načítám data...

Téma Lehce vyssi auto co se neboji ani dalnice, cca 100k

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
stirling 20. července 2020, 11:41
Tie 6valec od subaru nie su dobre na plyn, kukni skor CRV od hondy alebo Legacy 4 valec
tomáš 16. července 2020, 10:04
ahoj, mame chatu km vede jen zpevnena cesta, ktera je navic dost do kopce. cestu projede jednickova octavia s unavenyma pruzinama i volvo s60 z roku 2001 takze nejde o zadny offroad ale obe auta spodkem skrtaj.

chteli bychom tam zacit trochu uklizet a zabydlovat takze by se hodilo neco co zvladne vyjet i s pripojenym vozikem a privest/odvest bordel.

zaroven bych chtel aby auto uplne nezaostavalo na dalnici. pro orientaci, ted jezdim s volvo s60 2.4T 147kw a kdyby to melo aspon trochu podobnou sviznost tak bych byl rad.

uplne idealni by byl automat a nejaka slusna spotreba - lpg ani nafta nevadi. najezd bude pres 40k km rocne. cena idealne kolem 100k. ani pres nevadi pokud to dava smysl.


- koukal jsem po malych dodavkach - caddy, t4 ale rikam si ze to asi uplne nepotrebuju, pokud tam zacnem stavet barak tak mozna jeste prijde neco na radu jako ciste pracovni auto

- pak jsem koukal na vyssi auta typu galaxy/sharan/altea ale tam mi neprijde ze by meli vyssi svetlou vysku.

- koukal jsem i na nejaky suv - treba toyota rav4, santa fe ale fanousek suv zrovna nejsem, to radsi spis neco plnokrevnejsiho do terenu.

- koukal jsem na scout verze octavii (allroad audi) ale tam me taky nejak nic nezaujalo v cenove hladine


- takze co mi z toho tak nejak vyslo je outback/forester mozna i legacy? pripadne zustat u volva a koukat po XC70/90, ale ty jsou drazsi a nevim jak moc schopny jsou ty jejich 4x4x. plus volvisti lpg nemusej a rikaj ze ty petivalce s tim maj problemy takze by asi zbyla nafta.


Idelani se mi jevi outback 3.0 H6 v plynu a automatu. ty se daji sehnat do tech 100k, jen nevim jak ten automat zvladne neco tahat (ale zase nepredpokladam ze bude tahat tuny) a jak se tem motorum libi lpg. nevyhoda je ze je jich dost malo.

nemate nekdo jeste nejaky tip co me nenapadl prosim?
pripdne nejaky tip na co koukat u toho outbacka

diky moc!