načítám data...

Téma Sporťák do 400k

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Faust54 12. března 2019, 21:33
Taky jsem jí chtěl napsat :D Z4 - ale pokud to má být venku, tak koukat po E89 kupé/Kabrio s kovovou střechou. Myslím, že je přes finanční strop.
Kuře 12. března 2019, 19:58
Přesně jsem tu Z4ku chtěl napsat;)

Jen teda, za mě cabrio;)
krab 12. března 2019, 14:20
sheogh: asi jak říká Vavris. A je to dost možná i specifikum českýho trhu, který se obecně nerozšířených aut bojí.

U toho Infiniti konkrétně jsem se i nakontaktoval ( resp. mi napsal týpek, který tu značku zná jako své boty a má několik kousků, včetně Cabria i GT-R má...) A tak jsme si vyměnili pár užitečných rad, teda on mi nějaké dal.

V zásadě to s modelem G37S (EU specifikace) vypadá hodně pozitivně co do spolehlivosti. Prakticky co mě může potkat je zaseknutý zámek řízení a díky tomu trable s bezklíčovým startováním auta. Prostě systém si bude myslet, že nenalezl klíček. Prožil s tím anabázi a přitom stačilo kladívkem lehce poklepat do toho zámku zespodu na tyči řízení, je to taková kovová krabička :) Radil mi vypojit od toho pojistku, nechat řízení odemčené a budu mít po problému. Ale u mě to funguje, stane se to možná několika málo % aut. Mimochodem i 370Z nebo GT-R nevyjímaje... prostě nějaký ne úplně kvalitní dodavatel. ( že by dárek od Renaultu? :)

Důležitý je, že motor je spolehlivej. na VQ37VHR proběhla svolávačka a některé ( a byl to i můj kus registrovaný 4/2012, tzn vyrobený v zimě někdy) série dostali preventivní výměnu polomotoru na podezření ze špatného uložení hlavních ložisek. Jestli si to pamatuju dobře. Tak vlastně ten můj dostal asi v 15 tis km nový motor de-fakto. Kolika aut se to týkalo nevím...

Servisní interval je roční /15 tis km což je taky dobře. ( majitel dodržoval, protože to auto bylo leasingovky, tak jezdilo na servis jak bylo předepsaný)

Pravda je, že Infiniti G37S který má výbavu shodnou jako nejvybavenější 370Z, má stejné brzdy, má stejný motor, převodovku, i podvozek s výjimkou delšího rozvoru a aktivního 4WS systému vyjde o dobrých 100k levněji. I to byl důvod proč jsem to auto nakonec vzal bez složitějšího rozmýšlení.

A navíc mi přijde, že to má snad lepší jízdní vlastnosti než 370Z a určitě je to tišší a příjemnější na delší cestování.

Takže jestli tě to láká, stačí jen z toho mála co se na trhu nabízí něco slušnýho objevit.
Vavris Vavrisovic 12. března 2019, 13:26
Neznámá značka, méně sportovní vzhled - v tom bych hledal příčiny.
sheogh 12. března 2019, 12:39
krab: to je fakt, ty 370Z jsou spis kousek pres 400, skoda. Treba by byl Bambus k interieru tristapadesatky shovivavejsi :-)

Petre, cim to, ze G37 bezne stoji min, nez 370Z? Me by to davalo prave smysl naopak... Nebo spatne srovnavam? Me by se treba G37 s AT moc libil jako daily...

Tento příspěvek byl 12.03.2019 v 12:43 upravován.
krab 12. března 2019, 12:17
Infi G37S s manuálem by mohlo být dobrý. Ale to je hrozně individuální. Někomu přijde jako skvělej sporťák i Infi s automatem, který se typicky dá koupit. Někomu jedině Miata, vyházet z ní všechno, přidat rám a nálepku nurburgringu na zadek.

Za 400 se Porsche úplně bezpečně koupit nedá. 944 je veterán, ale velmi dobrá volba i tak trochu investičně, ale zase musí tě to bavit, musí se povést koupit ten správný model. kombinace barvy, stav atd... Boxster by šel. Ale nehledě na to kolik na něm najedeš, může přijít drahá oprava. Jako u všeho, ale tady to reálně hrozí trochu víc.

Hledal bych Hondu S2000 , ale už z toho rozpočtu 400 k utekla spíš nad půlmilion... což je k vzteku.

Ale zase pardón: nebude to garážovaný. Takže tahle auta bych vyloučil.

Možná bych si fakt koupil co nejhezčí stav Nissanu 350Z co najdeš na trhu. Za tyhle prachy to právě půjde. 370Z na 400 začínají, takže nebudou pěkné.

Anebo utrať půlku peněz za dobrou Mazdu RX8 s motorem po GO a možná tě to bude bavit. Já s ní pořád ještě nejel a jsem na ní nesmírně zvědavej.
Vavris Vavrisovic 12. března 2019, 11:16
350Z a něco z ní vyházet... 130i a něco do ní naházet :-) A pokud se nebojíš, ta ten Boxster a nasadit na něj hardtop.
sheogh 12. března 2019, 10:31
JLK: To mas pravdu, ono to nejspis bude nekde uprostred :-D A o te krizi taky neco vim :-) Ted jsem pokukoval po necem podobnym - GT, 3 dvere maximalne (treba to Infi G37), ale spis mam posledni dobou chut se na auto vysrat a jezdit taxikem, uz na to casto prestavam mit nervy :-)

Tento příspěvek byl 12.03.2019 v 10:32 upravován.
JLK 12. března 2019, 10:19
sheogh: otazka je zda je potreba sportak ve smyslu neceho s cim pojedes na okruh, nebo sportak na leceni tricitkove krize. na to druhe mi prijde mustang idealni :D
sheogh 12. března 2019, 09:59
JLK: Ani Mustanga bych jako uplne sportovni auto nevidel, i kdyz zajimavy by to asi bylo...

Mozna SLK 350, Jag XK8, myslim, ze by urcite neurazil ani Nissan 370Z, ale otazka, jestli se da sehnat v dane cene. V nouzi i 350Z, ale ten ma fakt strasnej interier, prijde me to jako z recyklovanych PET flasek... 370Z uz je na tom vyrazne lip
JLK 12. března 2019, 09:48
Mr.Bambus: Nevím zda to zapadá do tvé definice sportovního auta, ale podíval bych se na opačný konec spektra - za 400k už můžeš mít docela pěkného Mustanga.
Tady jeden mírně přes limit pro ilustraci: https://www.sauto.cz/osobni/detail/ford/mustang/17770175

Tento příspěvek byl 12.03.2019 v 09:51 upravován.
Nedy 12. března 2019, 08:48
Junior: Nic ve zlém, ale tohle nejsou sportovní auta. Jen sportovně jezdící sedan/hatchback/kupé/kombi.

Mr.Bambus: Napadá mě několik možností. Pokud chceš nejmenovaný roadster a chceš ho celoroč, tak NC s pevnou střechou je řešení. Jinak za ty peníze můžeš mít Porsche Boxster první generace. Daly se na ně koupit HT, takže též použitelné celoročně. Za tyhle peníze se dá koupit i 911 generace 996, ale tam bych se asi trochu bál. Dále třeba Nissan 350Z ten by asi měl splňovat všechny Tvoje požadavky a je takový "nejrozumnější" v této cenové relaci. Pokud máš možnost stáhnout z auta DPH, tak se vejdeš i s 370Z. Pokud chceš auto starší, tak třeba Porsche 944. A věřím, že kolegové zde TI nabídnou milion dalších možností.
Junior 11. března 2019, 17:17
130i/330i, za zbytek peněz dodělat samosvor. Ještě kilo-kilopade zbyde na adekvátní spotřebák, takže si to auto opravdu užiješ, protože si budeš moc dovolit dát ho do stavu hodného BMW.

Za pár let to velmi pravděpodobně prodáš stejně jak si to koupil. Padat už moc nemají kam.
Mr.Bambus 11. března 2019, 16:44
Zdravím příznivce vůně benzínu.
Nikdy jsem nebyl moc závodník, nejsem soutěživej typ, ale mám rád rychlou jízdu. A jelikož jsem nedávno překročil třicítku, na účtě se něco válí a děti i hypotéka v nedohlednu, tak si říkám: kdy jindy si pořídit sporťák, když ne teď? A tak bych vás chtěl poprosit o radu s výběrem.

Vím že nejlepší odpovědí na můj dotaz je nejmenovaný roadster a vlastně bych nebyl vůbec proti, ale můj problém je ten, že nemám garáž, takže auto by mělo vydržet nějaký ten rok stát venku. Další kritéria jsou snad jen klasická koncepce, nijak astronomické náklady na údržbu při nájezdu do 5000km ročně a když by to mělo 6 hrnků, tak se vůbec nebudu zlobit.

Předem díky za tipy,
Bambus