načítám data...

Téma Srnky a jiná havěť

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Odchytová 17. října 2020, 01:29
Vojta Nekvapil: masakr... potkat to na mašině není žádná sranda, no...
Woyta 14. října 2020, 12:56
Táta potkal srnce ve skoku na motorce. Vyskočil za dne z křoví vedle silnice uprostřed louky. Měsíc v nemocnici v komatu, 55 stehů na hlavě. Kdyby za nim nejelo auto tak ani nebyl v příkopu vidět.
Brněnská odchytová 16. srpna 2020, 19:05
PepaSFI: jj, to mi teď jeden udělal..
PepaSFI 10. srpna 2020, 19:19
srnec je to nejpitomnější zvíře, nic blbějšího není. V tý hlavě není ani kousíček sebezáchovy. Nevím jestli je to tím že srnec tady už víc jak 100 let nemá přirozené nepřátele a tak se vytratila obava z útoku ale i ta pitomá slepice uteče když na ni jde něco velkého. Srnec ne. Bude stát jak debil na kraji a až dojedete blízko, tak vám vkročí těsně před auto. Zvláštní je že mně se to nestává, asi mám vozidlo dost divný i na srnčí tupost, šílenej talián, zachraň se kdo můžeš. Zato brácha s Citroenem už to měl tolikrát že ani nevím kolikrát vlastně. Asi dvakrát jsem to zažil jako spolujezdec, jednou jsme ho kus vezli na kapotě, asi se ožral a vsadil, ten srnec, že přeskočí pomalu jedoucí auto. A naposled, na jaře, cestou do práce. Ostrá, pomalá pravotočivá zatáčka kolem stromu a najednou buch, rána. Ten debil číhal v křoví za tím stromem a vyskočil rovnou před auto. Ani v rychlosti nějakých 30 kmh se s tím nedalo vůbec nic dělat. Nárazník samozřejmě na tři půlky.
Brněnská odchytová 08. srpna 2020, 04:43
To potěší, když ti to rozbije auto a pak ještě zdrhne :-D
Woyta 07. srpna 2020, 21:32
Zajímalo by mě co říkala kuna na PUR lízátko 6,5cm nad asfaltem :D

Vrabčák do A sloupku byla taky pěkná rána ale jen škrábanec.

Kolega měl vtipné setkáni s divočákem. Jel se svým veteránem Škoda 120 lesem a najednou šel 2x do hodin. Prase mu v plné rychlosti napálilo do pravých zadních dveří, kde nechalo pěknej kráter. Tak byl naštvanej ale aspoň bude mít pečínku. V tom se ta svině oklepala a utekla do lesa.
VoFi 06. srpna 2020, 19:20
Taky krásný sestřel. Ale škoda na to co se stalo malá..

Si vzpomínám jak jsem vzal srnu loni. Vyběhly v zatáčce dvě ze křoví a třetí se opozdila. V padesáti se svezla po kapotě do příkopu, zvedla a byla fuk.. Tak jsem nacvakl krytku kolem mlhovky a jel dál.
Tím samým autem jsem vzal taky na jaře zajíce. Dostal facku v devadesáti.. A už se teda nesebral. To odnesl držák mlhovky..

Potom ještě setkání s Liškou v cca 40ti. Nahrnula se pod spz do otvoru k chladiči. Jak jsem zastavil, vypadla ven, udělala dvě zmatená kolečka po silnici a byla fuč. Ulomila držák mlhovky a držák spz..

Ale největší kliku měl jezevec. Uprostřed noci jsme jeli s kamarádkami přes les těch cca 70..najednou tam pod horizontem byl. Já seděl vzadu a jen cítil, jak se pokutálel pod podlahou.
O dvě hodiny později jedeme zpátky, ještě hledáme ztracenou mřížku z nárazníku... A jezevec si vesele cosi hrabe v příkopě.. Jak si nás všiml, ještě po nás vyběhl. Nechápu jak se mu mohlo nic nestát...
Woyta 06. srpna 2020, 15:12
Tyhle srážky jsou dost o náhodě. Loni jsem na dálnici se služebákem ve 130 skákal přes prase. Pro kolegu na zadní sedačce to nebylo zrovna příjemné probuzení. Odnesla to nadobka ostřikovačů, podběh, nárazník a ještě ta svině kopla do dveří řidiče. Pojištovna chtěla spoluúčast ale to zase řešila pojistka na blbost. :D https://photos.app.goo.gl/dzBkYdSweZ6h9M3a7
VoFi 19. července 2020, 16:01
Byl to statný kus, škoda ho..
Auto mělo kliku, že většina nárazu šla do nohy kastle, což pomohlo ten naráz vstřebat..plus si myslím pomohla výztuha předních tlumičů, že se to nikam neuhlo..
V týdnu jde auto konečně na dílnu, tak uvidíme co jak moc v háji je..
Brněnská odchytová 19. července 2020, 03:23
VoFi: škoda :-(
ale na to, že to bylo ve 110km/h a že to asi nebyl úplně drobeček, tak auto vypadá ještě docela dobře.
VoFi 13. července 2020, 06:56
Nene, bohužel není..
Brněnská odchytová 13. července 2020, 00:43
VoFi: záběr z autokamery je?
VoFi 11. července 2020, 13:56
Taky mám u Kooperativy střet za poplatek.. plnění do 100K. A odtah 300km zadarmo.

Aktuálně to řeším, pan Srnec skočil na kus řeči..ve 110km/h.. ale na to tu založím zvlášť vlákno.
Brněnská odchytová 03. července 2020, 03:25
schválně sem se koukal do smlouvy...
živel limit na 50k za cenu 240kč/rok
střet se zvěří limit 100k za cenu 734Kč/rok..
Woyta 02. července 2020, 16:49
Zadarmo je limit plnění do 100k. Většině ten limit stačí.
Brněnská odchytová 02. července 2020, 14:15
Vojta Nekvapil: to je zajímavý.. já to mám za příplatek (taky kooperativa) :-D
Woyta 02. července 2020, 03:00
Kooperativa zvěř a živelko zdarma k povku. I odtah zdarma. Podle doby pojištění zvyšují vzdálenost. U jednoha auta už mám odtah na 300km.
Brněnská odchytová 21. června 2020, 13:09
to troubení taky nefunguje vždy.. už se mi párkrát stalo, že sem dobrzdil vedle srnky s troubením a ona nic.. Co můžu doporučit a osvědčilo se mi je připojištění k POVku - střet se zvěří za asi 750Kč/rok.
Woyta 08. listopadu 2019, 00:05
No ja bydlim vedle silnicniho zavodniho okruhu. Takze potvory jsou u nas zvykle na kde co. Jedu s urvanym autem a srna se v klidu dal pase v prikope. Az teprve kdyz zasycel HKS blow off pri prerazeni, tak se lekla a zdrhla.
spooon 15. srpna 2019, 22:00
troubení mohu taky doporučit. Když jedu v noci v úseku, kde se tyhle potvory vyskytujou, stačí sem tam jen na chvilku troubnout a je relativně klid.