načítám data...

Téma Rada s výběrem auta

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Vojta Nekvapil předevčírem v 17:13
Že takové problemy jsme měli s Rover 620sdi i když to je Honda Accord.
126560 11. února 2019, 08:11
Přeji dobrý den. Chci si koupit Lexus LS 430 kolem r.v. 2005. Ale odrazuje mne servis. Mám mercedesy a ty mi opraví každý mechanik. Ale jak jsem tady četl tak je Lexus problematický na servis, jelikož jej moc mechaniků neumí, i když je to jen TOYTA. Co vy na to?
tsj613 07. února 2019, 10:57
Ahoj,
co by jste mi doporučili za terénní pick up 4x4, benzín nebo LPG v ceně 150-300t.kč? Samo v automatu, manuál je otrava.
Dík
Vojta Nekvapil 16. ledna 2019, 23:30
Mno. Jelikoz se zacina mluvit o silnicni dani podle euro normy zapsane v TP, tak pomalu koukamcim nahradit moje 316i (1,6l benzin). Takze kterou euro4 V8 za nizkou cenu by jste doporucili? :D

Tento příspěvek byl 16.01.2019 v 23:31 upravován.
krab 28. listopadu 2018, 14:50
Otázka je specificky ten prodejce z Jablonce. Tu a tam na jeho nabídky kouknu, protože má fakt zajímavá auta. Teď tam má i za 2 kila Clio 197 F1 R26 edition, černou, z Rakouska s nájezdem 172 tis. km... Ta se mi zamlouvá tím, že to byla limitovaná edice a je jich málo, navíc má cupový podvozek a recara. A podle fotek vypadá hodně dobře. Otázka je realita... A jestli má smysl investovat do auta s takovým nájezdem nebo sedět a čekat na zajímavější kousek. Teď je zima, takže není kam spěchat...

320Si : jednu dobu se mi hodně líbila, ale byl jsem tedy informován, že ty bloky motorů praskají ( nebo hlavy, teď nevím co) a v zásadě se asi nevyhneš dražší opravě. Záleží na jaký použití bys jí chtěl... to je takový auto čistě "must have" pokud to chceš vážně kvůli té historii a příběhu proč to auto vzniklo a oceníš to. (ať tě má okolí klidně za podivína...)

Alpina : na sportovních vozech je za 390 ještě jedna od soukr. majitele a tu bych považoval za lepší kup. Je to E46 B3S a má manuál. To je zajímavější. Navíc "S" znamená, že má blok 3400 cm3 , ne na bázi M54 motoru, ale S52 + hlavu z US M3 (E36). Těch informací jsem zatím beztak moc neposbíral, ale docela mě to zajímá jak to přesně je vyrobené a docela bych i rád někdy dal s majitelem řeč a zkusil zjistit, zda by nechtěl mít o autě recenzi. Protože ucelených informací o Alpinách moc není.

Core : záleží fakt jestli to hledáš pro běžný ježdění nebo jako druhý auto pro radost. Ono to může sloužit jako obojí, obzvlášť ta Alpina Touring, ale musíš počítat, že může nastat nemilé překvapení při nějaké opravě. Alpina má dost svých dílů a nebudou u všeho druhovýroby, ale to už víc hádám než vím.. Normální lidi si budou myslet, že patříš do blázince, dát skoro 400 litrů za E46, ale nad tohle bych se docela v pohodě povznesl :)
skretik 28. listopadu 2018, 14:29
Vavris ma docela pravdu ... ten rozptyl mas znacnej :)
fakta - bmw, 350k, tak nejak raritka - z toho soudim nebude zrovna daily

... no ja za sebe, protoze jsem SUV-hejtr a tihnu spis k tem sportovnejsim vehiklum citim povinnost te popichnout s Z3 Coupe / Z4 Coupe :)

a jestli jsi "nic nenasel" tak nezbyva nez kouknout za hranice, spojit se s nekym kdo to vozi
Tomáš "Vavris" Vavrečka 28. listopadu 2018, 11:34
320Si, Alpina, X5 s osmiválcem... hmm... hele, já myslím, že to je fuk, prostě si kup to, co se ti líbí
CerVus 27. listopadu 2018, 21:15
To 320si je past. Už jen fakt, že se motor dožil 130t km ho řadí do malé skupiny rekordmanů. To by snad stálo za úvahu jen, kdyby mělo motor od výrobce už měněný s tím že by člověk měl jakous jistotu, že mu dalších pár desítek tisíc km vydrží. Na denní ježdění je to šílenost, jako investice možná... ale na to má už zas velký nájezd.
Core 27. listopadu 2018, 19:49
Limit je cca 350 a za to hezke emko nekoupis.
Core 27. listopadu 2018, 19:48
skretik:
https://www.sportovnivozy.cz/103527-bmw-x5-48is-bruntal
Ahoj.Dekuii za postrehy.Nic hezkeho jsem v kategiriich ktere nabizis nenasel,tak snad jen tohle....
skretik 27. listopadu 2018, 07:50
rozdilnejsi auta to snad byt ani nemuzou :D
ta alpina bude fest pohodlíčko (furt 3er) , ale podeziram ji ze i s minimalnim nakladem bude atakovat 2tuny - to uz bych si mohl koupit treba E39 540i, vaha stejna, zvuk lepsi, pohodli lepsi (ale bez 4x4) a 4,4 > 3,3
... takze ja bych si vybral to 320si, protoze sport a tak ... akorat bych nesmel psat do guglu "n45 engine block cracking" pak bych si zjistil jestli jde pouzit blok z klasickyho n42 / n46 ... a pak bych si koupil E87 130i
takze moje odpoved = ani jedno, myslim si ze "jízdně lepší" napady jsem postihnul, ale je to plebs, jestli jde o to mit raritku - nasetrit na jakykoliv M, vsechny jsou zajimavy / cenny

Tento příspěvek byl 27.11.2018 v 08:00 upravován.
Core 26. listopadu 2018, 18:35
bkralik 02. června 2018, 13:10
beastar: Jo, tak to samozřejmě - i když to tak vyznělo, tak to neměl být důvod k tomu ten PF nekupovat... Spíš jen to, na co si dát pozor při a po koupi...
beastar 30. května 2018, 15:15
Lukaso: 4n15. Problémem je turbo. Mivec takže mega moderní přetechnizovaná nafta. Potencionälní riziko číhá všude. V zásadě by tam nemělo bejt nic neobvyklého.
beastar 30. května 2018, 15:08
bkralik: Dobrý no. Přestože máš pravdu. Je opravdu málo motorů který chyby nemaj:) A prohlídnout to musí stejně.
Lukaso 29. května 2018, 19:17
bkralik: Diky za radu...A ten motor u Pajera je na tom lepe?
bkralik 28. května 2018, 20:58
U těch VQ40DE v Pathfinderu R52 bacha, ten motor má pár chyb, z nichž asi nejzásadnější jsou přední katalyzátory s keramickým nosičem. Ten se po čase může začít drolit, je nasáván zpátky do válců a vydírá je. Takže PF koupit klidně, ale předtím zkontrolovat spotřebu oleje a komprese a pokud bude mít ještě původní katalyzátory, tak vyměnit za metalické...
Další fatální bug co postihuje velké množství Pathfinderů je prorezající výměník převodovýolej-voda. Jakmile prorezne, je po převodovce. Prevence je jednoduchá, prostě se na něj vykašlat a dát tam normální olejovej chladič...
Martin61 28. května 2018, 12:54
Hlavně ať se s tím pathfinderem manželka projede, proti crossoverům se s tím jezdí spíš jako s náklaďákem. Ne že by to bylo špatně ale styl jízdy mi přišel zrovna v tomhle autě trochu jinej
JLK 28. května 2018, 12:05
Goldies: To nezpochybnuju, jen aby se nezapomnelo na puvodni ucel toho hledaneho auta. Jestli to maji zvazene (coz maji) tak je to v poradku.
A jeste pro zajimavost prihodim jednu mene obvyklou variantu kdyz uz vypadl kandidat od Fordu: https://www.sauto.cz/osobni/detail/ford/flex/17240134.
Lukaso 28. května 2018, 11:51
Chci neco novejsiho, tak 2011+ Jeste uvidim, zda pujde neco mladsiho za penize ktery na to mam sehnat. U obou tech aut se pohybujou v inzerci okolo pul milionu s najezdem lehce pres 100k. Bude to o hledani :-)

Tento příspěvek byl 28.05.2018 v 11:51 upravován.