načítám data...

Téma Náklady na provoz vašich aut

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Trinom 31. prosince 2020, 13:38
BigBang: Tak to beru jako jasné, když je otázka položená tu a ne na novinkách.
BigBang 30. prosince 2020, 20:09
Tomáš Trýska: A to ještě za předpokladu, že si většinu uděláš sám :D
Trinom 09. listopadu 2020, 19:09
Michoo: Asi tak o 287%.
Michoo 28. října 2020, 20:30
Ahoj, muze nekdo porovnat o kolik je cca narocenjsi na servis (nepocitam naklady na benzin) BMW e46 330i vs. mazda MX-5 NA/NB... Vim ze je rozhodujici stav... beru v uvahu ze se koupi lehce nadprumerny stav;
BigBang 07. června 2020, 13:37
Junior: Nevím, nevím s tím jízdním stylem. Jeden zásek, kvůli kterýmu jsem měnil čelní sklo byl v „bezpečný vzdálenosti“, auto předemnou bylo tak 100 m a podruhý, před tím, než jsem se auta zbavil, to bylo zhruba stejný - podobná vzdálenost auta předemnou akorát ve skle zůstala „čočka“ a neoprasklo... Můžu říct, že běžně jezdím blíž. Tohle bylo když jsem jel hodně na pohodu.
Irwinek 06. června 2020, 12:21
Ja to neresim, jen jsem Te uvedl do situace :-)
Junior 06. června 2020, 10:57
Jop, na druhou stranu se na to podívej z jeho pohledu. Někdo tě vybliká, zastaví a chce po tobě prachy :D
Svoje jsme si asi řekli, dál bych to nerozebíral.
Irwinek 06. června 2020, 09:02
No podrobnosti uz Ti presne nereknu, ale byli jsme na silnici sami a on vymetl skarpu a " kaminek " byl jak dlazka z chodniku. Zastavil v podstate na zatroubeni a blikani svetly, nikde jsem ho nehonil kilometry a jeste se omluvil, takze z vysledku jsem byl dost mimo :-(
Pominu-li tohle, tak jsem za tech 35 let za volantem menil celni sklo 2x - poprve proto, ze mi to naridila stk pri evidenci pri koupi ojetiny a podruhe proto, ze jsem se dohodl s pojistovakem, sklo uz vydalo hrozne - bylo evidentne z druhovyroby a asi nejake ...... :-(
no a najeto mam neco k mega, takze as tak :-)
Junior 05. června 2020, 22:57
Irwinek -> no při vší úctě. Při představě, že mě někde zastaví chlap a spustí na mě, že mi od auta odlítl šutr a rozbil mu čelní sklo... Tak ho pošlu do prdele, slušnost neslušnost. Pravděpodobně Lidi jsou kurvy, Bůh ví jak to bylo a já si nenechám navýšit POVko a nebudu se otravovat, protože na mě někdo někde vyběhne. "To by mohl říct každej".U nějakýho pracovního auta to bude ještě znásobený tím, že ten s kým si mluvil to v konečným důsledku neplatí, takže beztak dostal na firmě céres a bylo vymalováno.
Za to, že odlítne šutr od kola se dost těžce, i morálně, přejímá zodpovědnost. Jak on za to může? Jooo, kdyby mu spadl ze střechy metrák sněhu, tak si řeknu, že je to debil a třeba to budu nějak hrotit. Ale takhle? By mě ani nenapadlo to zkoušet řešit.


A mimochodem. Najednou 40-50kkm ročně. Sklo dělám tak 2x do roka. Tátův obchodní ředitel najede tak 70 a sklo jsme mu za ty 3 roky nedělali ani jednou. Táta najede kolem 30 a taky se mu sklo nedělalo snad co si pamatuju. Skladbu cest máme všichni podobnou, snad jenom tatík jezdí víc Evropu. A další desítky aut kolem mě, nepamatuju si kdo by mi říkal, že by měnil sklo. Ať chci nebo ne, častý výměny čelního skla jsou daný jenom jízdním stylem. Prostě to chce se nelepit, nejezdit agresivně, nebo bejt ochotnej nést následky. Neříkám, že je to tvůj případ. To rozhodně ne.
Jedinej koho znám kdo mění sklo ve stejným tempu jako já je kolega z bejvalý práce. Při 100 000 kilometrech má na Passatu absolutně rozstřílenej předek od kamínků, SPZtka už začíná být z dálky nečitelná protože je prostě oprejskaná ta černá barva. Pak se není čemu divit.
BigBang 05. června 2020, 17:14
Jakub Pospíšil: Jakub Pospíšil: Když nebudeš zlobit, budeš se moct podívat :D
Irwinek 05. června 2020, 12:47
Junior - za kamioňákem bych se ani neobtěžoval, tohle bylo Iveco s dvojmontáží, chlap celkem slušnej, a výsledek už jsi četl :-(
Jakub Pospíšil 04. června 2020, 22:32
BigBang: Celohliníková kastle...že by to bylo Audi A2?
BigBang 04. června 2020, 22:20
2,13Kč/km komplet se vším a asi jako jeden z mála s celohliníkovou kastlí :D No, nějaký extra jízdní zážitky jako se zadohrabem bez střechy nemám, ale i s tím dýchavičným naftovým motůrkem se dá sesekat v zatáčkách spousta „závodníků“ :)

A na roadsteru, jehož jméno se nesmí vyslovovat, jsem zatím na 39,77 Kč/km :D Nenajel jsem ještě ani 1500 km...

Tento příspěvek byl 04.06.2020 v 22:23 upravován.
Slower 04. června 2020, 15:22
Minuly rok me to vyslo na 23kc/km.

Za rok najedu 6 tisic. Benzin je 5kc/km. Pojisteni je 33k za rok. Prekvapive mi to nezere pneumatiky. Ty budou za 0.2-0.5kc na km.

Za predchozi rok to je vetsi servis 30k. Detailing 10k. Vyvazeni kol 5k. Navic prselo do auta a hned to bylo 35k za opravu a jeste se to bude muset doladit. Nepocitam drobnosti jako dalnicni znamky, parkovani, atd.

Tenhle rok je sice servis "jen" 12k, ale zase jsem si odrel naraznik a hned to je 12k a mam hnute jedno kolo, to bude tak 5-6k.

Tenhle rok bych se mohl vejit do 15kc/km, ale jen protoze toho najedu vic, benzin je o neco levnejsi a nebudu (snad) resit tu spropadenou strechu.

Pocitam, ze ztrata hodnoty je (jen) dalsi 3kc/km.

Tento příspěvek byl 04.06.2020 v 15:29 upravován.
Stepan2 02. června 2020, 13:36
Amortizace u takhle starého auta není naštěstí téma (pád hodnoty). Investice do něj vložené bohužel taky ne (růst hodnoty). Tak to holt je.

Další investice budou, pokud budou peníze. Nevydržím to nechat to jako to je, i když to jezdí a funguje.

Tento příspěvek byl 02.06.2020 v 13:36 upravován.
Zazaa 01. června 2020, 23:18
Umim i 15,-/km jen v benzinu a gumach ????

Tento příspěvek byl 01.06.2020 v 23:18 upravován.
Junior 01. června 2020, 23:04
No 13 Kč / km tě umí vyjít i novej Superb, když započítáš amortizaci. Nevěš hlavu :)
Stepan2 01. června 2020, 21:20
Jaguar Sovereign, 4.0, 1995, najeto 160 000 km

Ujeto něco kolem 5 000 km od nákupu.

Za servis, základní detailing a pojištění to vychází něco kolem 7,5 Kč / km BEZ PALIVA, DOVOZU A PŘIHLÁŠENÍ

Když budu počítat i blbiny do interiéru tak jsme na 10 Kč / km BEZ PALIVA, DOVOZU A PŘIHLÁŠENÍ

PALIVO - D1 Praha - Kroměříž 11 L / 100 km, výlet s Autíčkářem 14 L / 100 km :) takže připočítat kolem 2,8 Kč ještě za PALIVO
Junior 01. června 2020, 12:05
u odřenýho auta v centru krajskýho města jsem čekal jednou hodinu, jednou 4. Pomáhat a chránit.
Kolik dala za Corsara pojišťovna?

A sorry, že se zeptám, ale tys chtěl po kamioňákovi vážně zaplatit, předpokládám od odstřeleného kamínku, rozbité čelní sklo?
Irwinek 01. června 2020, 09:18
Knightrider : ani nemluv , zapřel všechno a jak jsem se dostal k údajům neví, jestli prý nejsem hacker, že by mne měli prověřit. Kdepak, poldy volám i k volovině, jen někdy to čekání …..
když mi vykradli peugeota ( dětská sedačka , žaluzie ze zadního okna (!), poničené rádio a zámek u spolujezdce, jel jsem po hodiněapůl čekání do pryč :-(