načítám data...

Téma Manual +-150kw + lehka spojka?

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
yellec 23. srpna 2021, 21:22
Díky ti. V době kdy jsem se ptal ještě byl, teď inzerát zmizel.
Sato 19. srpna 2021, 20:18
sorry ze odpisujem az teraz. neprislo mi upozorenie. Ber to s rezervou, mechanik nie som, ale siel by som do toho. Nechal by som si ho este zvednut a pichnut na diagnostiku pre dobry pocit. Zaplatil som si k vinku car vertical a km by mali sediet. Majitel v pohode, auto tiez na prvy dojem. Vizualne bol trochu dobity, dost dodobany od kamienkov z predu, sem tam nejaka odrenina ale to mi nevadi, beater look na takych autach mozem. Napr na Mustangu alebo nejakom Jaguare by mi to vadilo. Ak hladas peknu lestenku tak toto asi nebude splnovat. Btw, este stale je na predaj?
//edit bolo to v Novem Jicine

Mitsu czt je zaujimavy napad, skoro ani neviem ze tie auta existovali, nieco o tom pogooglim

Tento příspěvek byl 19.08.2021 v 20:21 upravován.
yellec 15. srpna 2021, 12:11
Sorry za mírnej off topic. V jiným vlákně píšeš, žes byl na 130i v Jíčíně. Taky po něm pokukuju. Jaký byly tvoje dojmy? Nebýt té spojky šel bys do něj? A aby to nebyl úplnej off topic, kdyby ses smířil s trochu nižším výkonem, tak Mitsubishi Colt CZT. Spojka lehoučká. Kdyby ses smířil s níšším výkonam, tak sérii má 110kw, po chipu víc. Já ho mám jako daily, ale na to mi nevyhovuje. Má velkou turbodíru a než se nafoukne, nejede. A na okreskový blbnutí by bylo potřeba udělat něco s podvozkem. Není ani měkkej ani tvrdej a v zatáčkách se fest naklání. Než jsem ho koupil, byl jsem se podívat na jeden, co seděl krásně, ale na mě to bylo moc tvrdý.
Grand Admiral Thrawn 31. července 2021, 00:52
Mercedes W211 280 CDI má dost lehkou spojku. To sice asi není to, co hledáš, ale je možné, že podobně lehkou spojku budou mít i další Mercedesy s manuálem.
Sato 30. července 2021, 10:46
Projel som tu 130i len jednu, nerad chodim obzerat auta, ktore nechcem kupit. Spojka mala byt menena relativne nedavno, tusim 20tis km dozadu. Kazdopadne nerobil to priamo predavajuci ale majitel pred nim, takze iste pochybnosti su na mieste. Mondeo mam to predosle (2014) a spojka je tiez dost lahka.
Blix 30. července 2021, 10:04
Zdravím, projel jsi těch 130 víc? Mám N52 v 325i a přijde mi že spojka jde stejně jak v MX5 NA, takový standart.

Ale třeba poslední mondeo má tak lehkou spojku až mi to bylo nepříjemné.
RTjohny 29. července 2021, 20:48
neviem ako ta RX-8, ale co mam MX-5 aj Mazdu 3ku, tak v servise, kde riesia hlavne koncern (mam to blizko, vymenu oleja zvladli) mi hned hlasili, ze spojka ide tazko. Pritom v jednom pripade bola uplne nova ;-)
Sato 29. července 2021, 17:46
Mám taký netradičný požiadavok, klasika riešim, víkednovku na okresky, podmienka sú aspon nejaké zadné sedačky a chcem manuál ale zistil som že moje nahovno koleno je stále celkom dosť nahvno, a treba si priznať, že lepšie to už nebude.
Takže som šiel skoro na istotu po 130i a potom som musel ustúpiť lebo by som to dlhodobo nedal. Len pre celkový obraz, úplne kripl nie som, chodiť chodím :) a manuálne obyč autá nie sú problém. No na čiernu zjazdovku sa už nepostavím, maratón nezabehnem...

Pre predstavu:
impreza wrx - problem
bmw 130i - problem
qiulietta/bravo 1.4, AR 147 1.6 - ok
mondeo, oktávka v nafte - ok

Ide celkom ťažko vygooglitelný parameter, sem tam sa nájde nejaká poznámka ale je to dosť subjektívne. Čo som zatial vyskúmal tak tieto by autá by mali byť v pohode ale nikdy som v nich nesedel:

Fiesta st 180 (200)
500 Abarth
Focus st 2.0
RX8 - po výmene spojky :)

máte niekto ešte nejaké nápady?