načítám data...

Téma Povinnost sněhových řetězů - zákaz dle manuálu výrobce

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Woyta 03. června 2022, 21:38
Bude to přestupek (neplatí pro vozidla vybavená pneumatikami s protiskluzovými hroty). Policajty nebude zajímat, že tam máš "sportovní" pneu. U VWG se od normálních pneu dělá odstup od obálky všech poloh 70mm. Pro kola co vyplní podběhy to je 40mm. Problém je hlavně s lemem blatníku. Takže buď na zimu mít správnej rozměr pneu a nebo koupit nějaké nízkoprofilové řešení.
MaverickCZE 17. prosince 2021, 11:50
Zdravím všechny místní znalé duše. Mám otázku a nemůžu na ni nikde najít odpověď (zákon, vyhláška, strejda Google), jak je to v případě povinnosti nasadit sněhově řetězy (dle značky C 5a) pokud výrobce v manuálu uvádí, že pro můj rozměr kola není možné řetězy použít. Konkrétní příklad: maximální povolený rozměr je 205/55 R 18. Já mám (v souladu s TP a takto bylo i auto dodáno) rozměr 225/40 R18 a tedy dle manuálu nesmím řetězy použít. Jak je to ale v případě, že se vydám na hory (zimní pneu mám, auto má systém ALL4 od Mini) a budu chtít jet někam, kde je značka "příkaz použit sněhové řetězy". Jedná se o přestupek nebo je zde výjimka z důvodu technického provedení vozidla?

Tento příspěvek byl 17.12.2021 v 12:19 upravován.