načítám data...

Téma Som jediný nerozhodný? Prednákupná poradňa

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Vavris Vavrisovic 23. ledna 2015, 20:14
Těžko říct, protože na trhu jich moc není.. ale řekl bych tak 2,5 - 4k€ dle stavu...
patricius 23. ledna 2015, 19:36
Som si to tak aj celkom ujasnil a zúžil výber na hatchback prípadne kombi. A tá S16 ma vážne zaujala, aká je približne u Vás v ČR rozumná cena za S16 2000r.v :)
GanGreen 22. ledna 2015, 09:50
Díky! Stejně si ho budu ale chtít zkusit, jestli opravdu v dohlednu dojde na výběr jiného přemisťovadla...
Vavris Vavrisovic 21. ledna 2015, 15:16
Dlouhá převodovka, nepřesvědčivý motor, vyšší spotřeba...
GanGreen 21. ledna 2015, 14:49
Když už se to tady řeší, tak se zeptám... Proč S16 než ST170? Já ted jezdim s C5 HDI a pořád čumim po něčem zajímavějšim (ne že by C5 byla uplně nuda :D), chci se vrítit k atmo. benzinu a ST170 je muj favorit.... Tak mi ji zkuste něčim vymluvit ;)
Vavris Vavrisovic 21. ledna 2015, 11:44
No jestli velkou část provozu strávíš v městě, tak bych určitě vyřadil to Terrano apod. (stejně mám pocit, že figurují v seznamu jen pro to, že se nějakým způsobem líbí), které krom schopnosti přeskakovat obrubníky a trmavajové pásy přinese jen samé potíže...
František Čáslavský 20. ledna 2015, 14:35
patricius: než jsem se dostal k ceně, tak mi přišlo, že třeba pro tebe by bylo fajn Subaru XV... No, tak nic. Nejdřív by asi bylo fajn trochu si to ujasnit, jak píše Vavris. Stejně tak ze seznamu bych skočil buď po ST170 nebo 9-3 cabrio.
patricius 20. ledna 2015, 14:05
No veru mám v to riaden hokej :D a Subaru Forester som zabudol dopísať to považujem za idealne auto pre mna, len ceny áut a dielov sú mimo moje možnosti si myslím. Na ten Peugeot sa pozrem staršie hothatche sa mi páčia :) Zabudol som dodať že najazdím cca 15000 ročne z toho velku časť po meste preto uprednostnujem atmosféru.
JLK 20. ledna 2015, 11:12
patricius: Kdyz chces auto s kombinaci sportovosti, prakticnosti a nejake te prujezdnosti terenem + aby nebylo az prilis rozsirene, tak bys podle me mel do vyberu urcite zaradit nejake Subaru - Legacy nebo Forester pozadavky splnuji.
Vavris Vavrisovic 20. ledna 2015, 09:22
Uff, máš v tom teda pěkný hokej... Tady by to chtělo především si ujasnit, jakým typem auta chceš vlastně jezdit. Ono totiž těžko radit či něco doporučovat, když ve výběru figuruje MX-5. Toledo a Freelander... ;)

Když zkonfrontuju tvůj seznam aut s tvým seznamem požadavků, nejvíce vyhovuje hned ten první - ST170. Já bych místo něj ale
hodil oko rači na Peugeot 306 S16. ;)
patricius 20. ledna 2015, 00:46
Zdravím Vás všetkých, mám pár otázok a hlavne si chcem ujasniť ktorým smerom sa dalej pri kúpe auta smerovať.

Na začiatok tolko že mám 20 rokov a o autá sa zaujímam od malička, za sebou mám cca 40tis. km v Chevrolet Aveo sedan rv. 2006 1.2 72k. Auto ničím zaujímavé ale dostal som ho od oca s 50tis. km na tachometri čiže minimálne servisné náklady a na naučenie fajn. Len mám pocit že za chvilu nastane čas posunuť sa ďalej no pred tým chcem mať ujasnené kam. K tomu prídem neskôr.

K môjmu štýlu jazdenia tolko že som mal asi 3 havárie ako spolujazdec ešte bez VP čiže rešpekt mi nechýba. A preto dodržujem max. rychlosť v obci, tam kde to nepoznám a tak isto aj podla stavu cesty, netvrdím o sebe ,že som dobrý vodič ale keď sa porovnám s rovesníkmi považujem sa minimálne za zodpovednejšieho a veľkosť intímnych partií si nedokazujem na ceste ale v posteli ;) a dôležitejšie ako zrýchlenie v priamke a spotreba je pre mňa radosť za volantom. Často sa vozím pre radosť, v okolí mám nádherné cesty atď. No na druhej strane rád zíjdem aj na polnu cestu niekam na kopec a pod. mierny/stredne tažký terén čiže obzeral som aj suv ale tie ktorým robí problém mokrá tráva na mysli nemám :) Zažil som niekoľko neprijemnych situácií ktoré som zatial zvládol s chladnou hlavou.

Tým prichádzam k mojej dileme a dúfam že nie som jediný ktorý by mal najradšej každý deň iné auto. :)

Pomaly každý týždeň obzerám nie len iný model ale aj zameranie auta. Raz mám zálusk na coupe, potom na offroad, o týždeň na to nejaký americký sedan, potom kombík atď. atď.

Niektoré veci mám viac menej ujasnené a to:

- palivo benzín výnimočne nafta ak by to bola vhodnejšia motorizácia pre ten model
- môže byť aj 2/3 dverové ale vzadu musí byť miesto pre 175cm človeka , (ja, priatelka, mama) keby niet tejto požiadavky už dávno mám mx5 NA
- zábavnosť za volantom t.j. dobrý podvozok, ukecané riadenie a pod. myslím že to netreba špecifikovať tunajší členovia dufam nepovažuju radosť z jazdy odpich na semaforoch na golfe f tédéíčku :D
- kufor niečo okolo 400l , taký mám v Aveu a asi by som si ťažko zvykal na menší. Neni až tak doležité
- rozumné servisné náklady a dostupnosť dielov
- spotrebu v dobrom pomere k výkonu, keď to vezmem všeobecne cca 10l na 100 som ochotný akceptovať pri kombinácii mesto/okreska a kombinacií športovejšej jazdy a normálnej.
- výkon povedzme 130k +, ale taký ktorý rýchlo neomrzí
- pohon akýkoľvek
- radšej atmosféra ako turbo ale nevylučujem ani to
- a určitú zaujimavosť toho auta, to vylučuje golfy, octavie a pod.
-rok kludne aj starší ak sa dá zohnať v slušnom stave
- cena cca 4000€ skorej menej ako viac.
- manuálna prevodovka

A aby som to zkomplikoval napíšem vám sem pár áut ktoré som obzeral (nemusia splnovat podmienky, v tomto som strašný).

Focus ST170, Nissan Terrano 2 2.7 tdi, Mazda mx5 NA/NB, Honda Civic Aerodeck 1.8VTi , Saab 9.3 2.0T cabrio, Clio 170, Fabia 1.9 TDi RS, Audi Coupe 2.3, Seat Toledo 2.3 125kw, Land Rover Freelander 3dv. , Vw Golf/Bora 1.8T,. atď

Dúfam že sa tu nájde niekto kto mal podobnu dilemu a pomôže mi ujasniť si v hlave že čo vlastne chcem :)

Ďakujem že ste dočítali až sem. Prajem veľa štastných kilometrov.