načítám data...

Téma Nurburgring výlet

Odjezd 13.7 brzy ráno směr Rozvadov. Příjezd v odpoledních hodinách. Večer ještě možnost dát par prvních kol na Ringu, nebo návštěva fanouškovských míst. Pátek volný program, večer od 17 hod volné jizdy 2,5 hod. Sobota od rána volné jízdy. Od 8 hod. Po obědě předpoklad návratu zpět.
Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
BobAsh 08. června 2017, 09:40
krab: Auta na Ring jsou problém, protože je to daleko a navíc okruh, s tím nás většina importérů pošle někam. A redakce navíc nemá na náklady, zaplatit 20 tisíc za výlet na Ring je zatím mimo :( Snad příště.
Rien 08. června 2017, 04:38
Ja se hlasim a rad bych se pripojil. Jestli vse vyjde, tak to vypada ze misto miaty bude rx7 v8:))
Franz Kafka 19. května 2017, 17:14
Tak Krab opravdu něco v té kanceláři poslední dobou dostává. Fabia na ringu:) To než to ten náš Stig objede, tak můžeme jít na hrad. Potom na oběd a potom nás prozvoní až to bude mít tak 500 metrů do cíle, aby byl čas zmáčknout stop. Ne ok. Byla by to zábava. Jen bych změnil auto. Pure driving Rapid myslím, že Škodovka půjčí a když ne tak v AAA mají ne?:) Jenom brnknout tomu Walkerovy ať kluk konečně pozná, co to je řídit a ne pořád ta trapná, nudná Porsche.

Termín je ok. Jak se tím bude cukat dopadne to bledě to souhlasí. Já právě čekal, že český TG magazín alias Autíčkář vypráví celý bus. V celé kráse Jeremy totiž Vojta sežene něco fajné. Třeba Audi R8, Matěj by si mohl dát takový ten závod jestli bude na ringu dřív F500, Ice, nebo autičkářův PetroBus. No snad příští rok až to konečně začne sponzorovat ta Mazda;)

Jinak jako pokud místo spolujezdce neobsadí má těžce pracující přítelkyně což jsem pochopil, že se nestane, tak copilota klidně vezmu. Jen se to chce zavčas domluvit. Hodil by se freelance fotograf amatér co mi konečně udělá pořádnou fotku tady pro Martinacoupé na vysněný foto obraz:)
bobo23 18. května 2017, 20:12
Franz: kamkoli po republice dojedu. Sám sem ze Zlína. Ale není problém kamkoli přejet.
krab 17. května 2017, 23:10
Jo, já termín beru taky v podstatě pevnej. Protože jak s tím začnem hýbat sem tam , nakonec nepojedem nikam a začne zima.... Na úbytko bychom se teda mohli začít koukat.

Kluci z Autíčkáře třeba ještě překvapí , uvidíme :) Chtěl jsem ať seženem něco fakt sportovního a peckovního na test na Nurburgring... vypadá to, že možná třeba maximálně tříválcovou splašeninu od Škodovky :) Ale to taky není špatnej nápad, vzít něco více méně slabšího, jako litrovou Fóbku s turbem a až se rozjezdíme zkusit tomu změřit čas. Teoreticky, s dobrým řidičem by to nemusel být vůbec špatnej čas. Takže krásná reklama, sláva pro Autíčkář , prachy se budou sypat a my budem topgear hadr :-D
saage 17. května 2017, 22:44
Ja beru tedy termín uz jako danej. Zkusíme tak pomalu shánět ubytko pro 4-6 lidi a uvidime.. Kluci z autickare teda nic? :-) Žádný testování Kodiaku na ringu?
Franz Kafka 16. května 2017, 19:01
Ok tak ten odtahový speciál Daily je ještě o něco horší rachotina, než furgon či skříň. Jasné chápu pokud máš něco s výkonem do sta koní na dojíždění nemá to asi smysl lámat přes koleno. Avšak jako spolujezdec si to zase úplně neužiješ. Taky asi záleží na tom kde by si případně nastupoval.

Jinak já vidím náklady na cestu a celkově ježdění v jemném touristtempu včetně bydlení cca. 15.000 korun českých což je snesitelné. Stejně to bude kvůli jídlu s pitím asi o něco víc 2-3 tisíce v rezervě.

Doufám že termín zůstane. Jinak cesta od pana Krabse je fajn akorát část dopadne stejně tak jak popisuješ s výhledem na "Vy viete kam, my vieme áko" nebo Arpád Küzýaáällasoviczs Ertefekélli transport. To je osud když je všude maut navíc drahé.
saage 15. května 2017, 18:28
Sklenk@ : Itinerář je dva příspěvky zpět. A předpokládané náklady jsou dost individuální, kolik kol máš v plánu odjezdit. Jeno kolo v týdnu 25euro, o víkendu 30e. Ubytování cca 800 kč/noc/osob. To je ta nejmenší položka. A benzín spočítej dle spotřeby, cesta tam a zpět cca 1600 km. Není to sice málo, ale zas ty zážitky za to myslím stojej.
Sklenk@ 15. května 2017, 18:13
Ahoj, četl jsem blog a jako prwcoujícího studenta by mě určitě zajímaly předpokládané náklady na cestu, resp jaký je plánovaný ubytování, trasa cesty atd. Bylo by možno načrtnout itinerář? Jsem z Prahy :-)
bobo23 15. května 2017, 17:53
Franz: no Iveco Daily bylo pět let můj denní chleba. Cca 150 až 200 km/den. Takže mě už jen tak něco nerozhází.

Spíš mi jde o to, že na Ring bych se rád podíval, ale musím objektivně posoudit vhodnot auta a míru mích zkušeností, což mě vede k tomu, že bych si okruh stejně moc neužil, protože bych se než na jízdu víc soustředil na zrcátka a uhýbání, abych někoho zbytečně nezdržoval. :-)
krab 15. května 2017, 14:43
Hodil jsem tam schválně nějakou "scénickou" route na viamichelin a docela to našlo příjemnou variantu. https://www.viamichelin.de/web/Routenplaner?departure=25219%20Rudn%C3%A1&departureId=31NDNqd3QxMGNOVEF1TURNME16TT1jTVRRdU1qTXdOemM9&arrival=53520%20Meuspath&index=0&vehicle=0&type=3&distance=km¤cy=EUR&highway=false&toll=false&vignette=false&orc=false&crossing=true&caravan=false&car=luxury&fuel=petrol&fuelCost=1.36&allowance=0&corridor=&departureDate=2017-05-15 06:30&arrivalDate=

Nevim jestli se to správně zobrazí. 644km ( od nás teda) a vymyslelo to asi 1/3 dálnici, zbytek silnice. Radí to jet po R6, Vary, pak Cheb, Bamberg a tak nějak víc severem až k Aschaffenburgu, pak delší kus dálnici za Frankfurt, pak po silnici nahoru do pohoří Eiffel k Ringu.

Vypočítává to 9h jízdy, což v reálu asi bude víc, protože to asi nezapočítává pauzy to netušim....

Ale pro Catíka ideál, můžem totiž objevit i vážně pěkný okresky a místy se projedem hezky. I když víme všichni jak to je při jízdách po Evropě. Člověk si myslí, že to bude super a pak jede 60km/h za kolonou smrdlavejch náklaďáků...
Franz Kafka 15. května 2017, 14:24
Tak ti můžu půjčit odtahovku:)) Ale nevím jestli si v životě zažil něco horšího, než 700 km v Ivecu. Omezovač na 110 km/h a hluk jak ve strojovně remorkéru. To je možná lepší jet tím Catíkem. Navíc cesta s tím, když je na tom auto znamená okreska spíš 70 a dálnice 100. Leda že by Bobo vyrazil už v Úterý aby jsme se tam sešli.

Jinak já myslím, že na ring může cokoliv pokud to je v normálním stavu dojede to tam a zpět. Jasně s dodávkou, nebo offroadem to asi nemá smysl. Jinak klidně bych to dal třeba i s Tipem, nebo MB MLamg:)
bobo23 14. května 2017, 18:00
saage: tažné mám, řidičák ne. :-D
František Čáslavský 14. května 2017, 16:14
krab: Jojo, proběhl menší zához. Víc možná už brzy v nějakém článku. A nebo taky ne, podle toho, jak se mi bude chtít sdílet :-)
jc 14. května 2017, 14:41
OK, pak je to casove v poradku. Ja jsem v tom terminu mimo.
krab 14. května 2017, 09:48
František Čáslavský: Fernie, tak to nás mrzí že nemůžeš, respektive že máš něco s rudou potvorou. Držim palce ať se oba spravíte. Nějaká bouračka se ti stala?

Mimochodem, co v redakční radě nezkusit zařídit nějaký auto na týden na test u kterýho importérovi nebude vadit, že by se s ním projel i Nurburgring. Je to status placené silnice, takže pojištění by platit mělo...
Třeba vzít něco jako : Fiat 124 Spider, (příp Abarth) , facelift GT86 , BMW i8, když už to můžou mít ti cajti, proč ne Autíčkář :) A někdo z redakce kdo nemusí nutně připravovat a být nutně v neděli ještě v Mýtě by měl jet s náma. A bude to i hezkej materiál na autíčkářovu TV , minimálně na článek
krab 14. května 2017, 09:41
Dík JC za ten blog a další informace. Možná to nechápeš přesně. My tam chceme přijet v podstatě na víkend, ale dát si jeden den k dobru. Být tam už ve čtvrtek a tím pádem se můžem večer "rozjezdit" , v pátek si myslím že ten program po snídani do otevření brány v 17:15 uběhne hodně rychle, žádná "Nuda na Nurburgringu nebo v Brně.." to nebude. A když všechno bude fungovat, bude chuť a možnost , tak do tý kasičky nastrkáme další Eura za pár dalších kol na sobotu a uvidíme.
Sám píšeš, že o ten víkend to bylo x krát zavřeno pro nehodu a já to tam před 4 rokama zažil zrovna tak když jsem tam byl jako doprovod kamaráda s Caterhamem. Takže jsme si řekli to rozstrkat do víc dní, upřímně přesně +- 30 EUR na osobu a penzionu se snídaní je pakatel v porovnání co stojí zbytek. A když už budeme mít od našich žen vyhandlované volno, tak tušim že vydržíme až do neděle :)
saage 14. května 2017, 09:38
Jc: No mozna to tu zaniklo, ale plán je, ze jízdy rozložíme jak do všedních dni- po 2 hodinách, tak do celodenní soboty. Bylo by fajn jet se starým harcovnikem Nordschleife.
Bobo: Takhle, pokud vlastnis řidičák třídy BE a mas tazny, jsi velmi vitany. :-)
jc 14. května 2017, 08:30
IMHO jsou 2h dost pro lidi z okoli, ale jet tam kvuli tem 2h z CR mi neprijde jako dobrej napad. Radeji na ten exponovanejsi vikend. Rano o vikendu to tam byva(lo) uplne v pohode. Mimo jine pak o vikendu uvidite vice zajimavych aut.
Ja bych hledal termin, kdy se to da zkombinovat s navstevou GP okruhu (pokud nejaky takovy termin je). To porovnani stareho-noveho je velmi inspirativni.
Jinak si dovolim nalinkovat svuj starsi prispevek o ceste na NS: http://jackc.teptin.net/kdyz-peklo-tak-zelene
František Čáslavský 13. května 2017, 17:04
Já hlásím, že nejedu, tou dobou budu mít ještě nějaký rehabilitace a moc se mi nechce. A Rudá Potvora zatím leží v garáži a s rozšklebeně čeká na opravu. Na Nürburgring se chystám až koncem srpna v rámci dovolený, ať už Rudou Potvorou nebo jejím následníkem.