načítám data...

Téma Jak za jízdy na prázdno vytočit motor s automatem?

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
wdave_t včera v 18:03
Matěj: a co když nemáš stovky koní aby ti stačilo dupnout na plyn, ale potřebuješ nějakej ekvivalent clutch kicku nebo prostě jiný oblezličky co s manuálem nejsou problém?
Junior včera v 16:46
a to ti nejde dát normálně plyn do brzdy?
Matěj Podhorský včera v 15:28
wdave_t: trochu srandy s automatem? burnout :)
wdave_t předevčírem v 13:29
GanGreen: není důvod bejt sarkastickej, jen se chci dovzdělat - podobný věci s manuálem dělat lze, aniž by to člověk (hned) zničil, tak sonduju jak si užít trochu srandy s automatem
Evlo předevčírem v 00:06
U me v manualu k autu pisou dokonce, ze kdyz chci priradit predni pohon, tak mam zaradit z D N a zpatky a do 120kmph je to vpohode, tak to tak delam a normalne to jezdi. Nevidim duvod cemu by to melo vadit.

Tento příspěvek byl 20.05.2019 v 00:06 upravován.
GanGreen 19. května 2019, 08:57
wdave_t: jasně, vytoč to těsně pod omezovač a pak to tam flákni... když píčoviny tak pořádně ;) pak dej vědět co to udělalo...

Tento příspěvek byl 19.05.2019 v 08:57 upravován.
Nedy 17. května 2019, 10:01
Při rozjezdu, nebo burnoutu si můžeš pomoct druhou nohou na brzdě. Nicméně opět se svým autem bych to rozhodně nedělal.
wdave_t 16. května 2019, 22:51
Aha, to je teda na hovno. A co když chci vystřelit z místa s trochou wheelspinu, tím pádem si potřebuju motor trochu vytočit na volno a pak to tam jebnout. Některý sporťáky mají launch control, ale spousta výkonných aut s automatem ne. Můžu to tam z N do D poslat vytočený, aniž bych to rozštípal?

A jak se můžete ptát proč? Prostě sauny, solárka, kolotoče, píčoviny :D
Matěj Podhorský 14. května 2019, 14:22
Jo no já vím :D ale proto si říkám, proč to dělat... a pak si vzpomenu, že jsem v sobotu někde na opuštěné návsi na vysočině jen tak z plezíru dělal burnout :D takže chápu
GanGreen 14. května 2019, 13:59
Matěj Podhorský: Aby na někoho "zařval"... Však to to tam píše ;) :D
Matěj Podhorský 14. května 2019, 13:14
Si spíš říkám... proč? :D
Jakub Pospíšil 14. května 2019, 11:44
Ten postup, co popisuješ funguje. Stalo se mi to několikrát v Mercedesu, když jsem si chtěl zapnout stěrače a místo toho zařadil za jízdy N, protože kohosi napadlo, že řadička místo páčky stěračů je dobrý nápad.
Nicméně autu to nijak neprospívá a u svého bych to nedělal.

Tento příspěvek byl 14.05.2019 v 11:52 upravován.
Tomáš "Vavris" Vavrečka 13. května 2019, 13:23
Obecně se u HDM za jízdy do N řadit nemá, takže nijak.
wdave_t 11. května 2019, 21:44
Nemám moc zkušeností s jízdou v autech s automatickou převodovkou - jako něco už jsem najel, ale ne ve vlastním, tak jsem tam nevymýšlel takovýhle kraviny: Jak na za jízdy vytočit motor jen tak abych na někoho zařval? Je v pohodě prostě přejít do N, prošlápnout plyn, počkat až trochu spadnou otáčky a jít zase do D? Nebo ani není potřeba čekat? Nekurví se tím nic? Dík