načítám data...

Téma Silnice v okolí Brna

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Sato 31. července 2023, 16:03
David Střítežský:
Bol som si projet ten výlet "Dukovany" a je to pekne pestré. Obsahuje to pekné zakrútené úseky, rýchle prehladné rovinky, viac otvorené prehladné zákruty a ako bonus Dukovany ako monument uprostred.

Jediná zlá časť je Slavětice - Dalešice. Je tam síce nový asfalt ale neuveritelne zlej kvality, a šírkou to je skorej taká cyklostezka, navyše v strede som stretol srnku ktorá len velmi neochotne odišla asfaltu. Funny bolo, že keď som to šiel naspať tak na tom mieste ešte stále bola :)

Kralice - Dukovany je asi tá najlepšia časť, resp je tam najviac toho zatáčkovítého.
Dalešice - Stropešín je pekne otvorená časť, je tam vidno hodne daleko dopredu a takže človek si može byť istý že je na ceste sám, až by som zvádzalo robiť nejaké blosti ale je to dosť rýchle a úzke takže som stabilizáciu nakoniec radšej nevypínal :)

Stropešínský most je tiež príjemné sprestrenie a potom nasleduje taká skoro nekečná tiahla zákruta lesom.

Díky za doporučenie určite niekedy pojdem znova. Nabudúce v tom poradí akom si to zostavil, teraz som začinal a končil v Dukovanech.
Trinom 03. června 2023, 20:19
sheogh: Celý úsek Adamov-Útěchov už je opravený.
A zrovna okolí Kanic není žádná hrůza taky. Nesmíš mít kostitřas, v normálním (i sportovním) autě to je na pohodu.

Tento příspěvek byl 03.06.2023 v 20:20 upravován.
sheogh 01. června 2023, 15:26
Trinom: Ty Kanice (a Ricmanice) bych asi nedoporucoval lidem, co maji radi svuj podvozek :-)


Pekna byla i jedna u Malhostovic nedavno, zkusim vzpomenou kudy a poslu

Tento příspěvek byl 01.06.2023 v 15:28 upravován.
Sato 31. května 2023, 16:08
Diky. Na com to lietate v zime? nieco 4x4 alebo zadokolky bokom?
Trinom 31. května 2023, 15:50
Sato: Obvykle lítáme Brno - Ochoz - Kanice - Babice - kolem Výpustku - odbočka na Olomučany a zpět - Adamov - Útěchov. Je to dobrá sranda v létě i v zimě. Další možnost je to vzít z Olomučan na Blansko, Boskovice, Újezd u Boskovic a kolem Macochy nazpět.
David Střítežský 18. května 2023, 08:32
Tak to rád slyším, že ses dobře pobavil, jo Kras je super - ja ho mam nastesti "za barakem"
jinak urcite dej feedback i z toho ostatniho az nekdy vyzkousis, i pro me, at vim jestli pripadne doporucovat dal nebo si radeji "upravit tabulky" :D
Sato 14. května 2023, 21:41
Vavris Vavrisovic:
Díky za pozvání ale 2 dni je pre mňa z časového hladiska úplne scifi. Ani jeden komplet celý deň by som nedal a nejaký rok sa toto asi ešte nezmení. Ale vyzerá to inak velmi pekne, pripomína to adventure drives čo robí superspeedes Rob.

Inak som bol v tom Adamove a okolí. Privstal som si aby som tam bol ešte pred cyklistami, čo sa myslím vyplatilo. Za celý čas som stretol len jedno auto v mojom smere. Medzi Bílovicami a Adamovom to je rozkopané, sú tam semafory na asi troch úsekoch, ale až tak extra to nevadilo. Tá cestička na Útěchov je fakt parádička, aj keď na úvod sú tie zárkuty asi až moc utiahnuté na moj vkuse, reps na moje auto (m135i), potom to je už ale super, tá rovinka tam v strede je fakt lákavá. By ma zaujímalo kolko sa tade dá letieť, keď som tom šiel druhý krát tak sa moj pud sebazáchovy razante ohradil až keď rýchosť začala byť plnoletá. Normálne ale vymakknem ovela skorej. O niečo lepšie mi to prišlo hore kompcom, nie dole, ale to je asi normálne. Nadmerne šmyklavý asfalt som si nevšimol, ale šiel som to opatrne, a so zapnutou stabilizáciou (je to moja prvá zadokolka)
Trasa Adamov - Křtiny bola ale ešte o niečo lepšia, nejako sa zase po vela rokoch dostavil ten pocit, že v žiadnom lepšom aute a na žiadnej lepšej ceste by som si to viac neužíval. Proste v tom momente som nepotreboval nič inakšie. Sakra len keby ten Kras nebol na druhej strane Brna :D
Vavris Vavrisovic 12. května 2023, 14:57
Sato a nechceš s náma na akci? Oba profláklé úseky od Davida jsou zahrnuty + k tomu další kupa sypcích okresek kolem Brna a na východní straně Vysočiny...

www.sypejto.cz nebo IG @Hoon_see ;)

Jedeme 10 - 11.06.
sheogh 10. května 2023, 20:26
Dobry trasy, znam, muzu potvrdit :-) Tu na Adamov jsem jeste po oprave nezkousel, ale predtim to byl des. Musim testnout :-)
Sato 10. května 2023, 08:08
Díky Davide! Všetko poctivo vyskúšam :) V sobotu skoro ráno (ak sa mi podarí vstať) si teda strihnem Adamov, a pak postupne aj to ostatné. Tá 413 vyzerá miestami hodne rýchla, asi to nebudem chciet (vedieť) využit úplne naplno, ale podla street view to má velmi pekný povrch, skúsim si vymyslieť nejaký dovod ísť do Znojma. Nejaké odberné miesto eshopu alebo tak neco :D
David Střítežský 09. května 2023, 09:47
kratší výlet Dukovany - povrch 3,6 ; not great. not terrible
https://mapy.cz/s/gohemacabe

jestli jsi dlouho nebyl Adamov, tak se zajed mrknout, tu je ted fungl novej asfalt ve vůni - v druhé půlce uplne novej ale jaksi vyleštěnej, podezíráme ho, že trochu víc klouže, osahávat opatrně (prvni pulka stara par let, ale furt top)
https://mapy.cz/s/kudadecumu

Delší výlet - na Vír
Start jsem ti dal od konce přehrady - tam to znáš. Cestou si můžeš odbočit na vsuvku (2-3) do Nedvědic (ale vrať se kudy jsi přijel! Nedvědice-Tišnov si můžeš odpustit, věr mi) z Víru nahoru (6-5) se jezdí vrchy, bohužel takhle přijedeš z vrchu, tak to musíš otočit tam-zpět (jde přijet i zespod, ale je to trochu slabší cesta) a pak klikatej finiš do Dalečína - bacha na cyklisty a štěrk (pitná voda, nesolí se - je tam bordel klidně jak je rok dlouhej, a ano v zimě lze poklouzat)
https://mapy.cz/s/fenozegaju
(pripadne to jde vzit jeste dal - Jimramov - Žďár)

a pamatuju si i dobrej run z Moravskyho Krumlova na Znojmo (silnice 413 myslim?) rovnejsi a rychlejsi (mym autem nuda, motorkou fajn), se 135i by to mohlo byt primerene zabavny

Tento příspěvek byl 09.05.2023 v 13:43 upravován.
Sato 04. května 2023, 13:37
Čau Brňáci, otázka na všetkých ktorí sa chodia len ta bezmyšlienkovite povoziť. Máte nejaký tip na fajn úsek?

V princípe poznám len tie najviac vychytené lokality, tj okolo priehrady, Žebetín - Ostrovačice a potom v krase Bílovice - Adamov - Křtiny (aj keď tam som už vlastne dávno nebol).

Moj "primárny región" je juhozápad, tj to mám z domu najbližšie. Tu sme ešte donedávna mali velmi fajn úsek Nebovidy - Ořechov ale aktuálne je povrch vo velmi smutnom stave. To je ale asi tak obecne najvážnejší problém mojho okolia, všade kde by to aj vyzeralo na síce kratšiu ale predsa zakrútenú silničku tak asfalt pripomína strúhladlo.

Tento příspěvek byl 04.05.2023 v 13:38 upravován.