načítám data...

Téma Je odpověď vždycky Miata?

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Miha 14. prosince 2016, 20:37
Hezky jste se rozepsali. Mini coupe nebo roadster se mi hodně líbí a je IMHO škoda, že se už nevyrábí a nové modely jsou spíše Maxi než Mini. Při zkušební jízdě mi ale pocitově úplně nesedělo. Možná to bylo posezem a tím, že posledních 7 let jsem měl jen japonce, ale po usednutí za volant jsem se necítil "pohodlně".
A abych odpověděl na otázku: Ano, odpověď je Miata (konkrétně 2007 NC roadster-coupe 2.0). Jako seznámení se zadokolkovým světem mi to přišlo jako optimální varianta. Uvidím, na jak dlouho :-D
Vavris Vavrisovic 26. listopadu 2016, 12:43
sheogh: V jedné větě - zadokolková zábava dostupná za malé peníze a precizní mechanika.
M P 25. listopadu 2016, 19:13
sheogh: vidíš, a já jsem jí na chuť nikdy nepřišel... Bude to asi tím, že se mi v těch blbejch vanách nesedí dobře a jestli něco opravdu nesnáším, je to když na mě fouká nebo svítí slunce. Nebo obojí současně.

sheogh 25. listopadu 2016, 15:35
Evlo: Aha, chapu :-) To zni dobre... nikdy jsem nemel moznost vyzkouset..
Evlo 25. listopadu 2016, 15:23
sheogh: Musis ji ridit
krab 25. listopadu 2016, 15:15
Pokud máš rozpočet 300tis a Miata je na prvním místě, stačí to na velmi pěknou NC. My jí měli doma. Táta si jí koupil jako de-fakto předváděcí / nebo spíš tedy si myslíme že jezdila v Rentpointu chvíli I jako půjčovací, s velkou slevou. Byla to Revolution 2.0, se samosvorem , předfacelift , rok 2008. Pak jsem s ní později jezdil dost já a předloni se prodala. Mohl jsem si jí nechat, ale nějak mě to už táhlo k jiným autům. Mezitím jsem asi dva roky měl stříbrnou NA 1.6 z roku 1997, v krásným stavu.

Pro kluka kterej nemá zkušenost s klasickým sportovním autem ( rel. lehký auto, pohon zadních kol, nízko umístěná sedačka) je Miata najednou rájem na zemi. Je to jiný než běžný auta včetně hot hatchů kde je to vždycky o větším kompromisu. Ne každýmu se to ale bude líbit. Nakonec v 80tých letech klasický malý roadstery skoro vymřely. Někdy v půlce 70tých už si automobilky pomalu mysleli že malý sporťák a roadster prostě vymře. Chyba. Zůstal tu s námi.

Zážitku z jízdy v Miatě se vyrovnávají až daleko dražší vozy. Proto je tak oblíbená. Protože bude stát na ulici, doporučil bych NC se skládací plastovou střechou a motorem 2.0 ne kvůli výkonu ale kvůli lepším tlumičům z výroby a LSD. Pokud koupíš předfacelift doporučuje se vyměnit pružiny za nižší Eibach odpovídající standartu pofaceliftu. A je pravda že na jízdních vlastnostech NC 2008 se mi cosi skutečně nepozdávalo. NA bylo v tomhle intuitivnější, ale taky podstatně pomalejší auto. V určitejch ohledech ale zábavnější.

Za zvážení pak ještě stojí koupě Boxstera z let 1998-2002 cca. Rozpočet 300tisíc je tak akorát na pěkný, zachovalý exemplář s motorem 2.5 150kw nebo 2.7 162kw. Motory těchhle Boxsterů mají svoje notoricky popsaný servisní slabiny, ale po prvotní investici do preventivních výměn gufer uložení hřídelí (pokud nekoupíš auto s 100% historií) to bude hodně spolehlivý. Na venkovní stání je ho skoro ale škoda. Vybíral bych teda NC roadster coupe nebo Boxster.
Nakonec když to nebude pro tebe to pravý můžeš to zas prodat a koupit si třeba to Clio 197 Cup :)
sheogh 25. listopadu 2016, 14:02
Mozna ted budu za naprostyho burana a ignoranta, ale co je na te miate tak super?
bobo23 21. listopadu 2016, 20:30
Já si nemůžu pomoct, ale mě se to auto fakt líbí. Ale já sem divný. Mě se líbí i moje 18 let staré Baleno. :-D
M P 20. listopadu 2016, 20:05
Myslis jako tohle jo? Jako je malo aut, ve kterych bych si pripadal jako idiot, ale blahopreju, na jedno jsi prisel :D

BobAsh 20. listopadu 2016, 06:13
Matěj Podhorský: Z hlediska praktičnosti je překvapivě skvělý Mini Coupe. Ono sice přišlo o zadní sedačky, ale zase má fakt velkej kufr, navíc s obrovským otvorem.
M P 19. listopadu 2016, 12:42
Tak je samozřejmě otázkou, jaká zavazadla člověk do mini chce nacpat. Díval jsem se na kufr, a objemově je podobný jako u pětistovky, jenom je krátký a hluboký. Do pětistovky v pohodě dám velký kufr a kabinové zavazadlo a ještě zbyde místo na nějaké věci. Ale hlavně, když člověk teda jede na dovolenou, proč nepoužít zadní sedačky? Nebo nedá věci za přední sedačky na zem?
František Čáslavský 18. listopadu 2016, 14:46
kuc_t: právěže Mini bude větší. Do Miaty jsem zatím narval jednu velkou krosnu plus větší batoh. Dvě plný krosny tam nedáš.
kuc_t 18. listopadu 2016, 14:26
František Čáslavský: Podívej se na kufr miniho ..myslim, že může směle konkurovat miatě :) tj. 1-2 krosny bez sklopení sedaček
Nedy 09. listopadu 2016, 11:08
Ad praktičnost. Do krátkého Mini se nic nevejde, pokud neobětujete zadní sedačky, pak je to v poho. Clubman je velmi použitelný i se zachováním zadních míst. Do MR2 se vejde zoufale málo. Jako byl jsem s ní na několika velkých nákupech v Makru, ale pak se stává jednomístnou. Navíc nosič nad motor je trochu hazard, protože tam jde fakt hoooodně tepla skrze průduchy. MX5 NA je na tom o kus líp už bez nosiče. A NC je na tom líp, jak NA...
Vavris Vavrisovic 09. listopadu 2016, 09:57
Miha: Je pravda, že Z4 už je takové docela uhlazené, dospěleji se chovající coupé :-) Tož ti zbývají ty malé hyperaktivní mrchy
Evlo 08. listopadu 2016, 16:10
sheogh: To jsem chtel, ale neni to tak jednoduchy uredne aby to melo dostatecnou kapacitu.
sheogh 08. listopadu 2016, 14:07
:-D nosic na miate :-) jeste vic se bavim predstavou miaty s taznym, a tim vozikem z bauhasu nalozenym vecma na chatu :-D pak by s ni slo i stehovat :-)
Goldies 08. listopadu 2016, 14:02
Evlo: tak kdyz pujdu do extremu, poridim si nosic na viko moroveho prostoru a odvezu ty krosny aji dve. A v MRse je prostoru celkem dost, 3x za sedackama, ve predu misto rezervy. Takze i na dovolenou se da, ale Mini bude fakt realnejsi :-D
Evlo 08. listopadu 2016, 13:52
František Čáslavský: Nevim no, mi idioti vozime miatou treba skrine, ale normalni to neni.
František Čáslavský 08. listopadu 2016, 08:57
Goldies: Do miaty ovšem narveš aspoň dva normální kufry/jednu velkou krosnu.

Já nevim, Miata mi moc jako odpověď nepřijde. Mít tohle dilema, tak se poohlédnu po Mini.