načítám data...

Téma Lexus IS 200 Sport

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Regular John 23. dubna 2017, 10:44
Čau, to by bylo určitě super, kdybychom se všichni potkali na K&K ve Zlíně. Ten tvůj sportcross, to je ten kus, co je na prodej, že? Moc pěkný, určitě bych ho rád viděl na živo.

Pokud jde o masky, tak můžeš hledat buď na eBayi nebo v grupě "lexus is200 classifieds (+is300/altezza)" na Facebooku. Nevím přesně, jakou masku chceš, ale počítej s cenovkou 3-6 tisíc včetně dopravy.
To samé s "bodykity", ty jsou ale dražší, protože jich tolik není. Dají se sehnat i kopie, které jsou podstatně levnější, ale je s nimi víc práce, protože tak dobře nepasují.

Jo a nevím jistě, jestli na Sportcross pasují stejné kity jako na sedan, nárazníky má oba jiné
Sten88 22. dubna 2017, 23:40
Tento je muj... neumi vkladat obrazky :D

Tento příspěvek byl 22.04.2017 v 23:41 upravován.
Sten88 22. dubna 2017, 23:36
Cau, ja bych se s vama taky nekdy svezl - treba kafe kary ve zline ;) odkud berete bodykity? Chtel jsem na sveho masku, lip no a mozna i neco vic.

Tento příspěvek byl 22.04.2017 v 23:37 upravován.
Chosé 22. dubna 2017, 15:42
Jó, Ricky je z drahého kraje. :) já kupoval prasklý. Lipy se celkově strašně blbě posílaj. :( já bych to třetí brzdové světlo zprovoznil, mám ho a vypadá suprově.
Regular John 22. dubna 2017, 14:34
Tak to ti to vyšlo na fajn cenovku, to mně Ricky nabízel jen předek za 175 liber bez dopravy... Za masku chtěl dalších 100 liber a odmítal z toho udělat jeden velký balík, takže poštovné by se platilo 2x... No prostě senzace :D
Koupil jsem laminátovou kopii elegant sport lipu, to ještě bude sranda ho dostat na auto. Křídlo je orig z vrakáče, tam mám dilema jestli vrtat díry do kufru, aby mi fungovalo i brzdové světlo nebo ho tam jen přilepit.
Greddy lip je super, ale to bych si na autě moc dlouho nevydrželo. Za posledních pár let tu v okolí vznikly naprosto nesmyslně vysoké retardéry, na kterých budu mít problém už s tím klasickým lipem.

Tento příspěvek byl 22.04.2017 v 14:39 upravován.
Chosé 22. dubna 2017, 13:46
Bodykit musíš kupovat chytře, ale ceny jsou fakt nesmysl. Mě vyšlo celý origo set asi na 120 liber s tím, že jen 60 liber stál předek od Rickyho, zbytek z vrakáče. Hlavně origo plast, žádný lamináty. :)
Díval ses třeba po Greddy lipu? Ten je parádní.
Regular John 22. dubna 2017, 09:19
Světla jsou převlečené do červené transparentní fólie, jde to vidět na jedné z fotek, co jsem tady dával.
Z toho sport kitu bude jen přední lip a ne origo, prakticky u všeho mě odradily cenovky a ne moc dobrého přístupu některých prodávajících, u kterých jsem měl díly objednané... Nemluvě o nesmyslných cenovkách, kde pár kusů plastu stojí to samé, jako celé auto v UK...
Chosé 21. dubna 2017, 23:22
Na FB ve skupině Lexus IS200, ale je tam tolik lidí, že se tomu dá říkat pomalu fórum. :)

To zní parádně, stejný Elegant Sports kit mám taky, včetně zadku, který ti chybí. Zadní světla chceš jen lakovat transparentním sprejem nebo koupit nějaké?

Jinak už jsem poslal věci na lak, tak snad už letos vyjedu nějak v rozumným vzhledu :)
Regular John 21. dubna 2017, 21:41
To víš, já tu chtěl zalobbovat, abych těchto aut potkával na našich cestách víc... Na jakém fóru?
Já udělám nějaký fotošůt, až budu mít auto trochu poupravené. Mám tu přední lip a křídlo, oba musí nejdřív do laku, nejspíš budu pořizovat výfuk, abych si víc užíval zvuk... Rád bych i silnější brzdy, Cusco stabilizátory a časem spojku + odlehčený setrvačník...

Tady je ještě vizualizace, kterou jsem dělal krátce po pořízení auta, víceméně se toho držím, ale kola nechávám až na konec (až mi ty sériové shnijí :D)

Chosé 18. dubna 2017, 20:22
3 videa a ani jedno o tvojem ISku. :D Jinak človíček z CarThrottle se už ptal na fórku co a jak :D
Regular John 15. dubna 2017, 21:05
Příjde mi, že popularita tohoto auta docela stoupá

Car Throttle si jej vybralo jako levnější alternativu, která má pomocí pár úprav porazit GT86 na okruhu... Prozradím, že 15 let stará nepěkná ojetina byla jen o 2,5s pomalejší...


V pořadu Socka Drift pořídili verzi s automatem na přestavbu na driftový speciál


TopSpeed.sk zvolil ISko jako auto, které budou upravovat pro ostřejší jízdu na okruhu


Tento příspěvek byl 15.04.2017 v 21:06 upravován.
Franz Kafka 13. dubna 2017, 13:17
Tak jako kde mám ten obsáhlý blog? :D Přesně tohle auto jsem si přál pod stromeček, když mi bylo asi 24(?nevím přesně) Chtěl jsem být originální mezi těmi BMW všude vůkol. Jinými slovy luxus, pecka, bomba. Mám pro tyhle rychlé sedany zvláštní slabost prostě se mi to líbí. Praktičnost, hravost a vůbec sedan je klasika nebo alespoň podobné tvary. Asi proto nikdy neprodám ten škopek od Audi...

Já prostě tuhle kategorii aut mám rád a je jedno jestli to vyrobí Lexus, Toyota, BMW nebo Mercedes škoda že nám jich kvapem ubývá.
Chosé 12. března 2017, 18:17
Brno, je to nejblíže. Úpravy? Nic zásadního, klasická kontrola a při další výměně půjdou EBC Yellowstuff, případně časem Black Diamond kotouče, pokud se osvědčí u kamaráda na IS. Plus postupně šetřím na Tein podvozek, přesněji Street Advance Z, který mi přijde jako ideální v poměru cena/výkon.
Regular John 12. března 2017, 16:59
Chosé: Kam se chystáš na okruh? Plánuješ i nějaké úpravy?
Chosé 11. března 2017, 18:36
Neměla svor, ale to na sněholedu vůbec nevadilo. :) Šlo bokem velmi lehce, ale nebylo tolik předvídavé než IS. Tak to pak jo, já právě ty zimní Federaly na mokru neutrhnu, trochu jo, ale dá to hodně zabrat a nechcou se mi ničit. Já bych se chtěl podívat a okruh, tak nevím co nakonec zvolím za gumy, asi dojezdím ty Falkeny a pak je spálím ke konci sezóny. :)
Regular John 11. března 2017, 18:03
Chosé: Miatu jsem nikdy nezkoušel, ale láká mě to. Ta Miata co jsi zkoušel měla samosvor?
Jinak pneumatiky při tom smykování na vlhké trati byly letní, které tam zůstaly po předchozím majiteli - vpředu Hankook Ventus V12 evo2 a Platin RP410 vzadu. Platiny jsem už víceméně zničil, Hankooky na mě působily dobře. Mám dilema, jestli na toto léto pořídit na zadek nějaké kvalitní gumy, pak by mě ale bylo líto jezdit bokem :-) Přes zimu jsem se ale nabokoval tolik, že bych se bez toho snad mohl chvíli obejít :-)

Tento příspěvek byl 11.03.2017 v 18:04 upravován.
Chosé 11. března 2017, 14:39
Zlín není daleko, jen mě musíte zavčasu pozvat ať si to zapíšu do deníčku. :) Jinak na sněhu je ISko neskutečně zábavné, kolikrát i na mokru je s ním sranda. Na zimu mám Federaly a ty na mokru moc utrhnout nejdou, ovšem co jsem měl ještě letní Falkeny, tak to šlo. :)
Jel jsi někdy třeba s Miatou? Já měl možnosti si půjčit od Františka jeho NA a oproti IS není tolik předvídavé a nedovolí ti toho tolik. Když jsem si IS přehazoval zleva napravo na sněhu, tak to bylo až příliš snadné mi přišlo. :)

Jinak to smykování na mokruna supr čupr polygonu máš na jakých gumách? Mě se to moc utrhnout nedaří. :(

Mimochodem naprosto souhlasím s el. plynem, je to tragické. TRC si kolikrát taky vypínám, protože není nic horšího než kdy se při prudším rozjezdu rozbliká kontrola trakce a auto skoro zastaví.
Regular John 11. března 2017, 13:44
Do třetice ještě přidám poznatky ze zimního ježdění. Moc jsem se těšíl na sníh a moc mě zajímalo, jak se bude ISko chovat na sněhu. Na zimu jsem pořídil lacinější obutí s tím, že chci pořád jezdit na 17palcových kolech, takže volba padla na Nexen Winguard Sport 215/45/r17. Bylo mi jasné, že ty pneu nebudou nic extra co se gripu týče, ale na zimu to stačí. Nejdřív jsem je samozřejmě důkladně otestoval jak na suchu, tak na ledu, abych věděl, co si na nich mohu dovolit. Nejsou špatné, ale občas když jsem od nich čekal přetáčivý smyk (např. když vezmu kruháč příliš zostra), tak se naopak dostavila nedotáčivost.

Pak přišel sníh a při dvou příležitostech jsem měl v autě někoho, kdo by to i zdokumentoval :-) Tady je jízda na cestě, kde byl sníh nafoukaný z pole a v lesích zůstala velmi tenká vrstva uježděné břečky, na které to trochu klouzalo, přilnavost byla dost nestálá. Podmínky byly daleko od ideálu, ale na zábavu to stačilo. Dalo se na tom jet i docela rychle.




Tady je zase druhý extrém, ten den byla sněhová kalamita, všude těžký mokrý sníh. Jít se v těchto podmínkách "povozit" byl dost hloupý nápad. Než jsem se dostal na místo, kde jsem měl vyzvednout kameramana, tak jsem 2x uvíznul - jednou hned asi po 50m jízdy na první světelné křižovatce, která nebyla vůbec odhrnutá a bylo tam asi 30 cm sněhu, takže auto s nízkým podvozkem už tam jelo po břiše. Je to fakt super pocit, když vám na semaforu skočí zelená, chcete se rozjet a jen hrabete a do křžovatky hlemýždím tempem dohrabete přesně v moment, kdy už tam projíždí auta z jiných smerů :D V této situaci mi byla kontrola trakce i "snow mod" úplně k ničemu a musel jsem stejně vystoupit a odhrabat sníh, abych se mohl aspoň rozjet. Podruhé jsem zůstal trčet, když jsem zastavil u autobusu, který čerstvě zahučel do hluboké příkopy (ten jde vidět i později ve videu, kde jsem jel okolo něj znovu), to byla moje blbost, protože jsem zastavil v mírném kopci na úzké cesetě, ale prostě když jsem viděl autonehodu, tak první věc, co mě napadla bylo zastavit a jít se podívat, jestli jsou všichni ok. Samozřejmě při rozjezdu šel zadek auta pouze do boku a to přímo směrem do příkopy, kde už ležel zmiňovaný autobus, naštěstí jsem měl ještě pár centimetrů rezervu na to, abych tam mohl vrazit zpátečku, couvnout pod kopec a znovu se rozjet, každopádně tady jsem uniknul jen o vlásek. Když jsem pak konečně naložil "kameramana", tak už jsem vůbec neměl chuť jít někam jezdit, ale řekl jsem si, že když už jsem tu cestu absolvovl, tak to nevzdám. Vydali jsme se na stejnou trasu jako v prvním videu a měli jsme tu smůlu, že stejný nápad dostalo několik dalších lidí, kteří si asi chtěli hrát na Rally Monte Carlo. Hned v první zatáčce jsme natrefili na někoho, kdo se rozhodl ustlat si tam se starší Mazdou, předkem to zapíchl do příkopy, asi tahal za ručku :-) Po uvolnění cesty jsem se trochu svezl, sem tam nějaký bok, ale spíš to bylo o tom udržet auto nasměrované dopředu, protože to bokem jelo prakticky pořád a zadní kola pořád jen hrabaly. Projel jsem si svou trasu jednou a zase zpátky, na některých místech bylo tolik sněhu, že už to s tou nízkou zadokolkou byl spíš boj o přežití. Co čert nechtěl, tak jsem se připletl k další něhodě, tentokrát Fabie, která se ve vracáku sklouzla až do lesa (jde vidět ve videu na konci). Řekl jsem si, že bude lepší dát si pauzu a počkat, až se cesta trochu rozjezdí (a až někdo odklidí ty vraky okolo :-))), to už se tam ale mezitím stihli sjet různí místní závodníci se svými tréninkovými vozy, které měly vybaveny i pneu s hřeby. Řekl jsem si, že to už smrdí průserem, tak raději pláchnu. Sestříhal jsem video aspoň z těch pár zatáček, kde se to dalo projet svižněji, protože už to tam bylo uježděnější. Ještě doplním, že na sněhu jezdím zásadně s vyplou kontrolou trakce a bez snow módu - ty dvě věci mě spíš obtěžují, než aby mi jakkoliv pomohly. Se zaplou kontrolou trakce trval rozjezd nekonečně dlouho.



Tento příspěvek byl 11.03.2017 v 13:48 upravován.
Regular John 11. března 2017, 12:52
Aby toho nebylo málo, tak tady ještě pár fotek z podzimního testování na zdejším super tajném polygonu s oslizlým povrchem :) Test samozřejmě spočíval v projíždění zatáček dveřmi napřed a hlavně jsem chtěl vidět, ak se auto bude chovat na limitu. Jak už jsem psal, ISko dokáže být zábavné auto, ale musíte ho hodně ždímat, na jedničku bokuje jako blázen, na dvojku už musíte jet rychle, aby šlo utrhnout a když už se tak stane, tak vám nesmí spadnout otáčky pod 4500, jinak to skončí přetočením. Tovární nastavení podvozku (i toho nižšího) je na nějaké dlouhé táhlé smyky moc měkké. Nejsem žádný drifter a ISko jsem si koupil především jako pohodlné daily, ale na druhou stranu je fajn, že si sem tam můžu nějaký pěkný opuštěný "vracák" projet dveřmi napřed. I přestože jsem bokoval jen velmi výjimečně, tak zadní gumy mi vydržely jen 2 měsíce... Holt každá sranda něco stojí.
Regular John 11. března 2017, 12:29
Dám sem aspoň stručný report o tom, jak to s Lexusem po nějakém tom půl roce vidím. Na rovinu říkám, že jsem velmi spokojený, to auto mi neskutečně sedlo, vychutnávám si v něm každou jízdu. Strašně se mi líbí, jak vyniká v takových detailech jako umístění řadící páky, její naklonění k řidiči a celkový feeling při řazení , ergonomie volantu a páček za ním, které mám naprosto dokonale po ruce a nikdy se mi nestalo, že bych nechtěně něco blbě zmáčknul (např. u koncernů se mi to stává pořád). Zpracování interiéru je na takové úrovni, že po necelých 20 letech a najetých 185 tisících nic nevrže, nic neskřípe, stahovačky pořád jedou jako nové a všechny elektrické blbůstky (zrcátka, sedadla, výhřevy) fungují naprosto bez problémů. Líbí se mi i to, že otočné čudlíky na klimtizaci "klikají", takže ji můžu ovládat poslepu a nic mě za jízdy nerozptyluje.
Takhle bych mohl pokračovat ještě dlouho a to jsem člověk, který všude vidí spíš nedostatky... Ty jsou samozřejmě i u Lexusu a ty jsou teď na řadě: Nejvíc mě asi štve nemožnost posunout volant blíž, ten jde nastavit jen nahoru a dolů. Mám rád posed jako v rally autě, takže pedály hodně daleko a volant blízko, to si tady dopřát nejde, takže jsem nucen dělat kompromis mezi rukama, které jsou na můj vkus moc narovnané a nohama, které jsou zase moc ohnuté :) Je to asi i tím, že jsem vyšší (185cm) než průměrný Japonec, podle kterého nejspíš bylo auto dimenzované. Sedačka jde sice velmi detailně nastavit, ale moc mi to v tomto směru nepomohlo. Další problém je elektrický plyn a zvláštní chod škrtící klapky - to už jsme to rozebírali. Plyn nemá úplně dokonalou odezvu a do 4500ot to auto jede jen na půl plynu, nejspíš kvůli spotřebě (která i tak není nic moc). Tyto dvě věci podle mě zabíjí sportovnější charakter, který mělo ISko původně mít, pořád to ale dokáže být velmi zábavné auto, což ilustruje toto video (není moje!), ve kterém jde vidět, co jde s autem dělat na první rychlostní stupeň, kdyby tam borec zařadil dvojku, už by to (díky té podivné klapce) zase jelo jen na půl plynu:


Tento příspěvek byl 11.03.2017 v 12:30 upravován.