načítám data...

Téma Nejsem petrolhead, chci pohodu - poraďte

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Honza P 13. března 2021, 11:48
Kup si Prius. Ale budes pro nej muset do Nemecka, v ČR je mizerný výběr.
JanTar 03. března 2021, 20:47
Karda: megane sedan je dobrá volba!! měli bysme kupovat sedany než definitivně vymřou ...dík za tip!
Karda 03. března 2021, 12:55
Když teda něco rozumnějšího, svez bych se v Meganu GrandCoupe
https://www.sauto.cz/osobni/detail/renault/megane/18995026?goFrom=list
Junior 02. března 2021, 20:29
Tak naštěstí ten mercedes nemá ani výbavu :D
JanTar 02. března 2021, 20:28
Junior: Já už i na motor kašlu ... stejně poskakuju někde po zácpách a na okresky mi 120-150 benzínových koní stačí - jak jsem psal na začátku, nejsem petrol ...takže skoro radši ty prachy dám do výbavy...radši menší auto s lepší výbavou než větší holobyt ...
Junior 02. března 2021, 16:30
Přesně tak jak píše Nedy.
Ten mercedes je vtip nabídka. Vopravdu nerozumím, proč bych si to měl chtít koupit. Já bych si radši dopřál na motoru a výbavě než na tvaru kastle.
Ale tak to sem jako já :)
Nedy 01. března 2021, 15:21
Karda: No než mít krám (podle mě slabý motor a žádná výbava to slovo definuje) kupé, tak bych se smířil s tím, že tato karosářská verze aut je mrtvá a koupil si raději něco zajímavého s jinou karoserií. Toť můj skromný názor. :-)
Karda 01. března 2021, 14:14
Junior: jako taky jsem čekal, že se do těch 500 tis. vejdu, ale co dělat. Výbavu daného kusu jsem nezkoumal, byl to spíš inspirace. Jenže co jiného, pokud bych teda chtěl kupé (což je taková moje interní podmínka, když by teda člověk jezdil sám, tak proč si trochu nedopřát)? Audi A5, BMW 4? Možná Ecoboost Mustang, pokud tam není zásadní problém se spolehlivostí. Camaro nebo Challeger vypadá vevnitř dosti bídně.
Junior 28. února 2021, 21:18
jo, ale ta ofce bude za tyhle prachy nová a neporovnatelný výbavě...
JanTar 28. února 2021, 20:41
Junior: tak jako když to srovnám za kolik se prodávaj oktávky... Ale jak jsem psal, mercedes není pro mě...
Junior 28. února 2021, 08:57
Mi teda nesmyslná přijde fest...
Jako jo, kupé mercedes.
Malý, bez motoru, oholený zevnitř i z venku.
Dycky když takovýhle auto potkám, tak si tak říkám, proč to ty lidi kupujou...
JanTar 27. února 2021, 18:23
Karda: Teda ale ten mergl je krásnej!!! je to mimo mojí krevní skupinu, ale uznávám, že vypadá super a ani cena mi nepřijde nesmyslná ... :-) dík za tip!
Karda 26. února 2021, 11:40
Není to nové, přestřelil sem rozpočet (takže nemá ani cenu číst dále), ale pokud jezdím sám a chci pohodlí, tak co třeba Mercedes C kupé:
https://www.sauto.cz/osobni/detail/mercedes-benz/tridy-c/19031207?goFrom=list

Obyčejnější verze se dají sehnat levněji, ovládání automatu páčkou pod volantem je super a pohodlný je velmi. Nejsem si jistý trvanlivostí. Ne každému se líbí.
Nedy 26. února 2021, 09:53
Jen stran té Astry, doporučuji si ji případně dobře vyzkoušet. Měl jsem ji jako náhradní auto asi na týden s nejsilnějším dieselem v kombíku a celkem vysokou výbavou. Nicméně auto to je velmi pomalé (pomalejší, než by člověk podle čísel čekal) a jezdí velmi průměrně. Částečně to bude asi i špatnýma gumama, ale překvapilo mě, jak rychle (resp. v jak nízké rychlosti) jde do nedotáčivosti. Plus jsem takhle jednou strávil večer u piva s přijímacím technikem servisu Opelu a neslyšel jsem zrovna moc dobrého na kvalitu těch aut a servisu Opelu obecně...
JanTar 25. února 2021, 17:49
Evlo: Dík, už se na ní koukám. :-)
Evlo 25. února 2021, 17:05
astra je rozhodne z tech malych aut, alespon v aktualnich generacich, nejpohodlnejsi co se tyce drnacni - i kdyz teda mala neni

Tento příspěvek byl 25.02.2021 v 17:05 upravován.
Jaharr 24. února 2021, 17:13
A co menší Astru ta má taky možnost střechy výbava elegance+ myslím a automatu CVT? Co se týče pohodlnosti tak už v Astře můžou být i ty lepší sedačky. A s tou cenou už by mohly být roční spíš dvouleté vozy?
JanTar 24. února 2021, 15:01
JanTar: Jo, to máš pravdu že jsou větší a díky rozvoru určitě i pohodlnější, ale když vykřížkuju že chci automat, skleněnou střechu (tedy šíbr, panorama není), původ v ČR, tak na sauto je jediný exemplář do půl mega ... takže to co vypadá jako jasná volba (a insi se mi moc líbí), tak najednou reálně neexistuje ... :-/
krab 24. února 2021, 09:17
Jestli chcete pohodlné a s automatem, tak Vitara zrovna moc tomu popisu neodpovídá. Je to fajn auto, obyčejné, trvanlivé, ale dost spartánské.

S vaším rozpočtem v pohodě koupíte zánovní auto střední třídy, třeba Mondeo nebo Insignii. Ty jsou skutečně pohodlné a bude vám to vyhovovat
JanTar 23. února 2021, 23:38
Ahoj, nejsem žádný petrolhead, hledám auto, které bude pohodlně plout krajinou. Mám na něj půl mega, to je celkem dost mi přijde, může být nové nebo ojeté, to je buřt.
Chci: automat, střešní okno (radši otvírací) a nějaké ty serepetičky typu výhřev sitzu, couvací kameru a tak.
Auto budu používat venkov a město, dálnice jen občas, Chorvatsko jednou za rok - možná. Takže asi spíš benzín.
V autě budu jezdit sám, bohatě mi stačí velikost B/C.
Zatím mi v užším výběru zůstaly vitara a citroen C3 aircross. Nová C4 mi přijde pocitově stísněná, u peugeot 2008 se majznu kolenem o středový tunel ..
Produkce VW/Škoda se bojím kvůli suchým DSG spojkám. Chci, aby auto víceméně v pohodě vydrželo 200.000km, 10-12 let.

Máte nějaké tipy na auto, kterého jsem si nevšiml?