načítám data...

Téma Štart auta po rokoch státia - ako nato?

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
PeterLuk 13. dubna 2016, 11:42
Nevedel som či aj miestny autičkári navšetvujú Car Throtlle. :D Každopádne, auto si môžete pozrieť tu. ;)

http://www.autickar.cz/forum/tema/skoda-1100-mb-deluxe/371/?&count=5
JayK91 13. dubna 2016, 09:51
PeterLuk: dost raritní auto a moc podobný nick na to abys nebyl odhalen :-D

Tento příspěvek byl 13.04.2016 v 09:52 upravován.
PeterLuk 13. dubna 2016, 09:06
Ha, také rýchle odhalenie som nečakal :D Jojo, potom ich sem dám.
JayK91 12. dubna 2016, 22:51
btw ty fotky z Car Throttle bys pak mohl hodit i sem na autičkáře - do správné sekce :D :D

Tento příspěvek byl 12.04.2016 v 22:51 upravován.
PepaSFI 12. dubna 2016, 21:06
zkusit jestli se to hýbe, můžou být přirezavělé brzdy, zarezlé bovdeny ruční brzdy. Pak bych vypustil nádrž, vypláchnul, vyčistil palivový čistič. Chtělo by to vyčistit i karburátor ale to je složitější. Odpojit hadičku z karburátoru a ruční páčkou načerpat palivo aby se potrubí propláchlo. Později to bude chtít pravidelně kontrolovat palivový čistič protože nádrž bude zevnitř rezavá a bude se to uvolňovat do benzinu. Zkontrolovat olej a vodu v chladiči. Pak bych zkusil krátce nastartovat a mírně zahřát. Vyměnit olej a filtr. Tím by to mělo být schopné chodu a začne objevování problémů. Co kde teče, co upadlo, co nesvítí, proč to nebrzdí nebo pořád brzdí............. naštěstí je to poměrně oblíbený veterán a pokud jde o techniku, následující dvě generace Š 100 a Š 120 byly vlastně shodné takže se dá najít spousta webů s radami a návody.
PeterLuk 12. dubna 2016, 20:18
Ďakujem za rýchle odpovede! Tož až bude čas, skúsim to.

Tento příspěvek byl 12.04.2016 v 20:33 upravován.
M P 12. dubna 2016, 16:29
Já bych si možná před jízdou dal půldeci něčeho ostřejšího:)

Když jsme takhle rozjížděli po letech pincka, tak se rozjel dokonce i s původní zrezlou svíčkou starou asi 15 let. Pokud je ta věc garážovaná, tak to nemusí být až takový problém. Ale rozchodit Favorita po dvou letech stání na trávníku, to byla odysea na 2 měsíce, během kterých se pořád něco vychytávalo.
Mírus 12. dubna 2016, 14:34
Ještě bych doplnil, že by, podle mě, nebylo od věci (buď hned nebo v případě problémů se startem) vypustit nebo i vypláchnout nádrž a celý palivový systém - a pak dát čerstvý benzín. Další předpokládaný problém by mohl být v zalepeném karburátoru (trysky, kanálky,...). Takže, prostříknout, vyčistit buď v autě, když to nepomůže, tak na stole.
Yatka 12. dubna 2016, 11:39
Ta MX6, co jsem v lednu koupila, stála nějákých 13 let a přesně jak píše onsad, vyměnili jsme olej, filtry, zapalovací kabely, svíčky, baterku a gumy. Destičky ještě necháme na pár kiláků dojet, ale půjdou taky. Možná by stálo za to udělat i rozvody. No to by taky bylo tak všechno - auto jezdí super. Jsou, bohužel další věci, co se musí dořešit, ale to už se netýká dotazu :)

Edit: jo a ten případ, co mi ji prodával, když mi ji vezl, vzal to s ní v tom stavu, co byla (před tím, než jsme všechno vyměnili) k nám po dálnici, prý ji 'protáhl ve 160' a jelo to, takže bych se toho nebála - samozřejmě takovýhle prasárny s olejem, co pamatuje dekádu a td. rozhodně nedoporučuju, málem jsem z toho měla infarkt, když jsem se to dozvěděla.

Tento příspěvek byl 12.04.2016 v 11:42 upravován.
onsad 12. dubna 2016, 11:26
Vyměnil bych olej, baterku, svíčky. Zkusil nastartovat a hned to pomalu projel. Možná bych někde bokem zkusil brzdy, kdyby náhodou. Jinak bych se toho nebál. A hadice bych měnil až po první jízdě, když zjistím, že nějaká teče.
PeterLuk 12. dubna 2016, 10:03
Zdravím!

Máme po prastarom otcovi eMBéčku, Škodu 1100 MB DeLuxe a rád by som ju opäť zprevádzkoval.

Auto nemá prakticky žiadne problémy, iba drobnosti. Je odstavené už cez 10 rokov, garážované.

Problém je, že osobne nemám veľa technických znalostí a skúseností čo do servisu áut, iba čo som občas pomáhal dedovi s nejakými opravami. Spoľahlivých opravárov veľa nepoznám, s niečím možno pomôže dedo, čo to som našiel na nete, ale ajtak by som sa radšej spýtal: čo všetko treba spraviť pred štartom dlhodobo odstaveného auta?

Výmena kvapalín a filtrov, dofúkanie kolies je samozrejmosť, rátam tiež s výmenou tesnení, výmena hadíc - áno/nie? Čo ešte odporúčate? Výmena batérie, sviečok? Nejaké rady alebo pravidlá čo treba dodržať pri studenom štarte?

Ďakujem ;)