načítám data...

Téma Rodinný kombík do 130 tisíc

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Michoo 12. února 2022, 06:11
Ahoj, omluvám se že píši do tohoto tématu, ale nechci zbytečně zakládat nové.
Potřebuji kombi (vlastním sedan a jedno kupé).
Byl jsem se podívat na SAAB 9-5 2.0t, tzv. Brejlovec, rv. 2007. Bohužel se jedná o auto z bazaru, chtěl jsem Saaba, kterých v inzerci zase tolik není a tenhle na fotkách vypadal celkem zachovale.
V Saabech se tak neorientuji, chtěl bych poprosit o pomoc zkušenější. Auto jsem byl tento týden projet , jedná se o dovoz ze Švédska, nicméně auto je zde v ČR již dva roky a moc nejezdilo (důvod je ten že pán, který ho přivezl ho postavil do jistého Libereckého autobazaru (nyní již neexistuje, majitel pac. M.S. je stíhán pro zpronevěru..., celé kauza byla v TV), kde auto dloho stálo (cca 2 roky), než ho současný majitel vymohl zpět, právně je auto tedy ok.
Při prohlídce jsem si všiml orezlých zadních lemů (foto ev. mám), četl jsem na jednom Saab fóru, že když má model 9-5 chycené zadní lemy, že nemá cenu o něm uvažovat, že auto bude ve skutečnosti chycené ještě na zadní nápravě a podlaze (auto jsem bohužel zespoda neviděl, majitel měl auto u sebe doma, ale nebyl by problém kdyby jsme se domluvili na jindy auto ukázat na zvedáku, nyní to bohužel nebylo možné). Další vady co na autě byly byl nesvítící jeden xenon,, patrně prasklá výbojka, k vozu bude nová autobaterie (Starline), možná se na přední nápravě ozvývá silentblok, jinak auto působí pevně, nikam netáhne, nebouchá.. Auto delší dobu stálo a jezdilo se s ním jen občas, takže baterka KO, budou potřeba komplet brzdy, komplet náplně, rozvody,.... Jinak auto vypadalo zachovale.
Chtěl jsem tedy poprosit pokud se zde najde někdo kdo se v těchto vozech orientuje o pomoc, na co si dát pozor, zda má o voze cenu uvažovat. Ev. pokud by se našel někdo poblíž a byl by ochotný se na auto podívat, zaplatil bych mu výdaje a něcco navíc dle dohody (mám to cca 200km tam a zpět).
Za rady děkuji.
Nezn.uživatel 07. února 2019, 19:40
vojtacz: Vypadá to fakt moc hezky.
ToMyx 07. února 2019, 12:30
vojtacz: Proč tak skromě. Každé rodinné auto nemusí být trhač a tenhle kombík má super design! Pokud jsi šel po stavu místo koní, udělal si to nejlepší co si mohl. Vypadá pěkně. Gratuluju a ať slouží!
vojtacz 07. února 2019, 11:49
ToMyx: Je to 2008 9-3 SportCombi, výbava Linear (takže pěkný holátko), barva Arctic White. A motor je tam z Oplu :) Obyčejná, jednoduchá a naprosto nesaabí atmosferická 1.8 co se dávala do Vectry, Zafiry a možná ještě něčeho. A mě to vlastně ani nesere, že tam není turbo. Časem možná bude, ale těžko říct. Ono toho v ČR moc na výběr nebylo, v DE o nic lepší a navíc jsme fakt došli k tomu, že nafta s DPF na relativně krátký cesty a malý roční nájezd je zbytečná. A v tu chvíli se výběr zúžil na cca 3 benzíny v rámci ČR, tenhle měl navíc nejmenší nájezd a dobrou historii.

Možná časem nějaký blog o životě se švédským Oplem napíšu :)
ToMyx 07. února 2019, 10:47
vojtacz: To, že žena schválila Saaba je polovina vítězství a záruka klidu na palubě :-)
Copak je to ten tvůj kus vlastně zač? Inzerát není, tak se nepodívám. Je to 9-3 kombi a dál?
Tyhle Saaby mě vždy strašně lákaly, ale nenašel sjem odvahu.
vojtacz 06. února 2019, 08:44
ToMyx: no, uvidíme. Zatím ho máme přesně týden a to je poměrně brzo na cokoliv :) Každopádně po presednuti z Fiatu žena prohlásila, že jsme dobře udělali a pokaždý když někam jedeme tak se směju jako malý dítě, tudíž jsem spokojenej. A to ani nemá turbo :)
ToMyx 04. února 2019, 15:46
Tak to bude brzy nějaký pěkný blog o soužití se Saabem, že? :-)
vojtacz 28. ledna 2019, 10:46
Tak pánové díky za tipy, ve středu jdu na přepis. A nakonec je to Saab. Vlastně sem asi už při psaní dotazu věděl, že to bude Saab, ale potřeboval jsem poradit jestli není něco lepšího. No...a není :))
stirling 27. ledna 2019, 19:29
Accord aj ked do 130 k to bude tazsie
Mazda 6 tiez neni zla volba otazka znie ako je na tom s hrdzou
Avensis tiez dobra volba
Faust54 25. ledna 2019, 23:46
Za mě z této volby Focuse, protože krom motoru a vzhledu, na ty 9-3 není nic normálního = GM = Opel Vectra a má to i stejnou elektroinstalaci a to prostě nechceš :D Miluju Volva a Saab, ale 9-3, bych si prostě nekoupil, to radši kup starší 900.
vojtacz 25. ledna 2019, 16:49
Goldies: zítra se jedu podívat na tohle, tak jsem poměrně zvedavej. Ale Saab se mi líbí už hodně dlouho, takže mám tušení jak by to i mohlo dopadnout :)
http://www.sauto.cz/osobni/detail/saab-9-3/9-3/18106801
Goldies 25. ledna 2019, 14:25
vojtacz: v tom pripade avensis po FL uz naprosto v pohode i s 1zz motorem :-)
vojtacz 25. ledna 2019, 09:16
Za tipy díky, nakonec jsem to celé ještě promysleli a došli k tomu, že naftu prostě ne. Čímž vypadla velká část adeptů a jsme tak, kde jsme začali. Buď FoFo II nebo Saab 9-3 v benzínu. Mazda 6 je fajn, ale ne, stačí když budeme řešit jenom jedno hnijící auto (máme ještě MX-5), Volvo se nelíbí ženě.

Takže...prostě uvidíme :)
Paul.Try 25. ledna 2019, 06:18
Ahoj nedávno se u nás řešila stejná otázka a jako favorité byly Toyota Avensis, Mazda 6 a 2.0L FoFo
Nakonec vyhrálo FoFo. Má dobrou výbavu, spotřebu, a je prý spolehlivý. A náhradní díly cenově skoro jak na Fiata (tzn. ceny příznivé)
Jen vybrat kousek se servisní historii. 2.0l prý trpí na zanesené stírací kroužky
Toyota to nakonec nebyl kuli jízdním vlastnostem, spotřebě a moc jich v této cenové relaci a požadované výbavě nebylo
Mazda má stejný motor jako FoFo a rezne víc.
Přeju dobrou koupi
Goldies 24. ledna 2019, 20:48
JLK 24. ledna 2019, 19:41
vojtacz: Kdyz Focus tak bych pridal taky Volvo V50, v kombiku mi prijde o neco hezci zvenku a i uvnitr.
Take Laguna III https://www.sauto.cz/osobni/detail/renault/laguna/17758830, uvnitr je prijemnejsi nez Focus.
vojtacz 24. ledna 2019, 19:13
Ahoj,

zrovna řešíme nákup novějšího starého auta a potřeboval bych poradit. Stávající situace je následující: máme let 16 let starý Fiat Stilo v plynu. Kombík. Najeto cca 240 tisíc, a už chceme něco novějšího. Situace je ovšem taková, že za to nechceme dát víc jak 130 tisíc. Ročně najedeme kolem 20 tisíc, většinou město/mimo půl na půl.

Požadavky jsou následující:
rv 2008+
rozumná výbava (AC a okna v elektrice, zbytek je v podstatě bonus)
rozumná cena náhradních dílů (na Fiata je to za hubičku, takže řekněme hubička + max. 20%)
spotřeba do 8l
kombi (ne dodávku, ne SUV, ne MPV)
jedno jestli nafta, benzin nebo plyn

a co mi z toho vylezlo:
Saab 9-3 s 1.9 naftou nebo 1.8 benzin
Ford Focus II 2.0 benzín v plynu

A to je asi tak všechno. Nechceme škodovku, ani VW. Takže vlastně pořádně nevíme co, jenom že chceme něco novějšího a lepšího. za nápady díky.