načítám data...

Téma Pneumatiky

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Vavris Vavrisovic 09. června 2016, 09:07
Já na obyč auto vždycky vybíral to, co se v ADAC a TUV testech umístilo někde v horní třetině a mělo dobrou cenu. Max. ještě můžeš kouknout na tyrereviews.co.uk. Ale ono je to dycky jen přibližné, na dvou různých autech se pneu může chovat jinak.
bobo23 08. června 2016, 17:35
Vavris Vavrisovič: Testů je na netu spousta. Rada na nějaké stránky, kde se dá očekávat, alespoň částečná objektivnost? :-D
Vavris Vavrisovic 07. června 2016, 23:02
Za 1.500,- už máš na výběr prakticky celou škálu i s prémiovými výrobci. Mrkni na nějaké testy :)

Ještě bych se ale vrátil k tomu ,jestli nové gumy dopředu nebo dozadu a JEDNOZNAČNĚ DOPŘEDU. Nedotáčivost, přetáčivost nijak extra ovlivněna nebude - sjetá pneu má pořád dobrý grip (opkud nemá 100 let). Za to má ale mizernou schopnost odvádět vodu a to je při dešti dost na prd. Aquaplaning přijde daleko dříve a celkově se člověk vystavuje riziku průseru. Zadní kola už mají situaci ulehčenou, protože jim přední vodní masu rozrazí, taže tam menší hloubka dezénu nebude tolik znát.
František Čáslavský 07. června 2016, 19:08
bobo23: Já teď kupoval přesně v tomhle rozměru Uniroyal RainExpert 3. Na mokru boží, stály myslím 1000,-/ks
bobo23 06. června 2016, 16:55
Tak. Znovu nejvyšší čas. Hledá se vhodné zimní obutí v rozměru 185/60 R14. Měl sem čtyři sezóny Kormorany, ale chtěl bych postoupit zase o stupínek dál. Vzhledem k zimám, které u nás poslední roky panují, preferuji spíše vlastnosti na suchu a mokru.

Cenový strop je cca 1 500,- za kus. Mírné navýšení možné. Někdo nějaké doporučení (auto používáno jako daily s častými vyjížďkami pro radost, byť to není sporťák :-) )?
Nedy 03. června 2016, 16:08
stirling: Nejsou Cintauro P7? Každopádně P7 jsou taky super...
stirling 03. června 2016, 15:40
Pirelli Cintauro som mal zatial na vsetkych autach a pomer cena vykon super
GanGreen 23. května 2016, 09:26
Nedy: no ty nevypadaj vubec blbě, za cenu kolem 1000,- mi to přijde celkem lákavý :)
Nedy 23. května 2016, 09:18
GanGreen: Já jsem v malých rozměrech (na autech co mi záleželo) jezdil Pirelli P6. Perfektní gumy...
GanGreen 23. května 2016, 08:52
Tomáš Trýska: nad tim sem zatim moc nepřemýšlel, ale klidně si nechám poradit... 175/65 r14... a lítám s tim jen okresky, na trackday se nedostanu, takže neřešim jestli to někde žere gumy nebo ne :) popravdě sem vždycky jezdil lowenf jako barum, matador... a myslim že sem nikdy nebyl vyloženě nespokojenej, ale klidně koupim něco lepšího, pokud máte odkoušeno...
Trinom 22. května 2016, 21:08
GanGreen: A jaký gumy nakonec vezmeš?
spooon 21. května 2016, 14:48
tak jest :-)

a nebo zbytky gumy na starejch dojet na okruh...
GanGreen 20. května 2016, 22:12
no, skočil sem si na 3 piva, a přemejšlim, že to možná radši přezuju celý :D jistota je jistota... o prachy mi moc nejde, jen sem si řikal, že je možná škoda vyhodit 3mm vzorku, ale vzhledem ke stáří, to asi obětuju...
spooon 20. května 2016, 21:02
dopředu = rychlost, zábava (využije se líp potenciál lepivějších gum ve předu, kde musejí zatáčet, ale i přenášet výkon)

dozadu = bezpečnost (bude se konat spíš nedotáčivost, takže to případně pošleš do stromu předkem auta, kde je nejvíc deformačních zón)

ale vše je relativní, a záleží hodně na řidiči, preferencích, umu...
GanGreen 20. května 2016, 15:11
zdravím pánové, dostal jsem se do situace že musim koupit 2 nový pneu na Corsu... byly na ní po koupi 6 let starý zimáky, ale něják nevydrželi moje řádění... (věřil sem Dunlopkam víc :D )ted zní otázka, nový gumy dopředu nebo dozadu?? už sem o tom přečet pár internetovejch hádek, a názory se na to různí... můj názor je že nový dopředu, ale přečet sem i pár logickejch argumentů proč to udělat naopak, máte s tim někdo zkušenost? já dycky auto přezouval komplet, tak si v týhle situaci rád nechám poradit :)
Trinom 10. května 2016, 20:40
V současnosti na Skrčkovi máme na předku Nankangy NS-2R a ty gumy drží neskutečně. Sucho, mokro, prostě furt. Dokonce ani struhadlo jménem Sosnová se na nich nijak výrazně nepodepsalo. Vzadu dojíždíme ty Falkeny 914, ale jak jsme zjistili, jsou hrozný blato. Na okresky budou asi OK, ale na okruhu to je propadák.
Nezn.uživatel 10. května 2016, 06:52
Goldies:
Fotka je z netu, ale seriovy rozmer na mem aute je 255/45 R17 vpredu a 285/40 R17 vzadu.
Goldies 09. května 2016, 19:01
Knightrider: ty vole to sou hrozny salamy! Kolikatky to sou?
Nezn.uživatel 09. května 2016, 12:36
Gulf91: Já už bych si na auto žádný "no name" sračky nikdy nedal. Vyzkoušel jsem jednou a bohatě stačilo.
Gulf91 09. května 2016, 09:24
Knightrider:
Díky přidám do hledáčku. Rád bych sem zkusil i něco jiného než ty Federaly.