načítám data...

Téma STK 2020

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Trinom 07. března 2020, 20:37
Bigg.I: Pokud si vzpomínám dobře, tak kód motoru je na tady těch fordích motorech snad jen na papírový nálepce na prsou rozvodů :-D
Beny 04. března 2020, 07:41
Bigg.I: Tohle už mě taky párkrát v životě napadlo, ale nemůžu si kvůli tomu kupovat třetí auto... :-D Ale palec hore!
Bigg.I 03. března 2020, 12:31
uz se tesim, jak budu resit upravy motoru na Sirrce :)) zda to bude 2.3 s ventildeklem 2.0 DOHC :D nebo co s tim provedeme...
Chosé 03. března 2020, 11:17
Ano, zjistí. A po novu jsou technici více opatrní, takže pokud něco zavání průserem, tak dávají ruce pryč. Tímto způsobem tak zároveň provádí i inspekce jednotlivých stanic tj. mají auto, které nemůže projít TK a snaží se nachytat nepoctivé techniky, kteří by auto pustili.

Jinak pochybuji, že technik dokáže okem rozeznat 1ZZ od 2ZZ. Pokud to nebude nikde pohledově vyraženo na plastu/bloku, tak jsi v pohodě. Co si pamatuju, tak se blok motoru na Hondách běžně přerážel s kódovým označením dle TP.
Trinom 03. března 2020, 10:46
Tomáš Vavrečka: To mi připomíná typ motoru u valné většiny starých amerik "vidlicový osmiválec" :-D
Půlka aut ten kód má někde pod klimakompresorem, druhá půlka ho má schovaný pod přírubou převodovky...
Snad jen někteří Japonci ho měli odlitý na ventildeklu.
Vavris Vavrisovic 26. února 2020, 12:22
Jsem byl příliš stručný... Pochybuji, že na STK zjistí přítomnost jiného motoru, který je zástavbově identický a visuálně téměř identický.

To leda na evidenčce, ale ani tam ve velké většině případů nezkoumají typ motoru přímo na bloku, protože tam prostě nevidí.



Tento příspěvek byl 26.02.2020 v 12:23 upravován.
Nedy 26. února 2020, 08:51
Na STK to rozhodně zjistí, zvláště pokud před tím auto neprošlo jinde, tak budou dvakrát opatrní. Takže pokud nemáš nikoho vyloženě na STK, tak jak píšou pode mnou. Dát auto mechanikovi (a pokud to není kamarád, tak ho výslovně upozornit na "problematická" místa) a ti už většinou ví, jak se s technikem domluvit...
spooon 25. února 2020, 13:59
celkově je "jistější" nechat STK na mechanikoj/servisu, ať s tím projdou. Většinou k nim maj na STK vřelejší přístup.
krab 25. února 2020, 13:46
Koukám, že nakonec ten základní problém je, že u nás ti úředník prostě neumí jednoduše dopsat 2ZZ-GE motor do TP a tím by bylo vyřešeno. Jenže on je u nás problém i se zapsáním jednoduchých úprav jako přidání kompresoru, turba atd...

Co by šlo jednoduše, řeší se složitě. Ideál přijet na STK, kde někoho znáš nebo tu STK nechat projít nějakýho mechanika, který ví kam to odvézt. A chápu, že je to asi rok od roku složitější...
bkralik 25. února 2020, 13:16
Goldies: Motor se povinně na STK nefotí! Ze zákona je nařízeno jen fotky "přední a zadní část vozidla, VIN štítek, pomocný VIN za čelním sklem, stav počítadla ujeté vzdálenosti".
Samozřejmě technik může fotit co chce a ty fotky tam donahrát, ale pokud to není vyloženě idiot, tak k tomu nemá důvod...
Jakub Pospíšil: Na STK můžou koukat na staré fotky a protokoly z minulých kontrol a pokud by se jim něco nezdálo, tak je to naprosto legitimní. Ale opět - jde o to jakého technika potkáš. Nám třeba říkal že co je tam za motor je mu prakticky jedno, pokud to vypadá seriově a tak že to tam patří...
Beny 25. února 2020, 12:10
Zjistí. Praktickej příklad: Jel jsem s motorkou na STK, dostal jsem jí na měsíc, protože technik je idiot. Tak jsem to sbalil a dojel na jinou. Technik si vyjel poslední záznam, prošel to a jen konstatoval že to nechápe co tam dělá za idioty... STK bez závady.
Vavris Vavrisovic 25. února 2020, 11:24
Pochybuju, že to na STK zjistí.
Jakub Pospíšil 25. února 2020, 09:19
crackhonos: Ano, záznam v systému vznikne ještě před najetím auta do "garáže". Potom se k němu přidávají hodnoty a fotky. Pokud tě nechají projet celou STK a na konci ti dají protokol, že jsi neprošel, je to zaevidováno.
Nejsem si ale vědom toho, že by si ta další STK nějak kontrolovala záznamy z jiné STK.

Tento příspěvek byl 25.02.2020 v 09:20 upravován.
crackhonos 25. února 2020, 02:48
Jakub Pospíšil:
Já vím, otázka ale zůstává.... Neprojdu-li u jedné STK, bude druhá STK vědět, že auto neprošlo u první ?
Goldies 24. února 2020, 19:57
crackhonos: mám to stejně v MR2 a není problém, záleží jaká byla naposledy fotka na STK motoru, pokud bude stejný, nebudou to řešit :-)
Jakub Pospíšil 24. února 2020, 19:53
Opakovanou STK musíš udělat u té samé stanice. Nic ti ale nebrání jet jinam a zaplatit si tam za celé kolečko znovu.
crackhonos 24. února 2020, 14:01
Zdravím,

mám na autě udělaný swap motoru (7g celica - 1zz za 2zz). V minulosti řešeno "všelijak", letos už asi nebudu mít možnost spřátelené STK.

Dotaz č.1: Pokud přijedu na "STK A" a tam mi zjistí, že je v autě jinačí motor tak budu toto zaneseno někam online ? Jde mi o to pokud neuspěji u "STK A", tak jestli budou o jinačím motoru už vědět i u "STK B"


Dotaz č.2: pokud by mi někdo chtěl s tímto pomoci, nechť zanechá SZ


Pro rejpaly: Že je tam jiný motor lze zjistit jen pokud by to technik poznal vizuálně. Emisní hodnoty jsou stejné (ne-li čistší) , kod motoru je vyražen na nedostupnem mistě, OBD nehlásí ani VIN, ani kod motoru (a vzhledem k ročníku není ani povinnost napichovat).