načítám data...

Téma Sportovní auto do 300tis. s co nejmenšími provozními náklady

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
krab 03. ledna 2018, 12:56
Mégane RS bude dražší, aby byl v pěkným stavu. To spíš Clio 197 RS sežene snadno a to auto kromě synchronů převodovky netrpí ničím vyloženě drahým. Motor F4R je fakt dobrej. Jenže zas Clio je Clio, moc se toho do něj nevejde a jízda po dálnici s tím není nic moc.

Fíkus ST je takové GT mezi hothatchi a když se naučíš je vážně překvapivě zábavný, zadní náprava se klouzne stranou velmi ráda...
Motory jsou Volvo - prakticky "off the shelf" motor 2522cc (T5). Má akorát svůj specielně naladěný výfuk a ze sání vyvedený soundaktor do kabiny. (mimochodem ten u mého ST začal po čase trochu drnčet, což mě pochopitelně štvalo). Tyhle motory na zadírání netrpí, min. si nepamatuju, že bych o tom někde četl.

V té ceně do 300 je to asi vážně optimum. Případně, když se objeví, tak ještě BMW 130i. ( ale to bude boj, je jich málo a ceny vysoké)
ToMyx 03. ledna 2018, 11:57
Jako jediné auto bych doporučil také to ST. Co takhle vyzkoušet Megane RS, ale tam zadní cestující nemají úplně na růžích ustláno a cena bude taky už dost na hraně, jinak auto je to moc fajn;-)
stirling 03. ledna 2018, 08:15
Nemal ST problem so zadieranim,nemam osobnu skusenost ale predtym nez som kupoval 6valec bmw som nad ST uvazoval ale spolahlivost ma odradila,aspon to co som si zistoval.
krab 02. ledna 2018, 19:08
Bulays: Jasně není zač. Dobrý kontakt, spolehlivý, poctivý je pan Krs z Přeštic. (autokrs) , prodává zejména Fordy, s STčky má zkušenosti, kamarád se mnou od něj jeden bílý koupil loni a vše bylo OK. Dokonce jsme během diskuze zjistili, že pracuju v jedné firmě s jeho zeťákem , což bylo vtipný.... Samozřejmě chce to být opatrný a pořádně si auto před koupí zkontrolovat, ale myslím, že když se zeptáš této firmy nějaké ST ti dřív nebo později seženou pěkné....
Bulays 02. ledna 2018, 17:04
Díky za rady ještě jedno malé info . Ze zahraničí jsem nikdy nic nekupoval tak mě zajímá jestli tam do 300tisíc včetně dovozu (nejspíš někoho pověřím kdo si veme nějakou kačku za dovoz) seženu ST fo fl .
krab 02. ledna 2018, 11:30
Bulays: Já bych ti doporučil ten Focus ST. Taky jsem ho dva roky měl. Přesně zapadne nákladově do tvého limitu a z nejvyšší pravděpodobností i spolehlivostí a celkovými provozními náklady bude i levnější než to aktuální Audi.

Vyber auto po faceliftu, rok 2009/10 , s historií. V německu bude na výběr, u nás se tu a tam objeví. Pětiválec je spolehlivý, u starších kousků pravidelně odcházel akorát alternátor ( nevhodné umístění, hřeje se) a občas i poloosa ( to byl případ mého ST - ale asi netypická závada) Motor jako takový, včetně turba je hodně trvanlivý. Rozvodový řemen se například mění až při 200tis km atd... No je to Volvo :)

Proč ST? Ten pětiválec má zvuk, který už žádný další hot hatch nemá a ani mít nebude. Všechno jsou to čtyřválce, leda nová RS3 , jenže to je o jiných penězích.
Je dobře ovladatelný, sedí se akorát výš a interiér je prostě Ford Focus, tzn. oproti Audi pohledově pastouška...
GanGreen 02. ledna 2018, 09:33
Bulays: myslim že pokud máš stejný požadavky a stejný peníze jako kolega tak pro tebe platí víceméně stejná nabídka co pro kolegu... :D
a pokud už máš vytipovaný 3 auta který by se ti mohli líbit, tak si je prostě projeď a kup to který tě nejvíc nadchne... ;)
Bulays 30. prosince 2017, 15:17
Nechci zakládat další téma tak obnovím tohle.

Mám stejné požadavky jako kolega mám cca 250 - 300tisíc na auto (nejlíp pokud by pokryl i nějaké základní náklady) Do teď jsem jezdil A4 3.0tdi 150kw . Auto sice pěkné , quatrro je paráda ale je to takové nudné ... prostě audi . tak jsem se rozhodnul pro nějaký ostry hatch. Vzhledově se mi líbí třeba Focus ST , Audi S3 2.0tfsi (2007) , Golf 5 gti. Auto budu používat jako daily cca 30km za den .(nebráním se i druhému levnému auto jen na dojíždění do práce a hothatch by zůstal na víkend)

Evlo 01. června 2016, 19:30
Nechces nejakou tu kacu prihodit? :D
stirling 13. října 2015, 16:00
ja by som siel do E90/91/92 bmw 330 do 300 k sa daju najst slusne kusy, Je to zadokolka,6valec idealna kombinacia, pripadne ako hatchback by som kukol focus ST /Golf GTI/Mazda MPS
Woyta 08. dubna 2015, 22:15
Sportak s nizkymi naklady je ponekud neralny pozadavek. :)
Bud jezdis na spotrebu a nebo je pedal na podlaze a pak palivo mizi zatracene rychle u vseho. :)
Vzhledem k tomu, ze v tvem vyberu jsou VAG auta, tak asi ciste pozitky z jizdy nehledas. (Preposilovane, utlumene, haldex,...)

Co se tyce auta do 300k tak ja blazen bych houkal po Imprezach ci Lancerech. MX5 ci S2000 jsou mi ponekud male.
Vavris Vavrisovic 05. března 2015, 14:27
Hmmm, v tom případě prakticky libovolný plebejský hot hatch, ale R32 z hlediska provozních nákladů určitě nebude nízko už jen kvůli rozežranosti - dle spritmonitoru průměr skoro 11,5l. Takže nejrozumnější rpovozní náklady bych hledal u aut jako Golf GTI/Leon Cupra, Civic Type-R, Megane RS...

phat25 05. března 2015, 13:27
Jinak chápu, že jsem nedal mnoho informací, melo by to být auto, který občas převeze 4 lidi a se kterým se dá jet na dovolenou...
phat25 05. března 2015, 13:24
Mělo by to být auto, který denně najede cca 50km a se kterým bude trochu zábavy... že R32 není sportovní auto?
Vavris Vavrisovic 05. března 2015, 12:00
MX-5 NC 2.0 + nějaký N/A performance kit. Do 300 to asi s odřenýma ušima nevyjde, ale provozní náklady to bude mít zanedbatelné...

Bohuš 05. března 2015, 11:44
Já bych řekl že ani jedno z toho co si vypsal nejsou sportovní auta ale jenom rychlá auta... :)
phat25 05. března 2015, 11:40
Zdravim, chtěl bych si koupit nějaké sportovní auto ( 200 HP+) se kterým by byla zábava, ale které mi po měsící nespolkne peněženku. CO byste mi doporučili z hlediska spotřeby, spolehlivosti a finanční náročnosti oprav? Jestli benzín nebo nafta není rozhodující... Líbí se mi golf R32 mk5, audi S3 nebo třeba Audi A4 B7 3.0 tdi sedan... díky za názory