načítám data...

Téma Jak me spolkla bezova bestie

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Goldies 16. prosince 2016, 12:06
sheogh: ty to je celkem mozny... asi jako kazdej system to bude chtit obcas restart ;-)
sheogh 16. prosince 2016, 10:59
Zajimavej objev - mel jsem ted venku baterku, a auto bylo 3 dny bez ni. Po zapojeni zpatky jsem si vsiml, ze veskery "hruby" razeni je pryc, prevodovka radi o dost lip. Druha vec, ze se zmenila trosku reaknce na plyn, je ostrejsi. Zrejme se smazly nejaky adapt. hodnoty ci co.
sheogh 12. prosince 2016, 14:46
:-D lol, no tak to je uz jen bonus
Evlo 12. prosince 2016, 13:17
sheogh: Nejlepsi je, kdyz to jeden den vyndas, druhej den tam mas psi hovno https://dl.dropboxusercontent.com/u/16550256/IMG_20161210_132558.jpg
sheogh 12. prosince 2016, 11:46
:-D Ten espace je taky koukam service-friendly. To me pripomina laptop HP, kde jsem chtel vymenit vetrak. Po chvilce vyplynulo, ze ten vetrak je zrejme prvni soucastka na lince, kterou se zacina :-D Komplet celej notas rozebrat, desku ven, a voila - vetracek :-D

Kdyby aspon byl nejakej prostor, ale delat tohle pred barakem, navic skoro po tme a venku pod nulou... Kdyby byla aspon nejaka garaz, hned to bude prijemnejsi
Evlo 12. prosince 2016, 11:35
sheogh: To ne no, to tak je v espace, obri auto 1.9dizl, ale kluci to udelali tak, ze otevrnes haubnu, tam metr dira kde nic neni, pak motor a turbo samozrejme za nim, tak ze bud musis vyndat motor ven, nebo vyfuk ven. Abys vyhndal rameno, tak musis sundat subframe, proste chce to nadhled a brat tyhle konstrukcni reseni jako zajimava :D
sheogh 12. prosince 2016, 11:31
Jo, ty sondy byly masakr, uz jsem silhal po velkym kladivu :-) A obe ve zkratu. Dost vazne jsem uvazoval, ze je proste ucvaknu, a misto nich dam nejakej RS-klopnej obvod nebo neco, aby si ECU nestezovala :-D

Ted jen doufam, ze po zapojeni baterky zpatky bude vsechno fungovat, vcetne imobilizeru a vsech 3 klicu :-)

Aha, tak to si moc nepomuzu :-D Jako logicky z tohoto pohledu je idealni veliky auto s malym motorem, ale to nechci :-D

Tento příspěvek byl 12.12.2016 v 11:33 upravován.
Evlo 12. prosince 2016, 11:25
sheogh: To ja si fakt ulevil pri te praci - ani ocko nenasadis!

Tohle je z roku 1990, tak nevim jak moc si tim pomuzes, proste to chce nadhled.
UZnavam teda, ze v tomto pripade to asi nekdo menil, protoze na tom byla znacka mitsubishi, tak mozna oem vyrobek by vyndat sel.

Tento příspěvek byl 12.12.2016 v 11:26 upravován.
sheogh 12. prosince 2016, 11:17
Jo takhle, Goro byl zakopanej v tom, ze musis rozdelat cely traktor :-)

No popravde, ja se az tak moc nebavil. To jsou vzdycky ty momenty, kdy se musim ujistovat, ze opravdu potrebuju auto :-D

Jednim jsem si jistej: az prijde cas na dalsi vymenu kocaru, bude z minulyho stoleti :-)))))
Evlo 12. prosince 2016, 11:13
sheogh: Tohle nedáš, musel jsem dát pryč ty hadice, totalně domrdal lak na firewall, ale beru to jako zábavu (fakt, když si pustim to video, tak se tomu furt musim smat :D ), jinak bych to ani nechtěl.

Ty lambda sondy zni teda dost vyzivne.

Tento příspěvek byl 12.12.2016 v 11:14 upravován.
sheogh 12. prosince 2016, 11:09
Evlo: Jojo, presne, akorat tohle das jednou rukou. Ta baterka je samozrejme v zadnim blatniku :-) To jako nikdo nepocital s tim, ze bude nekdy potreba tu baterku vymenit? :-)

Jinak moje dosud 3 nejvetsi auto-hlavolamy:
- Spodni lambdy na Jag X-type 2.5i. Motor napric, katy mezi motorem a firewallem na vysku, a lambdy smerujici k firewallu. (pres 3h, vyroba "toolu" ze 3 gola sad, sondy samozrejme totalne zapeceny)
- Vymena zarovky Jag X-type na benznince po pul noci bez demontaze narazniku (oficial procedura).
- Derava trubka serva Audi A8. Kovova trubka s jakymsi snekem na konci (asi kvuli tlumeni razu). Budto vyresit puzzle, nebo odmontovat pruzinu a tlumic, za kterym ta trubka vedla.



Tento příspěvek byl 12.12.2016 v 11:12 upravován.
Evlo 12. prosince 2016, 10:56
sheogh: Jezek v kleci?
sheogh 12. prosince 2016, 10:52
Tak ted o vikendu jsem se rozhodl dobit aku. Hlavne kvuli v posledni dobe castym kratkym jizdam a chladnu se nestihala dobijet. Panove, 2 hodiny jsem tu baterku doloval ven. Nenavidim vlkohrad!
Tolik ku**v kolem dlouho nebylo.

Predstavte si jezka v kleci, ale s tim, ze jezek vazi 30kg. Plus odmontovat plato s relatkama.
sheogh 22. listopadu 2016, 16:47
Jo, to asi kazdyho :-) Ono je to dost prijemny i pri delsim dalnicnim presunu bez kolony..

Ale nejhorsi ted je, ze blizko u baraku se v bazaru objevilo krasny Maserati 3200gt a ja ted musim bojovat a odolavat :-D Ale urcite je v hroznym stavu a celkove je to plecka... tak...
Evlo 22. listopadu 2016, 14:50
sheogh: Tak to me nejvic stvou zacpy stop&go, tak to by me fakt zajimalo, protoze to bych treba i uvazoval o nizsim aute jako daily, kdyz bych tim ziskal, ze tohle nebudu muset resit.
sheogh 22. listopadu 2016, 14:28
Ve meste to nepouzivam, ale jinak v kolonach na dalnici a obecne mimo mesto jo. Typicky treba v zuzenich na D1... Jak jsem rikal, uplny zastaveni jsem nezkousel, ale snad bude moznost, sam jsem zvedavej. Kolonu s promenlivou rychlosti to zvlada bez problemu.

Evlo 22. listopadu 2016, 13:43
sheogh: Takze v kolonach-zacpe teda brzdu nepouzivas nebo realne tomu systemu neveris?
sheogh 21. listopadu 2016, 14:08
Z tady tech klasickej znacek koncernu se me porad dost libi stara prvni generace A8 (D2, ta hranata).
V par situacich jsem si rikal, ze by bylo super sedet vys, ale jinak to popravde moc nevyhledavam. S vyssim posedem jsem zkousel jednou starsi X3 (byla dokonce s manualem!) a popravde pocit v rychlejsi zatacce se me moc nelibil....

Jinak si vubec neprijdu jako ridic Uberu :-D

Pocit z jizdy byl hlavni duvod, proc jsem Phaeton koupil :-) Kombinace 2.5 tuny a vzduchovyho podvozku je fakt zajimava, proste zehlicka :-)
Navic jsem s tim cca 2 mesice zpatky na autobahnu provetral Carreru (akorat jemu na PP nejspis nezarila konstanta 99.9l/100km) :-D

Radarovej tempomat tam je, a je to naprosto dokonala vec. Pry by snad mel i zastavit, ale zatim jsem nemel koule to vydrzet a nebrzdit az do konce :-D
Kazdopadne bych to chtel otestovat napr. na parkovisti s nejakou kartonovou krabici. Problem je za deste, obcas se senzor zasvini, a je nutny zastavit a utrit ho :-)

V kolone funguje bezvadne. Co me prijemne prekvapilo je, ze kdyz mam nastaveny napr. 80km/h, a rychle tam naklikam treba 150, auto udela vsechno proto, aby tam tech 150 bylo co nejdriv :-) :-) Fakt jsem necekal, ze to bude skoro jako na kickdown :-)
Evlo 21. listopadu 2016, 13:15
sheogh: Me se phaeton libi dost, vlastne asi jediny VW, audi, skoda atd. Ale asi bych takove auto nechtel tak nizke, i kdyz zas chapu, ze tak levne je to proto, ze dneska lidi chteji sedet vysoko.

BTW nemas blbej pcoit to ridit? Ja kdyza nejakou dobu jezdil cernou A5 nebo A7, nevim co, vlastne mozna s5, nevim proste, takova ta audi co vypada jak audi, tak jsem si furt pripadal jak Uber driver (pun intended).

A ma to vlastne radarovej tempomat a umi samo jezdit v kolone bez toho abys musel slapat na brzdu?

Tento příspěvek byl 21.11.2016 v 13:18 upravován.
sheogh 18. listopadu 2016, 14:31
Prave ty ceny jsou ujety. I se vsema nevyhodama si myslim, ze hodnota je mnohem vyssi.
Ja ho koupil za cca 150k czk v prepoctu, a pocitam ze jeste dost (100k) spokne, pokud bych ho planoval vlastnit delsi dobu, minimalne ten repas automatu. Ale i tak je to porad dobra investice, i vzhledem k puvodni cene.... alespon podle me je dobra :-)

Jaky jiny exoty myslis? :-) krome L. :-)