načítám data...

Téma Leštěnka

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Goldies 08. prosince 2019, 18:26
BigBang: tak že by to ti profíci dělali pořád zbytečně? Tak je to možný... Ale prostě věřím tomu co jsem viděl a raději si hrany oblepuju :-)
BigBang 07. prosince 2019, 18:31
Goldies: Hrany vždycky prvně probrousíš tam kde je ostrá hrana no jednom panelu. Tam kde jsou dva panely vedle sebe (= dva konce plechu) se díky povrch. napětí barva nahromadí ;)
Goldies 29. listopadu 2019, 15:50
Ondra Vysmek: hele tohle je celkem alchymie... Základ je pořádně dekontaminovat. Takže iron, tar, clay... Pak můžeš teprve začít opatrně leštit. Dneska už seženeš solidní pasty na jednokrok. Kotouče potřebuješ aspoň dva a excentrická leštičky. Pak už jen správný vosk a máš hotovo. Jo a všechno pořádně oblepit, ať neprobrousis hrany
Nezn.uživatel 29. listopadu 2019, 15:10
Je potřeba dávat si nějak velký pozor při rozlešťování veterána? Když budu renovovat krasavce https://www.veteran-prodej.cz/vozy/ford/mustang/ , tak abych mu ještě víc neublížil....
Patricius81 03. listopadu 2019, 13:39
Ja poridil s aliexpressu tuhle CLOVERKU je to kopie RUPES a max spokojenost. https://www.aliexpress.com/item/32795984947.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.7b673d4eUrgysp&algo_pvid=bb8c57ec-ae43-4a13-8ec5-4466d2f9ca2c&algo_expid=bb8c57ec-ae43-4a13-8ec5-4466d2f9ca2c-1&btsid=f5a7e309-7557-4387-bd1b-46e0bceb14b6&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_10,searchweb201603_52

Kotouce pouzivam Zwizzer ktere kupuji na shopu UMYEM.cz a pasty HERENNFAHRT 1000 a 2000 na dvou krokove lesteni. Vrele doporocuji. Funguji o neco lip nez Menzzerna a neprasi.
https://www.instagram.com/barochdetailing/
exnihil38 20. února 2019, 10:48
Jakou leštičku na domácí použití byste doporučili? Myslím značku. Rozpočet není problém - když to bude dobrý nástroj, tak není problém... zatím jsem narážel především na stránky lakoven (http://www.united-c.cz/) apod.
Parkrát jsem omylem použil obyč. starline (ač s kvalitními pady), od té doby raději voskuju/sealantuju pomoci aplikátoru a ručně. Předejdu tak aspoň nechtěným hologramům...
František Čáslavský 22. října 2018, 10:38
Goldies: 4%...
Goldies 20. října 2018, 10:38
Nimrod: Tak jasně, že to není ideální, ale ruku na srdce, kolik lidí řeší vosk a rozleštění auta? 3%?
Nimrod 19. října 2018, 16:14
Goldies: takový auto bych chtěl kupovat... :-)
Goldies 19. října 2018, 06:54
Nimrod: ja vim, ale pokid se nepletu, ma to jen kvuli prodeji, takze tam ten mesic je ok a navic si usetri praci. Jasny na novy bych vzal zelenej kotouc i pastu od Rupesu a na zaver Fusso black od Softu a bude to pecka ( jasne ze pred voskem IPA ;-) at to vydrzi)
Nimrod 19. října 2018, 05:03
Goldies: mně by vadila u af tripple ta (alespoň uváděná) měsíční výdrž vosku. celkem mi zklamalo dodo juice, že vydrželo jen 3 měsíce (auto furt venku), tak na jaře chci zkusit soft99 fusso coat 12 month wax (ale to už bude zas auto furt v garáži), byť asi bude mít o fous měnší lesk. ale to jsem trošku odbočil od leštěnky...
Goldies 18. října 2018, 20:48
sheogh: ja delal obe auta venku, neni to idealni ale jde to :-) pokud chces jednokrok, vem od AF tripple
sheogh 18. října 2018, 15:42
Goldies: Jee, no to by byla parada, uz se v tom zacinam stydet jezdit :-))) Kotouc klidne koupim. Ma smysl to delat venku, nebo jen v garazi (prach apod)?
Goldies 18. října 2018, 15:40
sheogh: mame ;-) jen si kup kotouce... mam slusnou DA lesticku s 5 i 6 palcovym unasecem - kopie rupes mille 22mm kmit
sheogh 18. října 2018, 15:38
Toto me taky celkem zajima, mam taky kandidata na jedno rozlesteni. Akorat nemam potrebny hardware. Zapujcil by nekdo na jedno sobotni odpoledne? Chemku koupim, ale tu lesticku se me moc nechce, myslim, ze by zustala pak chudera lezet nevyuzita
tomyks 18. října 2018, 12:53
Ono je lepsi nedelat to na slunci vubec. Pripravky rychle zasychaji, clay se tavi a lepi a na ten rozpaleny plech/lak by se nic aplikovat nemelo. Bohuzel to znamena x-krat auto ven a do garaze a zase znova, ale je to potreba.
Jo a kola je dobre pucovat ze vseho nejdrive, pac si cisty lak kontaminujes bordelem z tech kol a brzd.

Tento příspěvek byl 18.10.2018 v 12:56 upravován.
Irwinek 02. července 2018, 13:51
Ještě, že sem dal TheKubajs fotky, jinak bych nepoznal že ještě mluvíte o autech :-D
jestli si tohle někdy přečte mazlík, tak dostanu vejfukem přes budku :-(
Nimrod 01. července 2018, 06:00
nebo stačí počkat tak dva měsíce, ono to zmizí :-) třeba ostřikovače předního skla neumím zcela zamaskovat, stejně tak výrůstek na anténu. a když jsme u té pásky, je fakt dobrý ji hned po leštění sundat. já ji tam nechal, celý den na auto pralo slunce (nebylo kde jinde to dělat) a dostal jsem se k sundavání až druhý den... tam, kam pralo slunce, nešla páska vůbec dolů a zanechávala za sebou hoooodně lepidla. od té doby vždycky nejdřív pásku hezky o tričko ochlupatit a pak hned po leštění s ní pryč
když jsem si s tím hrál já, tak 5 hodin čistýho času jsem jen leštil (ručně), celková anabáze včetně vosku a sealantu mi zabrala 11 hodin. a to nemám lakované nárazníky a výsledek nebyl nic extra, marring tam je všude a na několika místech mám nevyleštitelné fleky, převážně na kapotě (ale ona by kapota se střechou si zasloužily dát k lakýrovi)
když je tu tak hezké téma, tak ještě přidám jednu zajímavost. na kapotě mi hodně rychle mizí vosk i zbytky leštěnky vůči zbytku auta, velmi rychle matní lak. je to jen tím, že pod kapotou je motor, nebo to má i nějaký jiný důvod, třeba jako neschopný ruce? včera jsem musel po dvou měsících přelítnout zas kapotu, na to vosk a sealent. teď jsem dal včera dvě vrstvy vosku po asi 4 hodinách, co nevidět dám sealent. všechno od dodo juice (lime prime, hybrid wax, acrylic spritz), ale auto stojí venku, stále jsem nesehnal garáž, byť nájezd je malý... myju šampónem od doda born to be mild
Goldies 30. června 2018, 16:23
TheKubajs: ty ses blazen :-D maskovani gum a plastu je zaklad :-D kup si nejaky dobry APC a az to vycistis, pouzij od AF Revive - neuveritelna vec :-) jinak Volverin vypada suprove ;-)
Jakub Pospíšil 30. června 2018, 15:55
Je dobojováno.
1-mytí pěnou na wapce
2-polétavá rez, asfalt a tér pryč
3-clayování (extraordinární oser btw, stejně jsem nedostal všechen asfalt pryč)
4-znova mytí
5-leštění "správnou" půjčenou leštičkou
6-leštění znova protože to bylo plné hologramů
7-voskování
8-mytí kol
9-mytí oken
úpal, úžeh, asi mi upadnou ruce, ale je hotovo. Cca 5 hodin času ;)

Teď s tím zaparkuju pod prvním stromem a bude to jak kdybych nic nedělal :D

Poznatky: některé škrábance a mapy už rozleštit nejde, ale na dvacetileté auto je to docela slušný. Leštěnka se z gumových částí dostává pěkně debilně.

Tento příspěvek byl 30.06.2018 v 15:56 upravován.