načítám data...

Téma "sportovní" rodinné kombi - benzín, manuál do 300 tis.

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
rumcajs 25. listopadu 2016, 10:26
sheogh: Musí to být praktické auto na denní ježdění, bude tím jezdit i manželka jaro, léto, podzim, zima. V úvahu přichází FWD nebo AWD.
sheogh 25. listopadu 2016, 10:20
Co klasika zadokolka atd? :-)

www.autoscout24.ch/4144861
rumcajs 25. listopadu 2016, 10:00
JLK: Nejdřív jsem byl pevně rozhodnutý že to bude OIIRS po FL, ale její cena je jinde než ojetiny jiných značek. Takže jsi to asi shrnul přesně: ALFA, MAZDA6 nebo ACCORD. Subárka se přece jen trochu bojím kvůli servisu. Díky všem za nápady nic lepšího už asi nevymyslím.

MiB: Vypadá dobře, budu kupovat až na jaře takže zatím zkoumám terén. Třeba to tady najde někdo jiný.
JLK 25. listopadu 2016, 09:15
rumcajs: S 1.8tbi osobni zkusenosti (snad zatim) nemam, ale kdyz jsem vybiral jaky motor do alfy a prolezaval fora tak tech par lidi co tbi meli neresili nic navic nez pro vsechny 159 spolecne veci jako rizeni, zaveseni apod. Vsechny recenze tento motor doporucuji jako nejlepsi benzinovou jednotku do 159. Je skoda, ze se zacal do alfy davat hodne pozde a neni jich ted' ojetych az tak moc na prodej.
Subaru jsem chtel taky, ale docela me znervoznilo, kolik bylo v inzerci kusu s poznamkou 'vymeneny motor v xxx km'. Tam bych byl hodne opatrny pri vyberu, coz pro tu alfu plati take.
Osobne bych hledal nejakou peknou alfu, mazdu6 nebo accord 8gen. Jen u te mazdy opravdu peclive zkontrolovat kazde zakouti karoserie - sice se slibuje, ze v teto generaci uz problemy nejsou, ale kdo vi.
MiB 25. listopadu 2016, 09:15
6ku s 2,5kou provozuju 2 roky, tahle generace už nerezne, měním jen olej, filtry a brzdy. I po 230tis km má auto podvozek bez vůlí a interiér bez pazvuků...

BTW: Rozhodl jsem se jí prodat, inzerát tady: https://auto.bazos.cz/inzerat/68094646/Mazda-6-GH-Wagonkombi-25i-125kw-GTA.php
Goldies 25. listopadu 2016, 08:19
rumcajs: Jestli budeš vybírat srdcem, tak musí vyhrát alfa, takhle krásný kombík se už dneska snad ani nedělá :-D
Co se Subaru týče, tak já bych klidně oželel manuál, on ten automat taky není nejhorší :-)
U Mazdy asi jen obligátní rez :-(
rumcajs 25. listopadu 2016, 08:16
JLK:
ALFA ROMEO 159 SW 1.8BTi 147 KW
Trochu mě zarazila cena. Třeba tenhle kousek: http://www.tipcars.com/alfa_romeo-159/alfa-romeo-159-sw-18-tbi-200-ps-blueme-49000438.html

Když to srovnám s OIIRS tak je to víc jak 100k levnější. Je to dané trhem, že lidi alfě nevěří, nebo jsou náklady na provoz o tolik jinde? Máte někdo zkušenost?

Pro BMW manželku nenadchnu, nelíbí se jí agresivní design.

Goldies: SUBARU OUTBACK
Tohle auto mě hooodně zaujalo, i když to není žádný krasavec, ale šestiválcový třílitr o tom se mi ani nesnilo :-) Díly nevypadají nijak extrémně drahé. Otázka je jestli by ho zvládli udržovat v některém blízkém servisu. V manuálu v podstatě nesehnatelné, ale kdybych byl trpělivý tak by se i mohlo zadařit. Možná bych i oželel manuál a vzal automat. Máte s tím autem někdo zkušenosti? Kterou motorizaci? Co jsem si zatím četl tak svezení hodně dobré, ale co třeba provozní náklady? Třeba tady: http://www.tipcars.com/subaru-outback/subaru-outback-30-r-comfort-navi-at-my2008-36290195.html

Goldies: MAZDA6
Šestka 2008 s2.5i 125kW se najde i těsně pod 300 tis. Kč viz. https://goo.gl/OFiqYz. To je rozumné auto, má s ním někdo nějaké cenné zkušenosti?

Tento příspěvek byl 25.11.2016 v 08:22 upravován.
JLK 25. listopadu 2016, 07:43
Alfu jedině s 1.8 tbi, ostatní benzíny nejsou zrovna moc povedené.
Taky bych se díval po accordech, i když tam bude hodně málo aut v kombinaci kombi+benzin+manual. Zato ale bude asi hodně spolehlivý.
A taky trojkové BMW bych do seznamu přidal.
Goldies 24. listopadu 2016, 21:53
Alfa Romeo 159 SportWagon :-)

Krásný auto, motor 2,2 (i když ani ta 1,8 nemusí byt zla)

Subaru Outback/Legacy - tam asi není třeba nic dodávat :-)

Co Mazda 6 s 2,5 pod kapotou? Ale tam neznam spolehlivost...

Ale oni povolanější něco ještě přihodí :-)
rumcajs 24. listopadu 2016, 21:36
Pánové poraďte prosím. Zvažuji koupi většího vozu pro rodinu, ale abych taky nepřišel zkrátka. Jsem otevřený všemu za těchto podmínek:

- kombi aby tam pohodlně vešel kočárek i zavazadla
- benzín (jen N95) - najedeme do 15tis. km ročně
- manuál
- silný motor - rád řídím a chci i trochu zábavy
- do 300 000 Kč
- něco s rozumnými náklady na náhradní díly (jsem zvyklý platit za VW Golf V takže něco co mě nevyrazí dech při první návštěvě servisu)

Už jsem došel k nějakém výsledku, tak doufám že mě překvapíte.