načítám data...

Téma Prosba o radu

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
pája helmut koblížek 01. listopadu 2017, 09:25
Od konce května mám novou RS Octávii 2.0tsi,169 KW/230k,manuál,bez adapt.podvozku,od výrobce obuto na Bridgestone 225/40/R 18 92 Y.Mám najeto necelých 12 000 km a gumy na předku jsou téměř sjeté!!!Je tam asi 1 mm vzorku.
Podotýkám předem,že nedělám žádné machrovinky jako jsou podhraby,driftování,žádné drastické brždění,jen se rád rychle svezu.
Měl jsem 1. i 2. řadu Octávie (90k tdi a 105 k tdi) a vždy jsem na jednu sadu pneu najel tak 50-60 tis.km.
Má někdo podobnou zkušenost??
Jakub Pospíšil 27. září 2017, 12:07
Spíš mě ale zarazil postup stavebníků. Viděli, že na auta ten bordel padá, jeden z nich se dokonce nechal slyšet, že bylo slyšet, jak to cvaká, ale že by s tím třeba něco udělali, to ne...
Z toho bych blil. Prostě když něco dělám, chce to u toho přemýšlet.
Safa 27. září 2017, 11:19
Jak psal Irwinek, stavba by na tohle měla být pojištěna. A pokud by se stavbyvedoucí, který se ale podle tvých slov zatím staví k problému čelem, přece jen začal cukat, pak doporučuji kontaktovat majitele Pandy a v uplatnění nároku na úhradu škody postupovat společně. Jestli přišel déšť a už to vypáskovali, a ty jsi navíc auto umyl, pak už je asi na volání policie pozdě...
Jakub Pospíšil 27. září 2017, 10:58
Tak uvidíme. Policii jsem nakonec nevolal, respektive než jsem se k tomu rozhoupal, přišel slejvák a celkem spolehlivě "smyl stopy". Auto jsem pořádně nafotil za asistence souseda jako svědka. Po tom, co jsem ho ještě večer umyl musím konstatovat, že poškození není zas tak hrozné, ale nevím, zda půjde všechno rozleštit.
Jsem v kontaktu se stavbyvedoucím celé stavby, nevypadá, že by chtěl od problému utéct. Stavba je prý pojištěná. Dneska už tam chlapci dali červenobílou pásku, aby se tam neparkovalo.
Můj plán je asi takový, že zkusím zajet do nějaké "detailingové" firmy s dotazem, zda je to jen na důkladné leštění a vosk, nebo na přelakování, podle toho uvidím dál.
Štěstí v neštěstí je to, že jsem auto před cca týdnem voskoval a to myslím docela ochránilo lak. Vedle mě tam stál ještě fiat panda a ten je na tom podstatně hůř - možná je to i kvalitou laku.
krab 27. září 2017, 10:29
No tak to mě taky Kubo mrzí ...
Policii určitě si volat měl, to chtělo teda hned jak jsi na to přišel. Zničili ti auto a je potřeba abys měl důkazy že to je tou stavbou. Aby někdo nemohl tvrdit, že to na tom Volvu už bylo. Jak píše Šáfa. Porušili asi hodně předpisů při stavbě toho lešení... Nech si to zaprotokolovat.

Protože, tohle asi bude na lak na většině částí auta, odstranění důlků, lakování atd.. no, to je tak škoda 40tisíc bych tipnul a to je už na ty policajty jasnej případ.
Irwinek 27. září 2017, 09:31
Měls rovnou volat policii a s ukrošema se vůbec nebavit. Stavba je na tohle pojištěná, a pokud není, zaplatěj to ze svýho. Ale bez policie budou tvrdit, že tam to lešení stálo dřív, než jsi přijel.
Chosé 27. září 2017, 08:32
Nezbývá než souhlasit s kluky podemnou a držet pěsti, ať máš co nejdříve auto v pohodě a neplaceno ze svého. Mě onehdá naboural auto nějaký de*il u Globusu a samosebou žádný lísteček, žádní svědci nebo záznam z kamer. Takže všechno jde z mojí kapsy. :/
Safa 26. září 2017, 18:24
Je to prosté, Jakube. Škoda zjevně nad pět tisíc, nedodržená ohlašovací povinnost na stavbu lešení, nezabezpečené okolí. Volat HNED policii, podat vysvětlení, souhlasit s poučením, pořídit oficiální dokumentaci (vše si schovat v kopii) a trvat na průběžném informování o případu. Osobně v tom vidím minimálně paragraf Poškozování cizí věci + výše škody = jasný trestný čin (v tomto případě de iure přečin - úmysl neprokážeš). Lze samozřejmě řešit i mimosoudně, pokud ten, kdo za to nese odpovědnost, uhradí škodu v plné výši (pak to po něm požadovat písemně, ideálně za asistence policie, abys měl jako svědka úřední osobu). Držím pěsti, ať se to rychle a úspěšně vyřídí...

Tento příspěvek byl 26.09.2017 v 18:28 upravován.
JLK 26. září 2017, 17:19
TheKubajs: asi bych rovnou zavolal policii, aspon z toho budes mit pekne "oficialni" fotky s protokolem.
Jakub Pospíšil 26. září 2017, 16:22
Tak si, pánové a dámy, dneska jdu vesele z práce a co nevidím. Před autem na chodníku mi vyrostlo lešení a na něm maká banda ukrajinců. I pojal jsem nepříjemný pocit a šel se podívat blíže. Více již řeknou následující fotografie

http://puu.sh/xJlf1/6989d22cd4.jpg
http://puu.sh/xJlfH/c030908eb5.jpg
http://puu.sh/xJlgs/4649031a1b.jpg

Lak na kapotě, střeše a nárazníku je totálně KO, spousta malých dírek, škrábance od toho, jak se pravěpodobně někdo snažil bordel nasucho smést. Blatníky taktéž v prdeli.

Ukrajinci krčili rameny, no nakonec jsem dostal číslo na stavbyvedoucího. Ten se kroutí jak žížala, prý mu mám poslat fotky.
Nevíte někdo, jak se tohle řeší? Mám volat policii? Všechno jsem důkladně nafotil.

Díky.


Tento příspěvek byl 26.09.2017 v 16:23 upravován.