načítám data...

Téma Náklonoměr

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Woyta 13. dubna 2018, 22:59
Spis je lepsi otazka kam by to slo schovat. Casto se jako misto pro budik pouziva vydech topeni.
Trinom 24. března 2018, 20:03
PepaSFI: nějaká taková aplikace tě pak i uměla ohodnotit, jak jezdíš ... a skoro nikdy to neodhadla dobře :-D
PepaSFI 20. března 2018, 18:16
Nimrod: jo správně, 7 stupňů, už blbnu, prostě jsem to vydělil, chyba jakou dělá většina lidí. Ta aplikace co mám v mobilu se jmenuje Clinometer. Když jsme u těch blbin, dá se najít taky třeba měřič přetížení, můžeš sledovat jak jseš prudkej do zatáček.
Nimrod 20. března 2018, 17:56
TheKubajs: podle mě hrozně moc udělá i relativně silný vítr
PepaSFI: tak 12% je necelých 7°, to mi nepřijde tak hrozný na to, že je to mobil :-)
PepaSFI 20. března 2018, 17:42
jsou na to aplikace do mobilu, je jich několik. Obvykle to ukazuje náklon příčný a podélný, dá se nastavit alarm překročení a taky kompas. Ale nějaké super rozlišení to nemá, používá to polohový senzor který obvykle slouží k převrácení obrazu a má na to vliv jakýkoliv pohyb, zrychlení, zpomalení. A obzvlášť na dálnici nepoznáš nic, ty kopce jsou skoro zanedbatelný. I dost velké stoupání na okreskách značené 12% dělá na úhloměru jen necelých 5 stupňů. Spíš než na měřáku to opravdu poznáš kopec tím že to hůř jede. Některý kopce docela hezky klamou, někde stojíš na plynu a ono to nejede ikdyž to vypadá jak rovina a někdy je to trhák a přitom auto letí.
Jakub Pospíšil 20. března 2018, 15:38
GanGreen: to mě přesně taky napadlo, takže jsem vzal vodováhu do auta. Bohužel stačí fakt málo a bublinka je v krajní poloze. Takže to stejně moc nenapoví. Protože jinde než v jedné z krajních poloh nebyla za 20km cestu dohromady ani 20 vteřin.
GanGreen 20. března 2018, 15:25
pokud ti nejde o přesný stupně, stačilo by koupit bublinky do vodováhy a přilepit si je třeba nad budíky ne? ;)

edit: to je asi blbost, by to reagovalo i na to kdybys hodil do kufru dva pytle cementu ...


Tento příspěvek byl 20.03.2018 v 15:26 upravován.
Jakub Pospíšil 20. března 2018, 14:16
Beny: to by asi mohla být, dobrý nápad.
Beny 20. března 2018, 14:15
TheKubajs: A není na to nějaká appka?
Jakub Pospíšil 20. března 2018, 14:04
Rozhodl jsem se, že bych si chtěl do Volva pořídit náklonoměr. Ne, že bych křižoval offroadové tratě a potřeboval vědět, zda se náhodou nepřevracím, ale občas si říkám, že by bylo fajn vědět, zda například dálnice vede do mírného kopce (a proto to jede tak špatně a moc žere).
Máte někdo nějakou zkušenost s konkrétním kusem? Ideálně bych bral něco malého a nenápadného, co nebude čnít v interiéru jako socha.
Díky za tipy a názory.