načítám data...

Téma Ochrana podvozku starého auta

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Chosé 10. března 2019, 14:55
Ahoj,

no na internetech toho najdeš spoustu, ale osobně proti ochraně podvozku gumoasfaltem nic nemám. Krásně to člověk vidí na autech, kde jsme je aplikovali. Dříve zrezne cokoliv jiného než správně ochráněný podvozek.

Co bývalo velmi osvědčené a kvalitní byl suřík. Kluci v EU to zakázali, protože je prý jedovatý a poškozuje životní prostředí. A když vojsko běžně používalo suříkové barvy jako základovky na holý kov a nikdy jim nic nezrezlo, tak na té kvalitě asi něco bude. :) V dnešní době jde furt ještě sehnat suřík, ale už nebude tak kvalitní jak původní.

Pro správnou ochranu podvozku musíš nejprve pořádně a kvalitně odrezit podvozek, přetáhnout ho pak základovkou, až na kterou dáš gumoasfalt. Jsou dva typy, jeden co zatvrdne (např. CarTechnik) a druhý, co bude neustále mokrý (např. Würth). V praxi se říká, že je lepší spíše druhý typ, protože případný kamínek první/zaschlý typ odloupne. No zatím se mi to nepotvrdilo.

Jinak vzhledem k tomu, že jsi vybral starší Hondu, tak se spíše zaměř na motor a jeho spotřebu oleje a ochranu prahů a zadních lemů. Tam se nejprve ukáže rez. Vím, o čem mluvím. :)
Wyst 10. března 2019, 10:41
Zdravím všechny automobilové nadšence.
Nedávno jsem si pořídil auto na ježdění do práce. Potřeboval jsem něco spolehlivého, na co je spousta dílů a co se dá doma opravit kladivem. Padla volba na Hondu Civic 6g. Auto je v poměrně hezkém stavu, dovezeno z německa a později v čr pouze u jedné majitelky po dobu 5 let která se o auto náležitě starala. Vše co bylo potřeba udělat se udělalo, vyvařené lemy, motor v pěkné kondici.

Ale teď k věci. Samozřejmě je to staré auto takže na podvozku je pár flíčků povrchové koroze. Není to nic hrozného ale byl bych rád abych se nemusel bát že se mi to do pár let prožere naskrz. S autem mám v plánu jezdit každý den do práce 60km a to jak v létě tak i v zimě.

Takže bych se vás rád zeptal na radu ohledně ošetření podvozku před případnou rzí. Na internetu je to poměrně probírané téma a spoustu lidí doporučuje nějaký gumový nástřik, spousta to zas odsuzuje že je to to nejhorší co můžete udělat. Že to pod tím začne vlhnout a reznout a člověk to ani neuvidí.

Jaké máte zkušenosti vy s ochranou podvozku?

Tento příspěvek byl 10.03.2019 v 15:14 upravován.