načítám data...

Téma Pár dotazů k Trackdayi

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
ToMyx 04. února 2018, 21:05
Miaty s 1.6 (66-81kw) jsou všude:-)
Sasakr 03. února 2018, 00:19
Má smysl jet zkusit Most s tou 125koňovou Astrou? Na Bělou nebo Sosnu to stačí, ale tam to bude asi nuda. Nebo tam někdo jezdil s něčím podobně silným?
Woyta 06. ledna 2018, 00:53
Na JDM jsem to kdysi potkal ale uz si presne nepamatuju co se tam resilo.
ToMyx 05. ledna 2018, 11:25
Vojta Nekvapil:
Někde jsem se v minuosti dočetl, že právě kvůli kvalitě se osamostatnil, aby jí zachoval. Ale jsem línej to hledat (myslím, že to bylo an JDMmeetingu?).

Mám dotaz k Trackdayi: Jsou známy alepsoň přibližné termíny na 2018?
Woyta 17. prosince 2017, 23:52
Nejsem si jistej ale nemel Pavlicek problemy s kvalitou?
Trinom 17. prosince 2017, 16:28
Beny: Díky za rady oběma. Než budu řešit brzdy, tak to ještě bude chvilku trvat. Však se můžete podívat o pár kategorií vedle, v jakém je stavba stavu.
ToMyx 11. prosince 2017, 13:41
Tomáš Trýska: Pokud nepochodíš, mám dobré zkušenosti s jpvyfuky.cz (p. Pavlíček), desky na míru bez problému.
Beny 10. prosince 2017, 13:47
Tomáš Trýska: Jj, češi.
http://www.goldfren.cz/produkty-goldfren/automobily/brzdova-oblozeni.html
Předpokládám že to chceš na Thunderbirda, v katalogu mají nějaký fordí desky bez označení modelu tak mrkni jestli to náhodou není ono. Ale pokud vím tak by měli bejt schopný udělat podle vzoru. Já jezdím na motorce směs K5-LX což je karbon - keramika a proti Brembu co tam byly je to nebe a dudy.
Trinom 10. prosince 2017, 13:36
Beny: Na motorce je mám taky. To je někdo náš?
Beny 02. prosince 2017, 21:10
Tomáš Trýska: Tak zkus oslovit Goldfren, pokud vím tak by podle desky měli udělat nový. Na motorce jsem spokojenej.
Trinom 02. prosince 2017, 20:40
Tomáš "Vavris" Vavrečka: Kéž by někdo jinej, než EBC dělal závodní desky pro 10" Fordí brzdy.
Vavris Vavrisovic 23. října 2017, 00:00
EBC desky rozhodně nebrat. Ani ty nejvýkonnější řady pod velkou zátěží nemusí vydržet... Jak už psali chlapi níže, dokážou se velmi rychle přehřát a doslova rozpadnout. Teplotním grafům na stránkách výrobce nevěřit. Sportovní řady od Hawk nebo Ferodo jsou oproti tomu osvědčené fungující desky.
spooon 22. října 2017, 23:00
ještě dodám k EBC YS že při přehřátí ztratí VELMI náhle brzdný účinek, bez jakéhokoliv varování. Nevím jak ostatní desky, ale mohly by na tom být líp...sám plánuju HP+...až dám auto do kupy
bkralik 22. října 2017, 13:04
Jak říká Vojta - klasika jsou Ferodo DS2500, popřípadě dneska populární Hawk HP+. Oboje je deska, co přežije okruh a brzdí suprově, ale zároveň nijak neomezuje při denním provozu / na okreskách. Kotouče sice možná žerou maličko víc, ale stejně asi dřív dojde deska než kotouč. Čemu bych se asi vyhnul je značka EBC, přijde mi, že třeba EBC YellowStuff je hrozně jednoduché utavit až tak, že se začnou rozpadat...
A pískání mi přijde, že je hrozně subjektivní a od kusu. Já mám ty HP+ na Miatě a jediné místo kde registruju pískání je parkoviště před barákem, kde dobržďuju z rychlosti chůze. A ani tak to není žádnej vlak, spíš takové lehké písknutí. U normálního auta (ne-kabria) bych to vůbec neřešil.
Woyta 18. října 2017, 19:44
Dost se ted doporucuji Hawk HP+. Jinak jsou celkem oblibene Feredo 2500 ci EBC yelow. EBC ale piskaj a moc se nehodi do provozu. Primarne na okruhu budes spise resit prehrivani brzd.
Chosé 18. října 2017, 17:35
Ano, jdi do nich. Počítej jen s tím, že se dříve odporoučí kotouče než při běžné sériové směsi. Důležité je pak mít i dobrou kapalinu.
munilaw 18. října 2017, 12:20
Zdravím, chtěl bych se zeptat zda má někdo zkušenosti se sportovními brzdovými destičkami ? Údajně je to dost muziky za relativně málo peněz.

Sedrik 25. července 2017, 07:23
Díky oběma :)
Goldies 24. července 2017, 20:35
Sedrik: Ale ono je to stejne jedno, na pristi rok se chystaji zmeny :-)
JayK91 24. července 2017, 15:51