načítám data...

Téma Lokace pro focení aut

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Woyta 10. října 2017, 21:31
Pokud chces neco mestskeho, tak se v praze nabizi parkoviste ministerstva zemedelstvi. Je tam legalni grafiti plocha dela pekne pozadi.
https://photos.app.goo.gl/RCZyIFUx1Y0TqdDm2
David Marek 10. října 2017, 11:03
hehe, jsem teď googlil lokace na focení v praze (chystám se fotit stelvio) a první odkaz tohle forum :D
Souča 30. září 2016, 11:33
Zná někdo dostupnou lokaci na focení auta v Praze a okolí? :) Jakékoliv téma, jen ať tam prostě jde vjet a nerušeně nacvakat pár fotek
Woyta 07. září 2015, 23:34
Tak se naucis fotit za deste. To ma taky sve kouzlo.
Souča 20. srpna 2015, 20:04
Díky, bohužel když jsem měl auto u sebe, tak furt jen pršelo :/ ale třeba ve futurumu vzadu (celý den) nebo ve vaňkovce úplně nahoře (večer) nikdo nebyl, takže tam se dá taky něco cvaknout
j3rry 19. srpna 2015, 02:46
Vírská přehrada je dalším takovým vděčným místem pro focení aut co se širšího Brněnského okolí týče. V závislosti na tom, ve kterém ročním období a v jaké denní/noční době se tam člověk vydá se dají vykouzlit různé barevné kombinace a hry s osvětlením. Úplně nejnudnější variantu přes léto v blbej čas co se stínu týče přikládám pro představu jako obrázek. Cestou (podle toho, kudy se člověk vydá) a v okolí lze pak nalézt zajímavých míst k focení spousty...

P.S.: V zimě se v tamějším okolí nesolí, takže je to pak i parádní sklouznutí.

Tento příspěvek byl 19.08.2015 v 02:47 upravován.
PepaSFI 07. srpna 2015, 19:33
mně se třeba moc líbily fotky u článku o Hellcatu. Ten stadion je suprová kulisa. Krásný místa jsou taky na těch silničkách kolem autodromu a přehrady.
Souča 07. srpna 2015, 16:06
super, díky moc! tu silnici/plac jsem chtěl taky na focení, ale chce to právě najít něco, kde aspoň půl hodiny auto neprojede a dá se lítat kolem auta s foťákem :D a přecejenom silnice je pro auto malinko lepší prostředí než plácek, zkusim všechno a uvidim :) btw u Globusu jsem jednou fotit byl, to spodní parkoviště je fajn, akorát to okolí není moc pěkný a tudíž pozadí na fotkách je trochu rušící
Nedy 07. srpna 2015, 10:44
Já se za kavlifikovaného moc nepovažuju, ale zkusím přispět "svým málem mlýna"... Nicméně hodně přijde na co a v jakou dobu. Spodní parkoviště u Globusu je fajn. Onehdá jsem tam učil švagra řídit - prostoru hromada a v podstatě vždy. Dokonce to využívají i autoškoly (ty jsou ale prý s Globusem i domluvení). Další oblíbená možnost je parkoviště v Kuřimi u TOSky. Po večerech, nebo o víkendech velká plocha. Proti Globusu je výhoda v absenci obrubníků a veřejného osvětlení.

Pokud by nějaký další brňák měl tipy, tak se moc rád též poučím...

PS Dojde i na otázku na dobrou testovací silnici? :-)
M P 07. srpna 2015, 10:17
To bude těžší. Záleží na co. Nějaký plácek je u hřbitova, tam si dávájí dostaveníčko místní tuneři, ale moc prázdné ho asi nenajdeš. Podobné je u Macochy, když to vemeš přes Adamov a Křtiny, tak se i moc hezky projedeš. Ale v sezonu asi nebude moc prázdné. Právě třeba na zimní radovánky tu moc míst není, snad jen ještě učiliště u Zetoru má nějaké velké parkoviště. Ale vzhledem k tomu, že se neptáš na zimu...:D
S těmi silnicemi si nejsem až tak jist. Pokud tam nechceš zkoušet maximálku a tím pádem to nemusí mít 3km rovinku, tak na severozápadní straně letiště je stará příjezdová komunikace, nevím, jak moc se používá přes týden, o víkendu bude prázdná.
Ale třeba zas poradí někdo kvalifikovanější.

Tento příspěvek byl 07.08.2015 v 10:18 upravován.
Souča 07. srpna 2015, 01:38
ještě mě napadlo - je někde kolem brna nějaký opuštěný letiště nebo plac nebo nepoužívaná silnice? :))
David Marek 07. srpna 2015, 01:31
Tyjo, lokace na focení aut taky řešim, ale v Praze... přecijen fotit pro autíčkáře toho budu víc a víc a aut je víc a víc a opakovat lokace je nudaaa
Souča 06. srpna 2015, 12:39
díky moc :) jde o statické focení auta v sprnu, rád bych si pohrál se zapadajícím sluncem když to vyjde, určitě ty lokace zkusím
Nedy 06. srpna 2015, 12:06
Záleží na tom v jakou roční dobu a na co - resp. jaké použití. Docela dobrá lokace je u Veveří a v nejblužším okolí. Tam je míst mrak. Na staticky fotky je taky docela dobrý tohle místo na "Kraváku" 49°12'08.1"N 16°35'11.3"E (souřadnice z Googlu) Je tam celkem slušné pozadí budvy a posprejovaného přístřešku, nebo klasika zeleň. Jinak nevím, jak moc bude parkoviště obsazené teď v rámci bazénu. Už jsem tam fotil několik aut a vypadá to docela dobře...
M P 06. srpna 2015, 11:13
Imho docela dobře by to mohlo vypadat ve staré Zbrojovce, ani by nemusel být problém se tam dostat, protože v areálu jsou různé firmy http://druhebrno.smerem.cz/tema/Zbrojovka%20Brno
Jinak pak takové klasické věci jako lom Hády, tam nevím, jak se dostat, myslím, že je to oplocené. na MACZ se vždycky jezdili fotit k Moravskému Zemskému Archivu v noci, svítí to červeně, ale to bych nedoporučoval.

Možná někdo z Brňáků dá lepší tipy, tohle bylo jen co mě napadlo hned.
Souča 06. srpna 2015, 01:31
zná někdo fajn lokaci pro focení aut v Brně a okolí? :) moc to tam neznám