načítám data...

Téma Nové auto konfekčního typu

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Sato 03. září 2021, 14:20
To zvladnes, ide hlavne o psychicku silu, a mozno aj kafe ti daju. No a ked tam budes tak sa spytaj kolko je teraz cakacka na superba 1.5tsi a na octu 2.0tsi, diky :)
Evlo 02. září 2021, 16:14
Nedy: kupoval jsem v zivote zatim jen predecku nic uplne novyho, takze to auto realne existovalo. Ale proste prave to dohadovani o cene me vadi, jakoze psat vsem prodavacum skodovky, pak citroenu atd. to me neba proste

Co vymyslim je, ze me zajima cena auta do vykupu, proste kdyz bych s tim autem co si kupuju ten den prijel na vykup, kolik me daj, at muzu odhadnout TCO, neprijde me to tak sokujici vec, ale zjevne je

Mozna jsem to tady psal, ale chtel jsem koupit tojotu za cenikovku a mit to z krku, no ale nechtel jsem mit 4 auta, ted jsem prodal jednu MX5, tak si rikam super, koupim tojotu vyreseno a tojota zdrazila jen tak z niceho nic o 150 000. coz je skoro 1/4 ceny

a proste ptat se ve skodovce
no kodiak se ceka 10 mesicu a 10% sleva u vas, a tady vedle me daj 13% aha ale na superba IV jen 7 tydnu jo? A kolik me date slevu teda na toho superba? A kolik me daj vedle? To me fakt nebavi.

Nasel jsem jen Carismo.cz ze to ma resit za me, to nefunguje.

Nevim jestli mame nejakyho ceskyho tom mcparland.


Proste ten system dohadovani se o cene a navic jen build to order, ze skladem nic moc neni me proste prijde hroznej.

Tento příspěvek byl 02.09.2021 v 16:34 upravován.
Nedy 02. září 2021, 15:39
Mě by fakt zajímalo, co ty u těch prodejců vymýšlíš. Koupit auto není zrovna raketová věda. Pro sebe jsem si zatím pořídil úplně nová jen dvě auta a asistoval v rodině u tří dalších a nikdy nebyl problém. Proste si vyberu, co chci, dohodnu se na ceně, podepíšou se papíry, popř. zaplatí a pak jen počkáš až ti auto dodají. Teď holt trochu dýl. A to je celé...
Evlo 02. září 2021, 14:08
ještě jsem už i rezignoval a prošel ty ojetiny
https://www.skodaplus.cz/Car/1738163/skoda-kodiaq-combi-dsg-2-0-tdi-110-kw-style/ tohle je dražší než nový auto

https://www.skodaplus.cz/Car/1781439/skoda-superb-combi-iv-1-4-tsi-160-kw-ambition-plus/
tohle podle me stoji skoro stejne jako novy realne, ale proste to neni nic co bych chtel

prijde me, ze nove auto nejde koupit, nebo to neumim, ale pak ty stesky v novinach, ze v cr jezdi stara uz chapu
Evlo 02. září 2021, 14:03
Trinom: mě příjde ujetý se doprošovat abych někomu mohl dat půl milionu a víc za auto, hlavně v případě kdy je to vpodstatě ceníková cena
Trinom 02. září 2021, 11:12
Evlo: Což o to, jestli se prodejce bude bavit normálně, ale aby ses ty bavil normálně s ním :-D
Evlo 31. srpna 2021, 19:10
Tak jsem se byl zeptat ve skodovce na kodiak a prej 10 měsíců čekačka.

Tento příspěvek byl 31.08.2021 v 19:11 upravován.
Evlo 30. srpna 2021, 19:21
Napr. Barth, ten byva ted nejlevnejsi
Kodiak, ano to je na co se divam, nejlevnejsi
11 473 Kč s DPH, nicmene u operaku beru jako nutnost HAV1, odhaduju 12 473 Kč s DPH coz je spis optimisticky

275 352 celkem, coz popravde na kodiak hodne dobra, nepocitam, ze najdu neco levnejsiho nez barth, ale myslim, ze s prehledem vlastnictvi kodiaku na 2 roky vyjde na 130 000.


Škoda Kodiaq 1,5 TSI/110 kW DSG 766 900 Kč Ambition [Tdi je o 100k drazsi]
active už neexistuje asi
2 letá srovnatelná bazarovka 709 000 kč https://www.sauto.cz/osobni/detail/skoda/kodiaq/19160897
vpodstatě to stejný 759 000 https://www.sauto.cz/osobni/detail/skoda/kodiaq/18986662
je to kodiak, takže do výkupu 650 000 kč - 700 000 kč


za mě je to jasný.


to si mozna koupim ten kodiaq, protoze TCO vypadá akceptovatelně a třeba se semnou nějaký prodavač bude bavit normálně.

navic u kodiaqu je to nejakej facelift tedka ze dostanes, takze to se zas bude prodavat lip

Necekam, ze pojestni bude vic nez 15k rocne

Tento příspěvek byl 30.08.2021 v 20:07 upravován.
Evlo 30. srpna 2021, 19:16
Nedy: me ty operaky vychazi tak, ze za 2 roky zaplatim skoro to co kdyz si auto koupim, tak to zjevne neumim
Nedy 30. srpna 2021, 16:58
Já to počítal u Kodiaqa a vycházelo to zhruba stejně (operák/koupě). Nicméně obnášelo to koupě nového, ne předváděčky a spol. Třeba takový LeasePlan, nebo Barth (hlavně teď Golf) mají hodně zajímavé nabídky...

EDIT: Resp. operák trochu líp. Počítal-li jsem koupi na cca 5-6 let. A v případě operáku bych měl 3x nové auto.

Tento příspěvek byl 30.08.2021 v 16:59 upravován.
Evlo 29. srpna 2021, 21:25
Nebo když by existovala nějaká služba co obvolá prodavače aut a zjistí jak to je.
Evlo 29. srpna 2021, 21:24
dom: to se u aut s automatem pro fyzickou osobu nevyplatí podle mých výpočtů TCO a to opravdu velmi. Navíc 2 roky je fakt krátka doba na operák dnes.

Tento příspěvek byl 29.08.2021 v 21:32 upravován.
dom 29. srpna 2021, 19:26
Jestli to chceš na 2 roky a je ti jedno co to bude, tak se zeptej v jakékoli leasingovce na operák. Víš kolik tě to bude stát a nebudeš muset řešit prodej.
Evlo 27. srpna 2021, 10:16
Je mě jedno jestli nafta nebo benzin, ideál spotřeba 5 ok spotřeba 8 - píšu o reálných spotřebách, ne virtuálních
automat - hdm, dct, cvt, je mě to jedno docela
tempomat
loketní opěrka (nevěřil jsem tomu, ale fakt dneksa i auta, kterým výrobce říká SUV nemaj loketní opěrku)
parkovaci kamera nebo senzory

aby se dalo realne koupit

cena tak do 600k, může být víc, hlavní je pro mě TCO, cíl je 2 roky

mel jsem vybranou pro ace city verso, ale nez jsem prodal jine auto, tak uz stoji misto 480 000 630 000 a to me prijde moc. Varianta berlingo stoji 510 000, což je teda docela víc než 480 000, ale hlavně reálně ty auta nemaj.

Když by bylo na výběř, tak ocením auto co je strašně nemoderní a ne cool a zastaralé, prostě že to nemá zrcadlo, ale matnou obrazovku (samozřejmě lesklý nezracadlo je vpohodě, ale to nikdo asi nemá) a tlačítka na všechno místo dotykových plošek a obrazovek.


Dival jsem se jete na takove ty typicky levne znacky a oboje je drazsi nez driv byla toyota:
fabie 502 000 v automatu a to jediny priplatek co nebyl vpodstate nutnsot je 8000 za adaptivni tempomat - tezko rict
dacia 521 000

ani jedno nevim kdy bude dostupny -

ta fabie me prijde, ze bude pro to co mam rad uz opravdu moc nizka posezem. Ted jsem zvyklej, ze vidim pres kodiaq a az auta jako range rover jsou takova, ze pres ne nevidim, chapu, ze to bude u noveho auta s rozumnym TCO v tomhle hodne kompromis, ale asi to nemusi byt takovy extrem.


Neexistuje, nějaká služba, že by za mě někdo obvolal všechny ty prodavače aut a zjistil jestli auta maj nebo nebaj a kolik stojí?

Tento příspěvek byl 29.08.2021 v 09:47 upravován.