načítám data...

Téma Škoda 1100 MB DeLuxe

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
zimbic 13. listopadu 2016, 21:13
Tolik pokladů v jedné staré stodole :D
Gulf91 22. dubna 2016, 23:06
Díky moc. To vlákno sem četl díky němu mě napadlo se tě zeptat. Tu druhou stránku nastuduju. Kdybych s tím vozem nějak pohnul tak dám vědět jak to šlo a co jsem po případě pokazil, ať se i jiní můžou vyhnout chybám :D Bohužel to vidím jako běh na dlouhou trať, tak pomalu jistě chci hledat rady a zkušenosti a pak se do něčeho teprve pouštět. Cokoliv najdu rád se podělím. A ještě jednou děkuju.
PeterLuk 22. dubna 2016, 22:12
Takže, tu si pozri nejaké rady čo mi ľudia dali na podobné otázky:
http://www.autickar.cz/forum/tema/start-auta-po-rokoch-statia---ako-nato/370/?&count=9

No a mne osobne celkom pomohla táto stránka, s výberom oleja, gúm - ajkeď som teda ešte nič nekúpil a nemenil, naviedlo ma to k nejakému prdbežnému výberu a dalo mi to cenné informácie.
http://skoda-mb.prekladys.com/
PeterLuk 22. dubna 2016, 21:12
Žial ti neporadím :( Presne totiž práve riešim aj ja a presne to by sa mi aj hodilo :D Pozri sa do technickej sekcie, tam mi pár ľudí hodilo nejaké rady + ti potom hodím odkaz na jeden web. Sme na tom podobne, auto mám ďaleko na chalupe, musím si čo to našetriť na diely a pozháňať ich, gumy vybaviť, prevoz a vôbec sa dohodnúť či si ho vôbec môžem zobrať s rodinou. :D Držím ti palce, sme "na jednej lodi". ;)

Tento příspěvek byl 22.04.2016 v 22:10 upravován.
Gulf91 22. dubna 2016, 18:15
Ahoj chci se zeptat. Už si jí startoval, popřípadě řešil nějaký závady či předletový přípravy. Mám podobnej případ, u dědy v garáži stojí MB 1000 úplně stejnej model akorát v zelený barvě. Dostal jí od dědy bratránek a já bych jí chtěl dát do pojízdného stavu. Problém je že tak posledních 25 let stála a jediný co pro ní kdo udělal je, že sem jí před cca deseti lety dal na špalky. Jinak karoserie hezká, interiér s drobnými vadami, ale bojím se stáří všech částí který sou z gumy a nebo jinak podléhaj zubu času. Kdyby si měl nějaký rady či typy tak bych ti byl neskonale vděčnej.
PeterLuk 21. dubna 2016, 23:00
Jojo, strašný prcek. :) A to pod ním ešte stála 500-ka!
Nezn.uživatel 19. dubna 2016, 08:19
Fiata šestistovku jsem shodou okolností potkal dneska ráno cestou do práce. Byl evidentně po kompletní renovaci. Vyloženě zářil novotou. Říkal jsem si, že je neuvěřitelný, jak je to maličký, ve srovnání s dnešním normálním provozem, ale má to svoje kouzlo. :-)
Nedy 13. dubna 2016, 17:06
PeterLuk: Já jsem holt na ty italský auta... Úplně vidím ten potenciál... :-)
PeterLuk 13. dubna 2016, 12:19
Nie nie, vidíš správne. :) Je tam ešte stará 600-ka, v trošku horšom stave, tiež veľmi lákavé auto. Nieje moja, je po jednej našej príbuznej, ale snáď by sa dalo s jej rodinou dohodnúť... :D Ale najprv embéčka.
Nedy 13. dubna 2016, 12:01
Nádherný auto! S tím bych s chutí jezdil taky. Neklame mě zrak, že za ním stojí malej Fiátek?
PeterLuk 13. dubna 2016, 11:37
Auto po mojom pradedovi. Bolo používané iba ako druhé auto v rodine na krátke jazdy (nie, vážne :D ). väčšinou len krátke trasy na vinice. Údaje na tachometri sú správne, nechýba tam jednotka vpredu, má najazdených len 19 835 km! Krátky čas s ním jazdil môj ujo, ktorý tam dorobil anténu, držiak na rádio a reproudktory (to by som chcel dať preč), potom bolo ale zavreté do garáže na chalupe, tam už stojí cez 10 (a asi aj viac) rokov, ešte s originálnymi československými značkami. Až bude čas (teda najskôr v lete), chcel by som ho vytiahnuť von, doviezť a dať do poriadku.