načítám data...

Téma S4 vs 335i

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Radim Nemec 05. ledna 2021, 12:46
Gratulace, skodaze jsem si tehle diskuse nevsiml driv. :)
Ale tak pro nasledujici generace - 3.0T (supercharged) patri k motorum ktere jsou hodne povedene. Prvni generace ma par chyb, ale jsou resene bud svolavackou, nebo si to (novy) majitel preventivne poresi a ma klid (pokud si vzpominam jsou to civky, vodni pumpa a termostat a pcv valve - zere pak olej). Nadto neni problem se dostat hodne blizko vykonu RS stejne periody a roky to potom jezdi pri normalnim servisu. Co se V8 tyce, tak tam je servisne daleko vic pasti (rozvody....) a pri normalnim pouziti to rychleji nepojede. Zvoucek to ovsem ma, to jo.
Zdeny 01. ledna 2021, 01:21
Tak to dopadlo takto :) 2011 rok. N55 335I takže jen jedno turbo - nemůžu machrovat na pumpě :) automat, zadokolka. Jede to moc hezky, jen je to proti ST moc klidný, zahodime kat, nasoftime a bude fajn :)
Zdeny 09. prosince 2020, 19:14
Nad tou B7 V8 jsem dlouho přemýšlel až zmizely ! :) (je tam ted snad jedna v Mostě - kam jedu o Víkendu na závody Gumbalkan GP tak se na ní zajdu podívat) Ale tam mám prostě strach že to bude lenivý, moc na zábavu to není a když mi to přijde pomalý, nenadělám nic. To mi příjde lepší 550i s V8 jako taková hooning mašina :) Ale jo, souhlasím s tím že S4 s V8 už levnější nebudou za to tydle TFSI ještě trochu níž půjdou než se to otočí. Nutno taky říct že si myslím že to auto nebudu mít dýl jak sezonu, maximálně 2 :)

Tento příspěvek byl 09.12.2020 v 19:14 upravován.
Junior 09. prosince 2020, 18:45
hale ale S4 by snad mohla bejt i V8, ne? A to je dobrý. Až to za 5 prodáš, foukaných třílitrů bude na prodej "10 let starých" dost. Ale atmočtyřlitrů už ne.
Sato 09. prosince 2020, 17:55
Ne ne, to už bolo dávnejšie, za 300tis tuším v Blansku, radšej som sa ani nešiel pozreť, nemám sebakontrolu a ešte by som to kúpil :). Ten popis je teda dobrý des, to ani zadarmo. Už len tie čínske gumy sú jasný signál. Teda ak borec nebol 4wd drifter ako Ken Block, to potom pardon :D
Zdeny 09. prosince 2020, 14:45
Sato: Není to tato ? https://auto.bazos.sk/inzerat/117305169/bmw-335ix-touring-mpacket.php ? Té nefunguje panorama, chrastí turba, má ojebaných všech 8alu kol na kterých jsou čínský gumy, je po havárce na čumák , kterej je celej lakovanej a úplně nesedí, vzadu na X-Drive dal borec podložky, vyměnil jen zadní tlumiče auto při brždění táhne doprava (což je strana kde to bylo bouchlý), přední náprava vymlácená ,diagnostika píše opotřebení X drive oleje, nefunkční ventilátor na navigaci a teda podle mě to ani něják extra nejede a to jsem tam přijel 1.6tdi oktávkou :) Takže jsem to nekoupil ani ikdyž je to auto a interiér fakt krásný..

EDIT: TAK KOUKÁM ŽE TEN BOREC KTEREJ O NIČEM CO PÍŠU KROMĚ PANORAMY PREJ NEVĚDĚL UŽ TY TURBA A NÁPRAVY UDĚLAL.. Tak pak to může bejt fajn auto ! Ale já už bych od něj nic nechtěl...

Tento příspěvek byl 09.12.2020 v 14:47 upravován.
Sato 09. prosince 2020, 13:28
Ja som jeden čas vážne zvažoval jednu 335i v kombíku čo sa predávala pár km odomňa. Takže som si robil prehlad čo a ako a nakoniec som do toho nešiel, keby to bola zadokolka s manuálom tak by som neodolal. Ten moj vyhliadnutý kúsok mal xdrive čo som proste nechcel. Hlavný oser je, že truba sú tak debilne umiestnené že sa rozoberá pol auta :)
Tu je celkom pekný súmár známych problémov: https://bmwtuning.co/8-most-common-bmw-n54-engine-problems/
Zdeny 09. prosince 2020, 10:10
Dooby: Tam bych byl i s tím X-drive asi vpohodě, případně se to dá taky vypnout softwarově a váha u toho není žádná tragédie, bohužel automat to bejt musí a jak říkáš ty auta nejsou. Aktuálně je země zaslíbená Polsko kde je několik kusů, které by přesně vyhovovali a ceny jsou víc než přátelské. A jeden krasavec je na Slovensku, bohužel jsme se byl podívat a technika neodpovídá vzhledu.. No a kupé beru jako alternativu, až se bude blížit sezona a já furt budu mít jen Oktávku, začnu řešit kupé, sedan pro mě fakt není varianta. Auto najede max 10/rok a to spíš míň takže o spotřebu fakt moc nejde. Se spolehlivostí jsou tam vstřiky, pumpa a turba jiank je to dobrý - jen tydle věci stojí zrovna pálku :D

S4 mám pořád tak něják v záloze, asi taky až se bude blížit sezona. Stejně jako 335d kterých je poměrně dost. Tady žádná recenze vychvalující S4 do nebe a hejtující 35i taky nepřišla, takže mě to pořád nepřesvědčilo.
martinus 09. prosince 2020, 09:05
S tou spolehlivostí to si myslím, zvlášť v případě N54, který snese fakt výrazné navýšení výkonu, není tak zlé. Je tam pár typických bolístek, které se dají řešit preventivně a předejít tak problémům.
Dooby 08. prosince 2020, 11:44
Opravdu ty E91 335i skoro nejsou ani v D a tam ještě samý X-drive- což se nedoporučuje. Na BMW klubu je prověřený člověk, co je vozí na objednávku, možná by něco našel, kdyby nebyl spěch. Tohle vypadá dobře, ale cena opravdu vysoko na ten věk a je to manuál:
https://www.sportovnivozy.cz/132879-bmw-3-335i-m
Sedan nebo kupé se shání líp, ale to asi nechceš. Navýšení výkonu není vůbec problém, ale já třeba nenašel moc situací, kdy bych ho využil a zústávám na 225kW, samozřejmě se taky bojim o spolehlivost, ty motory jsou známy svou choulostivostí. O Audi nevím nic, ty jízdní vlastnosti snad už v téhle generaci mají být ok a motor asi prima, jen hodně žere prý.
stirling 07. prosince 2020, 10:27
Tak zalezi ci to vyuzijes
Sato 07. prosince 2020, 09:21
Tak na youtubu si kadekto z N54ky (335i) veselo tlaci aj 800 koni :) Ale uplne najlacnejsia zabava to nebude.
https://www.garrettmotion.com/news/newsroom/article/building-an-800-horsepower-bmw-n54-335i-with-adam-lz-garrett-gtx3584rs/
Zdeny 06. prosince 2020, 12:28
C350 je z těch aut pro mě určitě nejhezčí, bohužel to ale podle mě není moc konkurence. Je to Atmosféra a tam s tím výkonem už nikdy nic neudělám. Za to 335i i S4 jsou poměrně 400hp friendly :D
sheogh 05. prosince 2020, 12:09
Vybrat pouzitelnej motor u novejsich bmw me prijde jak hrat miny - vzdycky se nekdo ozve: “ten neber” :-) (prehanim, asi to tak hrozny neni, ale vidam to dost casto) :))))

S4 ma zato fajn V6 s kompresorem a funkcni 4x4... takze za me asi audi (prijde me i lepsi interierem)
stirling 04. prosince 2020, 13:44
Hm ta S4 bude mat horsiu spotrebu, podla mna servisne to neni sranda ani v jedno pripade.
Kamos ma 335 a furt nieco riesi a to kupoval nizky najazd. Este ma napada Ccko 350 ale to tiez asi nezozenies.
Zdeny 03. prosince 2020, 19:41
Ahoj všem, po prodeji ST225 a Fabie 2 RS co jsem měl po paní mi doma zbyla jen Ofce 3 1.6TDI takže potřebujem něco dalšího :)

Požadavky jsou takovýto: 300hp+ serie, automat, nesmí to být FWD, ideálně kombík a čím menší tím lepší - tím myslím že velikostně 3jka, Cčko, A4, nic většího a mělo by to stát do 350ti ani bejt stará popelnice + potenciál pro úpravy.

Auto bude jezdit občas s paní do práce cca 10km, o víkendu semnou a nemine ho Brno, výlet na Ring, občasný blbnutí :)

Z logiky věci nezbylo nic jinýho než S4 B8 a 335i E91 (jo, mám slabost pro kombíky ) BMW by bylo na prvním místě, mám k němu tak něják blíž, ale aktuálně žádný slušný na prodej není a co jsem viděl byla katastrofa, za to se aktuálně ukázaly v inzerci dvě slušné S4 - jsou novější, s hezčím interiérem a hlavně jsou :) Dává to mysl ? Respektive je nějáká výhoda u S4 ? :) Mám trochu strach, že to koupím a budu nasranej :) Ideální auto by bylo M135i - tam je to ale s rozpočtem dost na štíru a kousky kolem 400 včetně DPH co byly na jaře samozřejmě nejsou. Další dotaz co Polsko ? Tam mají nějáký talent a 335i E91 tam mají za super peníze, většinou dovozy ze Švýcarska, kde ale nechápu jak to Poláci dělají když prodávají dovezená, proclená auta za ceny na Švýcarském trhu, kupoval tam někdo auto ? Jsem jen "rasista" a očekávám past ? :)

Tento příspěvek byl 03.12.2020 v 19:50 upravován.