načítám data...

Téma Prva amerika do 100 tisic

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
MikyB 29. května 2016, 12:12
Inzerát by mal mat určitú úroveň keďže to je vizitka predavajuceho.
Momentálne sa duvam na inzeraty chrysleru 300m a je ich na predaj celkom dosť s 3,5 v6. Tento model je aj v článku na autickarovi ktorý som postoval v prvom prispevku. Na chrysler fore je o ňom tiez dosť popisane a zda sa že komunita v cr je pre znacku chrysler celkom na úrovni.
Ceny zacinaju od 40000kc a ostalo by tak dosť peňazí na servis.
Jadd 15. dubna 2016, 17:16
M P 15. dubna 2016, 09:22
Jo byl, a dokonce se to probíralo v tomto vlákně, asi 6 komentářů pod náma:D
A.J.Michal 15. dubna 2016, 06:30
Nevím, jestli už zde byla o tomhle autě řeč. Ale splňuje to ameriku do 100 tisíc :)), takový trochu punkový auto, žádná leštěnka, al to se mi třeba na tom autě líbí :)

http://auto.bazos.cz/inzerat/58260307/Prodam-Cadillac-Fleetwood-57-V8.php

Ale je to jedno z tech starsich kousku r.v. 1994.

Tento příspěvek byl 15.04.2016 v 06:36 upravován.
M P 14. dubna 2016, 20:38
BobAsh 14. dubna 2016, 20:11
MikyB: On asi v inzerci není. Ale můžu předat kontakt na majitele. Fotky a popis najdeš tady na Autíčkáři v testech...
MikyB 13. dubna 2016, 21:02
aha, ale towncar som nikde v inzercii na internete nenasiel...
BobAsh 08. dubna 2016, 19:32
Jinak je stále na prodej za asi 120 tisíc ten Town Car, o kterým byl na Autíčkáři dlouhodobej test. Je na něm udělaná spousta věcí, má relativně málo najeto, nejspíš má před sebou ještě dlouhou službu...
Nezn.uživatel 07. dubna 2016, 19:38
Crown Victoria levnejsi bude, o tom zadna. Tenhle Fleetwood neznam , nazivo jsem ho nevidel, takze tezko soudit. A historii zmen cen jsem nijak nesledoval, to je pravda. Spis jsem to myslel obecne k danemu typu auta.
BobAsh 07. dubna 2016, 19:28
Knightrider: Ten Fleet, kromě jistejch potíží s papírama, vypadá už z fotek jako mrdka, která požere tunu peněz. Radši nemachrovat a koupit nudnou CrownVic nebo Caprice, bude to o dost levnější.
Csaba 07. dubna 2016, 19:26
Knightrider: O tom Fleetwoodu doporučuji přečíst si nejdříve to, co o něm bylo napsáno člověkem který jej nedávno viděl naživo (na usmotors.cz) a potom ho nikomu doporučovat nebudete...
Jen tak, mimochodem, cena večer, v den zveřejnění inzerátu: 70t.Kč, cena druhý den v poledne: 100t.Kč, cena (stále toho samého vozu) v ten den večer: 150t.Kč... - nevím jak Vy, ale já bych si od člověka s tímto přístupem nekoupil ani vzduch do pneumatik, natož Fleetwooda... :-)
Nezn.uživatel 07. dubna 2016, 12:54
MikyB: Chevy small blocku LT1 se není potřeba bát. Přesně jak píše Bob Ash, problematický je tam rozdělovač OptiSpark, protože byl nešikovně umístěný pod vodní pumpou a když začala téct, tak veškerá vlhkost šla rovnou do toho rozdělovače, navíc první modely byly dělané bez odvětrávání, kdežto modely někdy od roku 1994 už měly otvory pro odvětrávání vlhkosti. Jinak je LT1 v zásadě nesmrtelný a sehnat se na něj dá taky cokoliv. Ten Cadillac, který jsi sem dal, už je jen za 100 tisíc, tak ten by už mohl splňovat tvoje představy. :-)
MikyB 02. dubna 2016, 23:47
Mas pravdu, jediny fleetwood na predaj v cesku je za 150 000kc.
http://auto.bazos.cz/inzerat/58260307/Prodam-Cadillac-Fleetwood-57-V8.php
town cary na predaj su vsetky limuziny.
Ked si prejdem ponuku v bazaroch, tak povecsinou je tam chrysler 300m s 3,5 v6, alebo sebring 3.0 v6 , ci 2,7 v6
BobAsh 02. dubna 2016, 03:04
MikyB: Pár poznámek:
1) Northstar není "novější" než LT1, ale cca stejně starý. Ale je to úplně jiný motor s jiným zaměřením. LT1 je normální Chevy Small Block, který má jen trochu problematický rozdělovač OptiSpark. Northstar je supermoderní překomplikovaná bestie.
2) Fleetwood pod 100 tisíc nemáš šanci sehnat v rozumném stavu. Impalu SS v žádném stavu - slušný Fleetwood bude stát tak 150-250 tisíc. Impala tak 250-500.

Kup si obyčejný Caprice, Lincoln Town Car nebo něco podobného, běžnějšího.
Trinom 01. dubna 2016, 21:32
MikyB: LT1 je rozhodně lepší volba. Ostatně jakýkoliv small block Chevy je lepší volba, než polárka.
MikyB 29. března 2016, 18:08
ahoj,
diky za obsiahle info. Podla dostupnych info je tento northstar konstrukcnie nie najlepsie zvaldnuty a postihuju ho zbytocne problemy, takze asi by som sa tomu radsej vyhol.
DIval som sa este na cadilac fleetwood 1993-1996 s motorom lt1, ktory nepostihuju take problemy ako novsi northstar, a chevrolet impala ss 1996 s rovnakym motorm, no tie zohnat je snad este vacsi problem.
Dival som sa na tebou spomenute modely, no fakt ich na predaj je strasne malo.
adam7c3 16. prosince 2015, 17:32
STS mám půl roku, používám ho i k dennímu ježdění, protože jiné auto teď nemám, najeto mám něco přes 4000km a zatím bez problémů, měnil jsem jen přední náboj s ložiskem (stejný jako na Opel Sintra, i s ABS sensorem přišlo na 1880Kč, značka MOOG). Samozřejmě nějaké drobnosti se najdou, ale nic co by bránilo dennímu provozu. Koupil jsem ho i přes to, že jsem toho přečetl spousty o tom jak se to sere a rozum mi říkal ne, ale já jsem trochu šílenec a nakupuju spíš srdcem - loni jsem třeba koupil nejlevnějšího Jaguara XK8 na trhu, bez servisní historie a ještě v áčkách :)) Po sedmi měsících jsem ho prodal, protože jsem chtěl zase něco jinýho, ale vzpomínky na něj mám jen dobrý, až na maličkosti jsem nic neřešil, co se týče servisu.

U STS záleží jak bys chtěl auto provozovat a kolik budeš ochoten obětovat peněz i času na jeho servis. Přece jenom je to nejluxusnější, nejdražší a nejsložitější Cadillac své doby. Je tam spousta elektriky, elektricky řízený podvozek, zadní měchy, motor vyžadující dost péče atd. Chtělo by to asi sehnat mechanika, který to bude ochoten dělat nebo to servisovat sám s pomocí servisních manuálu GM a návodů na Cadillac fórech. Věcí které se můžou pokazit a jsou drahé je na autě docela dost. Ostatní díly jsou celkem levné i při aktuálním kurzu dolaru, ale musíš se smířit s tím, že je nebudeš mít doma do druhého dne. Díly pro běžnou údržbu jako brzdové destičky, kotouče, filtry seženeš i u nás na různých internetových obchodech nebo i v AutoKelly. El. tlumiče stojí originál asi $500/kus, naštěstí existuje i druhovýroba a náhrada pasivními tlumiči bez el. regulace tuhosti, které stojí o dost míň. Proti servisování Airmaticu u MB, je to ale pořád relativně levné a jednoduché. U motoru se musí dávat pozor na chlazení - jestli se neztrácí kapalina a ručička teploty by neměla překročit půlku stupnice ani při ostré jízdě, to jsou příznaky problémů s hlavami motoru, buď je špatné těsnění pod hlavami, nebo hůř, jsou poškozené závity v bloku motoru. Stává se to, když se kašle na pravidelnou výměnu chladící kapaliny nebo při ježdění s její nízkou hladinou. Víc např zde http://www.northstarperformance.com/sgstuds.php

Do těch 100 tisíc který na auto máš, by asi bylo lepší koupit osvědčenou a jednoduchou klasiku, jako Chevrolet Caprice, Ford Crown Victoria, Lincoln Town Car, Mercury Grand Marquis, problém je, že se na prodej objeví opravdu jen vyjímečně. Hezký kusy v pěkným stavu jsou ještě dražší. Pokud bys mermomoci chtěl STS, je lepší mít finanční rezervu.

Moje STS je aktuálně na prodej, protože jsem zase zatoužil po Lincolnu Town Car viz. http://www.bazaramerik.cz/inzerat/cadillac-sts-4-6l-v8-305hp-northstar-2001/697/


Tento příspěvek byl 16.12.2015 v 19:18 upravován.
MikyB 15. prosince 2015, 17:04
Ahoj,
strasne nutne si potrebujem kupit nejake nevsedne auto, ktore by malo byt velke, pohodlne a americke so peknym zvukom v cene max 100 000kc.
Nikdy som ameriku nemal, ani sa v nich moc nevyznam, ale cela idea mat nevsedne americke auto sa mi paci. Momentalne mam saaba ,takze exoticke auta preferujem , ale amerika je predsa len ine kafe.
Momentalne som sa zamiloval do Cadillac Seville 4.6 STS 32V NORTHSTAR. (2000-2003) Myslite za taketo auto je vhodne pre neznalca amerik ako ja? CItal som clanok na autickary, kde je tento model zmieneny, ale je tam len zmienka o tom ze je narocnejsi na udrzbu/je potreba sa on starat.(http://www.autickar.cz/clanek/ptejte-se-vojty-americkej-sedan/) Este sa mi paci aj Deville a Lincoln Continental z rovnakeho obdobia ako Seville, ale tie su v cechach na predaj iba ako limuziny. Viete niekto o nejakom vhodnom adeptovy na predaj, pripadne nieco o tych co su v inzercii na predaj?

Tento příspěvek byl 15.12.2015 v 17:11 upravován.