načítám data...

Téma pískání zahřáté MX-5 NA

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
OndraK123 22. února 2019, 11:04
Díky, to spojkové ložisko mě taky napadlo, ale nejspíš to nebude ono, protože zvuk se ozývá pouze při jízdě, při stání vůbec, podle mě by to bylo slyšet právě i při stání to ložisko.

Pořád uvažuju o tom kardanu.

Tento příspěvek byl 01.03.2019 v 14:36 upravován.
RTjohny 14. února 2019, 00:17
Nemam sice NA a jsem technicky dost laik, nicmene dost podobny zvuk mi zpusobovalo spojkove lozisko. Dle servisaku je to velmi bezna vec u MX-5 napric generacemi.
Po vymene zvuk prestal.

U me se to projevovalo prave taky tak, ze zvuk byl slyset na neutral. Nejvic, kdyz jsem stal na neutral. Zvuk byl slyset pri vyslaple spojce, stacilo na ni jen zlehka polozit nohu a zvuk zmizel. Obecne se to pry muze projevovat i obracene.. A kdyz mi ukazovali to stare lozisko, tak by me neprekvapilo, kdyby byl zvuk slyset bez ohledu na nohu na spojce :-D
bkralik 12. února 2019, 20:41
Nimrod: mx-5 uložení kardanu nemá, převodovka a diff jsou spojené pevnou rozpěrou a kardan je "jednodílný" - na jednom konci zastrčený do převodovky a na druhém přišroubovaný na diferenciál.
Já jsem uvažoval o nějakém problému v diferenciálu/převodovce, asi bych zkusil ručně vůli kardanových křížů a případně vyměnil olej v převodovce/diferenciálu - to nemůže uškodit a není to nic složitého nebo drahého...
Nimrod 12. února 2019, 16:01
OndraK123: jelikož ti nikdo nic nepíše... má mx-5 uložení kardanu, nebo ne?
OndraK123 11. února 2019, 12:40
Ahoj, nevíte, co by mohlo způsobovat tento zvuk u Mazda MX-5 NA? Dělá to pouze, když je auto zahřáté, za jízdy a jen při zpomalování, nejvíc je to slyšet na neutral. Mám pocit, že to jde odněkud mezi spolujezdce a řidičem. Našel jsem na youtubu podobné zvuky, které podle autorů dělala špatná hřídel mezi převodovkou a diferákem. Nemáte s tím někdo zkušenosti?



Tento příspěvek byl 22.02.2019 v 11:38 upravován.