načítám data...

Téma Pohodlné auto na denní dojíždění do práce

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Evlo 05. února 2017, 18:01
Tak hmm, Espas sice mazec, ale asi skonci na dily, co je dobre, ze na dily se proda temer jako se koupi pojizdny.

Tedka by to chtelo neco podobneho, ozelim trochu space age, ale ne komfortu, co nepouziva tak sileny reseni a postupny na vsechno.
Tzn. ze i s origo diagnostickou neni lepsi auto zahodit a jit se ptat na autickare po jinem, kdyz se to rozhodne nestartovat.

Co treba Mazda MPV LY? Rezne to?
Jinak Espas me prisel fakt skvely, splnil vse s toho uzivatelskeho hlediska, problem ty technicka reseni. Jediny co chybelo k idealu bylo aby nebyl volic prevodovky uprostred a proste sedacky nebyli tak oddelene. + bych ocenil nejaky normalni keyfob, ne ty renaultacky karty, ale to uz je fakt velmi detail.
Kazdopadne nesmi to byt nic co pri vyvoji meli v zadani slovo "sport" jakkoliv sklonovane krom toho, ze treba rikali: "hmm, podvozek je moc sportovni, radeji to uchytime vys a pridame jeste 20cm drahy tlumice, to by melo odfiltrovat i kanaly v cechach".

Tento příspěvek byl 05.02.2017 v 18:07 upravován.
Evlo 15. listopadu 2016, 08:41
JLK: Bohuzel namam zadnou fotku pro porovnani velikosti, ady jde kousek videt, pro predstavu, ale to jsem fotil jak mam zvysenou miatu a ze zadni ramena jsou v klidove poloze dolu a jestli to muze necemu vadit ... :D

https://dl.dropboxusercontent.com/u/16550256/IMG_20161111_155124.jpg

Jeste plus je, taky to, ze je to asi siroky jak genesis, takze ty najezdy na parkoviste jsou zlo, jak jsem psal, ale ma to i vepredu dost gumy i kdyz to ma velka kola, takze kdyz to sem tam drbnu do obrubniku, tak to zvladne.

Hlavne jsem fakt v soku, ze to ma najeto 200 000 a interier nedela zadne pazvuky a podvozek super tlumi, to jsem snad u zadneho jineho auta nezazil aby po takovem najezdu fungovalo tak skvele. Samo to muze byt pouze tim, ze moje druhe auto je NA miata a mam teda meritka hluku a pohodli posunuta. I kdyz si to nemyslim, treba novy renegade co jsem s nim kvuli praci musel jezdit me prisel fakt tvrdy.

Tento příspěvek byl 02.02.2017 v 11:13 upravován.
JLK 15. listopadu 2016, 08:26
Vojta Dobeš: zas tak vysoko se v tom nesedi i pres tu podlahu, pres juke videt asi nebude nemluve o necem vyssim.
Evlo 15. listopadu 2016, 07:57
Goldies: Espas
BobAsh 15. listopadu 2016, 03:09
Potřebuješ áčkovej Mercedes.
Goldies 14. listopadu 2016, 22:02
Evlo: pro nas Renaultem nepolibene, co to je zac?
Evlo 13. listopadu 2016, 18:15
Matěj Podhorský: Je tam uplne nejvic naprd ta krytka budiku, ktera vyrze, i po 200 000 nic jineho, prej vrzala i kdyz to bylo novy. Jinak vse z plastu (vnejsi panely, krom strechy) vc. vetsiny oken a prekvapive je to tiche. Pohodlnost super, lepsi nez jsem cekal, je to treba jako minula generace astry - "mohl bych jet 130, ale me staci 100", coz je presne co jsem chtel. Akorat samo treba propadnuty kanal to nevybere bez razu.
Ve 130 je teda turbo ve vysokootackovym rezimu, tak to vic tahne, ale k cemu to.

Na X5 se divam docela zhora, na juke uplne, takze vpohode jak jsem chtel.

Ta kabina samo super, je tam zajimavost oproti eurovanum - predni sedacky jsou o fous niz nez zadni. Ale co je tam ne uplne super je noc, kdy proste sviti jen ten prostredni display. Jsem zvyklej, ze sviti rádio a milion blbosti v beznym aute, tady neni nic, coz je sice super nadherne ve dne, ale asi tam dam nejake mood osvetleni na noc. A samzorejme underglow v indigo barve - protoze me to proste prijde strasne jako enterprise.
Na te fotce koukam vypada, ze ten display ma modrou barvu, ale je to ve sktuecnosti, takova ta "modro-zelena spaceage" :D

Parkovani je zatrest, stejne jako najezdy na parkoviste, aleson ve meste, za mestem uz je to ok, a precejen tohle auto bylo spis pro suburban provoz, takze to beru.
Pak jeste naprd je hudebni system, ktery nejde moc dostat do soucasne doby - ovladani je asi pres can, kazdopane nejde k tomu najit doku jestli je can, pwm nebo odpory, navic rádio je uplne vzadu v aute, ne v palubni desce, takze zbyva jedine bluetooth. A taky, protoze to byl prevoznik deti, tak oba zadni stredobasove reproduktory prokopnute a predni u spolujezdce je nejaky asi napul.

Zaroven asi nejmin caste auto na kafe a kary.

Jinak auto strasne mate vzhledem, i z ne moc velke dalky to vypada jako docela normalni auto, ale fakt ma na vysku temer 2 metry atd. Asi i proto jsou ceny tak nizke, protoze lidi si mysli, z fotky, ze je to scenic. Dani za to jsou klasicke zadni dvere misto soupacek, coz ma zajiste nevyhodu pri stehovani, no v nejhorsim si za litr pujcim dodavku, ale spis si myslim, ze to nejak pujde.

Ocenil bych radarovy tempomat, ale to chapu, ze za 30 000 kornu proste zatim nedostanu.

Vyhoda eurovanu je v otocnych prednich sedackach a temer column shifteru, kazdopadne razeni nemaji na zemi a mezi sadackami neni nic blokujiciho. Jako rozhodne otocne sedacky v jedne rovine budou fajn, ale interier celkove me u Espace presvedcil. Co jsem se dival treba na Mazda MPV, tak to me prislo spis jako takovy SUV v MPV karoserii nez vylozene dodavkova vec.

BTW Zatim jsem nasel 10 drzaku na piti, ale verim, ze jeste nejake nekde budou.

I ovladani klimatizace ma docela uchylnost, pak bych mohl napsat neco o miate a parkovacich zavorach a timhle a parkovacich zavorach atd. Proste fajn vec. Jezdi to za 7 nafty.

Tento příspěvek byl 14.11.2016 v 00:12 upravován.
M P 13. listopadu 2016, 16:51
To ovladani klimatizace ve dverich se mi na nem vzdycky libilo. Vubec je cela kabina vyborna!
Evlo 13. listopadu 2016, 13:00



Super tajna super koupe, ted kdyz to tu napisu, tak pujdou ceny urco nahoru, jak to kazdy bude chtit
sheogh 10. listopadu 2016, 11:08
AM Lagonda? :-) Tam je jeste lepsi :-)
JLK 10. listopadu 2016, 08:55
Evlo: A co je to teda za kandidata?
Evlo 10. listopadu 2016, 08:19
sheogh: Stale me to prijde horsi nez palubka evropskeho kandidata co zatim vyhral.
krab 09. listopadu 2016, 20:07
sheogh: Jo, naprosto přesně autenticky to je ta přístrojovka. Mě tenkrát taky hodně bavila :)
sheogh 09. listopadu 2016, 18:22
krab: Tou palubkou myslis toto? http://www.moibbk.com/images/gmc-s15-jimmy-interior.jpg
Jestli jo, tak to je uplne bozi :-) Back to the future hadra :-)
Evlo 08. listopadu 2016, 18:14
Co avantime? Jak se tam sedi ve skutecnosti vysoko?
Evlo 06. listopadu 2016, 14:20
krab: Evropsky auto takovy zatim vede :D

Multipla samozrejme vypada skvele na prvni pohled, ale prijde me, ze se tam furt sedi docela nizko.

Usa terenaky teda vyzkousim, ale vzdy me prisli nizke, krom ram 2500 apod.

Nejlepsi by byl asi crafter riznutej r-class.

Docela bych tu Rclass potreboval vyzkouset jak funguje, alespon 2 dny, ale v inzerci je prd, obzvlast na pujceni, nema to nekdo, popravde me s tim staci jet do prace a z prace, nic vic.
Co se divam, tak to nema ABC, a ABC me prijde jako hlavni vec proc chtit MB.

U tech amerik mam nejvetsi obavu z toho, ze pojedu po kostkach na wilsonaku a interier bude vydavat pazvuky.

Tento příspěvek byl 06.11.2016 v 17:46 upravován.
krab 06. listopadu 2016, 10:46
to je dobrý tohle zadání :)
Evropský auto takový nenajdeš. To je jasný. Napadlo mě že si můžeš jít koupit Citroen C3 Pluriel 1.4 Sensodrive, ale chybí tam ta prostornost S klasse, budeš tam mít ale tu otvírací střechu, barvičky v kabině a když pomineš fakt že je to děsnej šmejd tak to trochu tvoje kritéria splňuje.
Pak bych chtěl zmínit C6tku, jenže C6tka není tak levná a nemá otvírací střechu.
Italové v minulosti dělaly Multiplu , myslím i s nějakým panoramatickým oknem, to bude asi ještě větší krám než ta C3 Pluriel, ale bude pohodlnější a prostorná.

Když se podívám do US produkce, kam asi směřuje tvoje hledání , spojím tvoje kritéria s rozpočtem (a myslím koupí funkčího auta, ne rozpadlého vraku) doporučím ti jedno auto co mi před lety asi rok a půl dělalo společnost : GMC Jimmy S15 ( může to být i Chevy Blazer S10 , jsou de-fakto stejný) : https://www.google.cz/search?biw=1333&bih=646&tbm=isch&sa=1&q=gmc+jimmy+s15&oq=gmc+jimmy+s15&gs_l=img.1.0.0i19k1j0i5i30i19k1l8j0i8i30i19k1.142893.144510.0.146279.2.2.0.0.0.0.115.197.1j1.2.0....0...1c.1.64.img..0.1.113.ucmJooYIeOE#imgrc=_

Tvoje požadavky :
automat : jo je tam!
funkční klima : taky tam bude!
fajn by bylo mít možnost otevřít celou střechu, nebo její velkou cast : tady smůla, dá se trefit kus se střešním oknem
interiér v béžové, hnědé, červené, modré, fialové, nachové, bordó, vč. vršku palubní desky a ideálně i volantu, prostě žádná nuda čenošeď : budeš mít digi přístrojvku se zeleným podsvícením. Krásná 80tková dekadence :)
Extrémní prostornost pro řidiče - S class z roku 2000 není nijak zvlášť prostorná věc v tomhle výběru. : 100% splňuje, je tam prostoru až až...
Extrémně pohodlný podvozek - idálně měkkost funkčního citoenu CX : nehledej sofistikovanost evropských podvozků, ale pohodlí tam najdeš!
Zároveň by to mělo být docela krátké kvůli parkovaní a take přehledné pro zaparkování : Má to asi jen 4.5 metru do dýlky, takže pohoda...
Vysoký posez - kvůli rozhledu - musí být vidět přes trapnoSUV typy juke apod. : Je tam, na řidiče v X6M budeš koukat zhora :)
Cena co nejnižší - ideálně něco kde mě nebude mrzet závada, takže idálně kolem 30 000, ale samo muže to být dražší.
Můj kus jsem kdysi sehnal za 45tisíc a ve velmi dobrým stavu. Chce to hledat,ale kolem 50 by se nějakej slušnej najít možná mohl...

A jako Bonus tam máš průchodnost terénem a pohon všech kol s redukcí. Projede to dost.
Motorově je to nesmrtelný. GM 4.3 V6 OHV ( 120kw myslím , krouťáku dostatek)


Irwinek 06. listopadu 2016, 09:48
Hele, a co takhle Ford T ? máš v něm vysoký posaz, prostornou kabinu s otvírací střechou , obrovský rejd a z toho vyplývající obratnost při parkování, spotřeba není nijak závratná, servis Tě nesežere, protože si všechno opravíš na koleně sám, nebo v přilehlé kovárně, no a do 30 000 se snadno vejdeš ( tedy myslel - li jsi nějakou měkčí měnu, než je koruna :-D
Evlo 05. listopadu 2016, 20:34
Matěj Podhorský: no spis přemýšlíme jak je na tom g20 StarCraft s akustickým pohodlím abych to trochu usmernil co se prostoru a posezu týče.

Samozrejme ten obyvak za zady nijak zadouci neni, ale beru to jako nevyhnutelne zlo.

Tento příspěvek byl 05.11.2016 v 21:13 upravován.
M P 05. listopadu 2016, 18:32
Co nejaka Omega? Zrovna koukam na inzeraty, a neco bys tam mohl najit.