načítám data...

Téma Porsche 924

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Nezn.uživatel 01. listopadu 2017, 09:56
OndraK123: Podle mne krasny stylovy auto. Kdyz se do nej nasypou nejaky penize aby vypadalo a spolehlive jezdilo, tak to bude mnohem vetsi stylovka, nez kdejaky moderni auto.
OndraK123 31. října 2017, 19:25
Díky všem za názory... Tak já do toho pujdu... Řikam si, že to můžu vždycky případně prodat za minimálně takovou částku, jako to koupim, když už by mě to nebavilo... :)
saage 31. října 2017, 00:08
Kazda rada draha. Pokud budes brat auto jako dlouhodobou investici a postupne ho zvelebovat, tak do toho jdi. Levnejsi nebudou, ale jak rika Krab. Urcite kupni castka neni konecna. Ty zavady, jsou to sice drobnosti, ale nahradni dily jsou docela drahe. Ale zas po par letech, vsichni budeme nadavat jak ty 924 nikdo nechtel, a ted se neda zadna sehnat. ;-)

Tento příspěvek byl 31.10.2017 v 00:09 upravován.
krab 30. října 2017, 14:50
S tím taky souhlasím. Jen jde o ten reálnej stav, kdy to znám u sebe. S nadšením to koupíš, že budeš dělat táhmle a tohle a ono ti to zabere hromadu času a někde v půlce tě to přestane bavit nebo si řekneš, že já vůl nekoupil jiný auto do kterýho se mezitím zakoukáš... další věc je, pokud jseš mechanicky zručnej, máš prostornou garáž kde to dělat, tak asi bych do toho taky šel.

Porsche obecně moc nereznou. Spíš u 924/944 stojí právě energii i peníze dát dohromady ty všechny letama zanedbaný věci. Protože tyhle Porsche měly tu smůlu, že neměly skoro žádnou hodnotu a nikdo moc se o to nestaral. Dneska už se to zvedá výrazně ze dna a je o "transaxle" Porsche daleko větší zájem

Jako když je to takto, není rezivá, jsi nadšený, jdi do toho budeš mít radost :)
Eon 30. října 2017, 13:21
Naporsto souhlasím s Benym. Pokud není kastle sežraná, šel bych do toho. Ale dávat dohromady skrz na skrz prorezlý auto je očistec.. :-)
Beny 30. října 2017, 10:26
Velmi zajímavé, ty závady co píšeš nejsou nijak fatální, ale bude to drbačka všechno vychytat. Já osobně už mám heslo že je lepší opravovat cokoliv jinýho než korozi. Takže jestli je kastle zdravá tak to vypadá opravdu dobře.
OndraK123 30. října 2017, 10:12
Ahoj Krabe, už to řeším, včera jsem se byl na něj podívat a projet se. Z mýho pohledu se mi ten stav zdá docela dobrý, ale má to různý chyby, který mi však nepřijdou nijak fatální, např. v nižších otáčkách auto dost řve a vibruje, prý je to tím, že není vyladěný výfuk, pak z motoru kape olej, to je údajně nějakým prasklým guferem, dále nefunguje něco jako automatický sytič, pak to nepočítá najeté kilometry na palubce, protože je rozbité nějaké ozubené kolečko, interiér celkem v pohodě, akorát to má popraskaný plasty, což je ale asi na to stáří normální, sedačky jsou potrhané, nesvítí zadní pravý světlo... Brzdy jsou zatuhlý.
Jinak karoserie bez koroze, jede to taky pěkně, podvozek zrenovovaný...
Majitel mi přišel upřímný, říkal, že mi k tomu dá i náhradní díly a nakonec by to za 110 prodal. Já to zvažuju a mám strach, že mě to finančně sežere. Hned bych do toho velký peníze dávat nemohl ani nechtěl, ale postupně to zvelebovat by mohlo být fajn si tak říkám, ale bojím se. Co si o tom myslíš?

Ondra

Tento příspěvek byl 30.10.2017 v 13:19 upravován.
krab 30. října 2017, 09:15
Ahoj Ondro, nevypadá to zdaleka blbě.. Nejdřív je potřeba vědět co je potřeba udělat. Je to Porsche, 924/944 není tak nákladná na údržbu, ale cena dílů odpovídá značce. Je to prostě dražší dát do precizního stavu než třeba třícu bavoráka. Na druhou stranu vše se na to dá sehnat.

Počítej to takhle : auto koupíš někde za 120 co tam píše a očekával bych že +- 100 to sežere postupně (aniž bych teda z inzerátu viděl co vše je potřeba udělat)

Hodnota posledních 924 Targa bude určitě přes 10tis Euro, takže ve výsledku když to dáš dohromady perfektně + to auto má bílé značky, to je plus a pokud má ještě nějakou historii k tomu a nebylo v minulosti bastlené, tak to smysl dává.

Jestli budeš řešit, dej Autíčkáři vědět, docela by mě to zajímalo v jakým stavu 924 za tyto peníze v reálu je -Krab-

Tento příspěvek byl 30.10.2017 v 09:16 upravován.
OndraK123 30. října 2017, 06:51
Co tohle?

https://www.rajveteranu.cz/20066-porsche-924-20-targa-limited-edition-slavicin

Je blbost myslet si, že nebudou nutné nijak závratné investice?