načítám data...

Téma Řidič v Miatě

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Vavris Vavrisovic 02. listopadu 2017, 22:09
NC je rozhodně nejlepší. Jinak velké rozdíly mohou být i v rámci jedné generace - NBFL na kožených sedadlech s výhřevem je třeba oproti NB na základních látkových sedadlech o cca 4-5 cm výš a sedí se v ní běžnému mnohem hůř...
Pivnas 01. listopadu 2017, 22:05
zimbic: Ok, diky! Ta je fakt vetsi jo? Ja myslel ze jsou vsecky "stejny"... A prej ta posledni je nejmensi... Mrknu na to!
František Čáslavský 01. listopadu 2017, 18:29
Pivnas: zkus NA s předfl sedačkama.
zimbic 01. listopadu 2017, 16:26
Pivnas: A co NC? V té se pohodlně cestovat po Evropě dá a měl by si se tam i vejít, je ze všech 4 generací největší. A taky míň rezne oproti NA a NB. A do tvěho rozpočtu se nějaká 1.8 určitě po chvilce hledaní vleze.
https://auto.bazos.cz/inzerat/81406322/Mazda-MX5-18-93kw-rv2006-velmi-pekna.php
https://auto.bazos.cz/inzerat/81191360/MX-5-NC-18i--BOSE.php
JLK 01. listopadu 2017, 14:47
Pivnas: po tom co tu v sousednim vlakne nekdo nahodil Porsche 924/44 tak bych nic jineho nechtel :D ale nevim jak moc se to da financne povazovat za alternativu k miate :(
Pivnas 01. listopadu 2017, 14:15
GanGreen: Diky! :) Ja ale vim co chci... Jezdil jsem v Z4 3.0 po Italii a bavilo me to... Nechci nakej Peugeot s prednim nahonem! Je mi jasny, ze Miata neni Bentley, ale kdyz to slo na motorce (byl jsem az ve Spanelsku), tak to nejak musi jit i v malym kabru... Nejde o pohodli jako takovy, nepotrebuju klimu a radio, a vitr v ksichte mi taky nevadi, jen sedet na "drevene stolici" se neda moc vydrzet. To uz neni nepohodli, ale SM. Primarni ucel samozrejme neni cestovani, ale nejak se na to Stelvio musim dostat... Dalsi vec je, ze ja moc kutil nejsem, potreboval bych to (kdyz uz by to byla teda nejak upravena Miata) rovnou hotovy... PS: Muj sen je Caterham, ale ten bez predniho skla - to myslim vazne!
peca 01. listopadu 2017, 13:32
GanGreen: Cestovat se da v ledascem :-D ale jestli je primarni ucel auta dlouhe cestovani po Evrope, podival bych se po necem jinem.
GanGreen 01. listopadu 2017, 12:41
"pohodlne to docela je..." mi přijde že tahle věta vykuchaný sedačky rovnou odsoudila... protože v "docela" pohodlnym autě se po celý evropě bude cestovat dost na hovno bych tak řek...

Na druhou stranu, mi miata přijde jako dost hovadskej nápad na cestování po celý evropě, na to jsou snad větší a pohodlnější kabriolety, když musí bejt ten vítr ve vlasech ;)
Mi přijde že tazatel neví, jestli chce cestovní auto, nebo frajerskej kabriolet... určitě bude k nalezení uplně jiná rozumnější alternativa než jsou ty hle malý kyblíky :D
peca 01. listopadu 2017, 12:17
Pivnas: Nechci aby to vypadalo, ze te premlouvam, ale jeden z byvalych majitelu mel 199, proto to kuchnul. Pohodlne to docela je i tak. Spis te bude stvat hluk pri delsich cestach.

Mozna to bude znit divne, ale pokud netrvas na takove bezprostredni zabave jako mas v Miate nebo v MR2, zkus se podivat na Peugeot 306 Cabrio. Nebude to urcite takova zabava, ale podle vseho jezdi taky moc hezky, vlezes se tam a na delsi cesty to bude pohodlnejsi a praktictejsi.

Goldies 01. listopadu 2017, 12:05
Pivnas: my s mrchou byly i v Italii ;-)
Pivnas 01. listopadu 2017, 10:47
peca: Jsem z okloli Brna... Ale nezapomen, ze mam o 8cm vic nez ty! Ja chci ale pohodlne sedacky, mam v planu s tim jezdit po cele Evrope, hlavne Italii a Spanelsko... Prece musi byt nejaka alternativa k te Miate... Nejde mi o vykon, staci mi zabavna vec s vetrem ve vlasech...
peca 01. listopadu 2017, 08:12
Pivnas: Mam 187 cm, zhruba 118 kg a NB. Sedacku vykuchal uz predchozi majitel a je to v pohode i na dlouhe cesty. Bez toho bych se tam nevlezl. Jestli jsi nekde z okoli Brna, stav se to vyzkouset.

Tento příspěvek byl 01.11.2017 v 08:12 upravován.
Pivnas 31. října 2017, 22:00
František Čáslavský: Zkousel jsem NB. Koukam na ram okna... Prej se to da nak resit sedackama bez polstrovani, ale to mi prave prijde jako trosku mimo... To bych radeji odelal predni okno a jezdil v helme... :)
František Čáslavský 31. října 2017, 19:54
Pivnas: do jaký generace sis zkoušel sedat?
Goldies 31. října 2017, 18:57
Pivnas: Pocti si moje blogy, ale já sem trochu blazen :-D

hele má to motor uprostřed, náhon na zadek a když budeš mít kliku tak i svor a 6q převodovku :-) není to asi úplně na blbnutí stylu Miata, ale spíš na čistou stopu, ale když dáš obyč pneu tak se i bokem dá :-D
Pivnas 31. října 2017, 18:23
Goldies: Pockej ty ji mas? A odkud jsi? Docela by me to zajimalo... Ja teda fakt chtel MX5, ale proste je to holy nerozum si koupit neco, v cem trpim po prvni minute... Popravde MR 2 me ani nenapadla, tusim ze existuje, ale to je tak vse... Ale rad se necham vyvest z omylu... Je to zabavny ridit?
Goldies 31. října 2017, 18:15
pivas: Tak kolega ma na výšku cca stejně, jen má 105 kg :-D a celkem v pohodě si ji půjčuje, nevím jak to máš ke mě daleko, ale klidně tě nechám otestovat :-) Případně si myslím, že přes zimu bude velká koncentrace MR2 v Rožmitálu pod Třemšínem :-D
Pivnas 31. října 2017, 18:07
Goldies: Merim 195, vazim 90
MR2 nevim jestli se mi libi, ale asi si moc vybirat nemuzu... Ta mi ale prijde jeste mensi - vzhledove odhadem. Nebo?
Goldies 31. října 2017, 17:46
pivas: co MR2 posledni generace? Kolik meris/vazis?
Pivnas 31. října 2017, 17:29
Tak jsem tady na to narazil, resim stejnou vec... Fakt hodne chci Miatu, uz jsem ji vyrazil koupit, a proste se tam nevejdu... :( Jina alternativa neni... Pokud teda tady nekdo o necem nevi... Mam na to do 200tis.
Diky, Pivas