načítám data...

Téma Nefunkčný otáčkomer

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
sheogh 02. dubna 2017, 21:00
Tomáš Trýska: jasny, takze frekvence jedne faze
Trinom 02. dubna 2017, 19:25
sheogh: Je to ten W vývod
sheogh 22. prosince 2016, 12:59
Tak nejak. Mozna by i stacilo zjistit, jakym principem to meri.Ten pin na altilku budto dava impulzy (treba hallovym snimacem), ale spis me prijde, ze to je zavisly na napeti vystupniho AC (nebo frekvenci?) - proc jinak by to cpali do altiku, a necetli to treba ze snimace otacek klikovky nebo z ECU.

Zkousel jsem chvilku hledat schema, ale nic moc nenasel. Pokud to pouziva AC jedne faze z altiku, tak bys to mel byt schopen vytahnout z bodu, kde je vinuti pripojeny k diodovymu mustku.
Stacilo by zjistit, kam presne vede ten drat z toho pinu.





Tento příspěvek byl 22.12.2016 v 13:03 upravován.
Trinom 02. března 2016, 19:20
pokud bys zjistil, jak to v tom altíku bylo zapojený, tak by se to dalo nějak simulovat.
solo1983 24. ledna 2016, 11:13
Ahoj. potrebujem radu. hlavne čo sa týka elektriky v aute.......dostal som renault megane 1.9 D 1996. nefunguje mi otáčkomer. po úspešnom hľadaní (aspoň dúfam) som zisti,l aspoň čo mi bolo povedané, že tam nemám originál alternátor a že otáčkomer knemu nie je zapojený tým pádom nedostáva impulz. káblik od otáčkomeru k alternátoru nie je pripojený a ani sa nedá lebo na alternátore nie je vývod. káblik od otáčkomeru som našiel ......moja otázka znie či je alternatíva pripojenia otáčkomeru k tomuto nie originálnemu alternátoru......ci už len kúpiť nový alternátor? Ďakujem