načítám data...

Téma konkurent volva 945?

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Irwinek 21. listopadu 2017, 21:36
to nemám, ale můžu Ti poslat manuál v češtině :-D
Nimrod 21. listopadu 2017, 15:03
Irwinek: je to možný. celkově by mi zajímal seznam příplatkové výbavy...
Irwinek 20. listopadu 2017, 21:41
No Mazlík je o dva roky mladší, ale tyčinka je snad od r.v. 90. že by výbava navíc?
Nimrod 20. listopadu 2017, 16:02
Irwinek: to se mi moc ptáš... ale je to starej verk, třeba ještě immo neměly :-)
Irwinek 20. listopadu 2017, 11:42
Důvěrně známé klíčky, ale něco mi tam chybí. Ty nemáš immobilizér?
Nimrod 19. listopadu 2017, 17:32
Irwinek: jo, sedačky jsou základ kloudnýho auta
no, fotky budou až na jaře... zatím mám jen jednu, bude muset na několik měsíců stačit https://c1.staticflickr.com/5/4551/26745634049_9095f4103f_h.jpg
Irwinek 19. listopadu 2017, 16:15
No křičej :-D ne že by to byla zrovna Volví parketa, ale uměj a držej jak přišitý.
Svezeš se takhle párkrát, abys věděl, že to jde, párkrát prošlápneš plyn podlahou na dálnici, a pak se prostě budeš vozit, a to tahle auta umí :-D
já jel přes 200 za těch 11 let snad 6 x. Ono je to zbytečný, těch 140 - 160 Ti tempomat podrží až do Dubrovníku, nebo kamkoli jinam, kam vede cesta a Ty pak vystoupíš, vytaháš věci na dovču a jdeš se koupat a ne si rovnat záda jako řidiči okt :-D
nezapomeň pak na Ty fotky, jsem zvědavej :-D
Nimrod 19. listopadu 2017, 15:00
Irwinek: děkuju, mám radost z ní velkou
jak říkáš, jde to :-) kamarád, co má sedmičku, která snad ani nemá stabilizátory, velice rád předjíždí auta v zatáčkách a absolutně nechápu, jak může vůbec držet na silnici. o proti ní se devítka v zatáčce ani nenakloní. ale obě volva křičí na řidiče, že takhle se s nima nejezdí... a právě že já jsem spíš na tu pohodu a klídek :-) ...taková e39 ještě v zatáčce provokuje
Irwinek 19. listopadu 2017, 12:12
No vidíš, tak gratuluju :-D
a neboj, až si ji trošku osaháš, dá se s ní jet i dost sportovně, já se honil s 205 1,6 u lázní Libverda a nakonec jsem jí předjel. A přejezd chřibů směrem na Uherské Hradiště jsem schopen si zopakovat třeba 3 x - daj se prohnat i motorkáři :-D
ale jinak si spíš budeš užívat pohodu a klídek
Nimrod 19. listopadu 2017, 08:14
tak jsem si volvátko v pátek přivezl a včera jsme s kamarádem zazimovali auta. chtěl jsem ho cvaknout, ale jelikož furt lilo, tak k tomu nedošlo. ale i přes nezdar počasí mi ani na chvilku nepřešla radost z auta, je prostě úžasný. na jaře udělám pár drobností a budu spokojený i se stavem
orloj je moc příjemnej motor, příjemnější jak 8v redblock, navíc má dost specifický zvuk, asi díky vyvažovacím hřídelím. m46 je taky fajn, na overdrive si člověk zvykne velmi rychle, stejně jako na hoooodně dlouhý dráhy. zajímavý je, jak hučí jednička, asi má přímý ozubení
řekl bych, že mám tužší stabilizátory jak kamarád na 940, ale přitom je jízda srovnatelně plavná. celkově ten podvozek se mi moc líbí. není to na závodění, ale k tomu auto nemám. je moc fajn, jak člověk jede přes rozbitou okresku rychleji jak ve v70, kde se všechno třese a ještě mi lezou pazvuky od zadní nápravy, protože multilink
přestože bych si nastavil bederní opěrku trošku jinak (je rozbitá, jedna z věcí, které mi na jaře čekají), než je teď, tak ty skoro 4 hodiny domů jsem přežil bez jakéhokoli nepohodlí. celkově sedačky jsou o proti v70 takový křesílka. v70 je má poměrně tuhý, tady jsou jako kdyby byly prosezený, ale byly tak měkké už nové
tolik k prvním dojmům :-)
Irwinek 02. listopadu 2017, 20:49
No já bych třeba něco na ulici taky zvládl, ale cikáni by mohli myslet , že to vyhazuju a odnesli by mi to do sběrny, pakáž jedna
Nimrod 02. listopadu 2017, 15:15
Irwinek: s tou kvalitou to bude asi také pravda, to je fakt...
se servisem si vždycky vzpomenu na jednoho slováka, který má dvě volva a obě servisuje na ulici před domem. a to tím stylem, že si dělal i třeba nyní probírané rozvody :-) ale je fakt, že já bych na to také neměl nervy dělat cokoli před domem... garáž ale také nemám, leč táta jo a mám se tedy alespoň kam schovat před zvědavými pohledy, popřípadě mohu i schovat auto, když něco nestihnu udělat
Irwinek 02. listopadu 2017, 12:15
:-D jenže prezintský mělo trošku víc kubíků :-D Mazlík je jen můj :-D
no jo, něco se prostě srovnávat nedá :-(představ si, že by jsi platil rozvody na V12, nebo na nějakém W16 :-D
Jakub Pospíšil 02. listopadu 2017, 09:21
No jo, prezidentský auto vlastně má šestiválec, ne pětiválec, jako ty plebejský :D
Přijde mi to adekvátně k tomu, kolik je s tím práce. Ale když to porovnáš s rozvodama třeba na Focusu, je to velkej rozdíl (tam to bylo za 3,5k). Ale je to jasný, ty auta se prakticky nedají srovnávat.
Irwinek 01. listopadu 2017, 20:55
TheKubajs: já nevím , já mám pod kapotou šestiválec :-D 15k za tohle všechno se Ti zdá moc? mě když řekli, že oprava multilinku vyjde na 40k, tak jsem šel málem do kolen. Naštěstí se to nepotvrdilo

Nimrod: ona taky není kůže jako kůže, já tak akorát vím, že ta dědova byla strašně těžká. Svýho času jsem si v Istambulu koupil úžasnou koženou bundu, jenže to byla nějaká pitomá koza a asi špatně vydělaná nebo co , šla do roka do kopru, naproti tomu vepřovice i skopovice, co jsem koupil tady od kary byly skoro věčné, tu vepřovku jsem měl od 17 a vyhodil ji asi před 5 lety, to už měla třetí futro :-D
no to je sice hezký, dělat si servis sám, ale já nemám garáž, ani možnost dílny, ani nářadí a vůbec potřebnou výbavu. s předchozím autem jsem měl alespoň kamaráda s dílnou, ale město ho vyhodilo a teď je tam buhvíco a on dělá lité betony po stavbách :-( takovej šikovnej kluk
Nimrod 01. listopadu 2017, 14:57
Irwinek: ono se to mazání zas ale mechanicky vytlačuje při tom, jak se kůže ohýbá, tak nevím. jak moc to reálně nakonec ztěžkne, na to nemám dostatečně zkušenosti
servis je nejlepší si dělat sám, popřípadě si najít dostatečně šikovný a ochotný kamarády. nechávat si to dělat někde za plnou cenu je fakt celkem nákladný...
Jakub Pospíšil 01. listopadu 2017, 10:57
Jojo, moje Volvo taky zrovna stojí na zvedáku. Rozpočet asi 15k, jsou v tom rozvody, olej a výměna paken v zadních kotoučích na ručku.
Ty rozvody na pětiválcích jsou vražedný.
Irwinek 01. listopadu 2017, 07:54
no a jinak jdu s mazlíkem 20 do servisu, předběžný rozpočet je 26 litrů, přičemž nejvíc stojí chladič klimy ( a to ho kluci někde sehnali za 50 % ceny a je to origo volvo), zbytek jsou zadní kotouče, destičky, destičky a lanovody na ručku , atd atd . Na jaře pak rozvody, tam je cena jasná, i s pumpou 12 litrů :-(
no, je to mazlík :-D
Irwinek 01. listopadu 2017, 07:51
já to zle nebral, ale 30 let je prostě 30 vrstev, to nějaká váha je i po vytření ( děda používal nějakou buničinu nebo co to bylo )
Nimrod 01. listopadu 2017, 05:29
Irwinek: já to nemyslel také zle :-) jen že je dobrý natřít, nechat chvilku vpíjet a pak vytřít do sucha něčím savým (osobně používám hajzlpapír)