načítám data...

Téma Statistika - eshop prodavajici auto dily

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Beny 11. října 2017, 12:26
Kazím statistiku, veřejně se přiznávám. :-) Když mě zajímá nějaka plečka na kravení tak si vždycky projedu nějakej eshop s dílama abych věděl náklady na zprovoznění a následnou spotřebku. Takže rozvody, repas sady brzd, těsnění motoru atd...
Dominikk 11. října 2017, 08:24
Pro majitele eshopu by to byl určitě přínos, na zveřejnění asi neee
onsad 20. dubna 2017, 23:08
sheogh: Jsem na tuhle diskuzi zapomněl. :) Důvěrné to není z důvodu nějaké ochrany dat uživatelů. Ale z důvodu know-how majitele e-shopu. Jak by se vám líbilo, kdyby kdokoli zveřejňoval např. kolik máte aut atd.
sheogh 02. února 2017, 11:42
Chosé: jasne ze majitel vi co se prodava, ale takhle by bylo videt i to co se hleda. Moc lidi si nebude jen tak hledat nejaky dily na eshopu, vetsinou je hleda, protoze je potrebuje. Mrknu jestli z toho neco bude.

A duverny to fakt neni, je to jen list navstivenych adres bez jakekoliv dalsi reference na jmeno hledajiciho apod :-)
JLK 02. února 2017, 11:17
Chosé: videl bych to jako doplnek k tradicnim recenzim ojetin. Treba by bylo videt ze na jeden model se kupuje novy alternator 3x casteji nez je prumer zatim co na jiny si majitele vyhledavaji olej, sterace a nove koberecky.
Chosé 02. února 2017, 10:28
To je pravda, ale automobilka s tím nic stejně neudělá, protože to pro ni nebude relevantní zdroj informací a majitel eshopu dané díly na skladě posílí, aby nedošly.
JLK 02. února 2017, 10:19
Chosé: S velkym objemem dat by se takto daly odhalit nejslabsi mista nekterych modelu. Kdybys treba videl jak casto hledaji majitele B5/5.5 Passatu a odpovidajicich A4/A6 hlinikove dily podvozku v porovnani s jinymi auty =D Ale to chce uz fakt hodne dat aby se daly hledat podobne zajimavosti, nevim jak velky ten eshop je.
Chosé 02. února 2017, 10:03
Tak nějak přemýšlím k čemu by to bylo dobré. Majitel eshopu ví, co se prodává nejvíce. Mě to třeba asi nepomůže vůbec, jeté díly vím kde pořídit - v cizině a na nové díly mám nějakou slevu ze servisu.
Ačkoliv mám statistiky, grafy a podobné souhrnné informace rád, tak si myslím, že tohle není moc dobrá myšlenka. :)
JLK 01. února 2017, 22:34
onsad: Co je na statistikach vyhledavani z eshopu duverneho?
onsad 01. února 2017, 22:26
Máš povolení zveřejňovat takováto důvěrná data? Osobně bych tě za takové zveřejnění hnal vidlema.
jenda200 01. února 2017, 16:55
sheogh:
Já osobně jsem pro. Zkus to, nahod nějaké data a pak to tady můžem " diskusně probrat " jestli to má nějakou vypovídací hodnotu. :-/
sheogh 01. února 2017, 14:44
Mozna je to absolutni blbost, ale neco me napadlo (doporucuju dal necist) :-D

Jelikoz delam znamymu osetrovatele jeho eshopu co prodava autodily, mam samozrejme pristup k logum webserveru. Dival jsem se na to, a slo by z toho krasne vyskladat statistika podle navstevovanych stranek ve stylu: Znacka -> Model -> top5 nejhledanejsich dilu ...

Jasne, ze muzu vyjet statistiku z faktur, ale takhle by tam byly i ti, co jen hledaji a koupi treba jinde...

Dava to nejak smysl? Vyfiltroval bych pryc requesty od robotu, a mohlo by to davat celkem smysl. Data jsou od cca dubna 2016.