyby. A nakonec, pořád platí, že je to auto pro radost, takže je úplně jedno, jestli je to Miata, Corvette, 911 nebo cokoliv dalšího. Svůj účel to splní perfektně.

Tento příspěvek byl 04.05.2018 v 14:35 upravován.
Marek Brunner 04. května 2018, 13:58
GanGreen: "V kapse je samosebou víc než těch 80, se servisem se počítá. Miata mi neprojde přes přítelkyni, ale je to horký kandidát."
" A teď horké kandidáty. Nemusí to být nic rozumného, ale docela bych ocenil pohon zadní nápravy."
"Nemusí to být nutně sportovní náčiní a na daily se dá zneužívat přítelkyně bývalá Carisma."

Já myslím, že něco takového jako je Miata je přesně to, co Vorlosup hledá. ;)
GanGreen 04. května 2018, 13:24
S tou miatou už je to tady vážně trapný... Podle zadání nic takovýho nehledá :/