načítám data...

Téma Jak me spolkla bezova bestie

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
sheogh 23. ledna 2017, 15:44
Tak opraveno - remen, napinak a vodici kladka. Pry 1400eur komplet.
sheogh 23. ledna 2017, 13:02
Jo, takhle jo, uz jen ten servis prevodovky kazdych 30k km je celkem narocnej.
Na druhou stranu co jsem slysival od kolegu za castky ze servisu s mnohem "masovejsima" autama, jako klasika Octa, Superb, Ceed, A4....

Jako pri zivote urcite :-) Akorat uz cekam 10. den na telefonat, ze uz ten remen dodelali :-) Pak by uz mohl byt klid :-) (ja vim, optimismus)


Nezn.uživatel 23. ledna 2017, 12:49
sheogh: V normalu ve srovnani s M-B S klasse urcite, ale pro normalniho smrtelnika s prumernym platem je to drahej spas. Ale tak snad ho udrzis pri zivote.
sheogh 23. ledna 2017, 11:04
Knightrider: Ony ty dily jsou cenove v normalu, to problem vubec neni (pokud s tim clovek treba neboura). Spis narocnost te samotne udrzby v podobe hromady hodin stravenych vymenou beznyho spotrebaku.
V brne jsem mel aspon moznost u znamyho skoro kdykoliv zajet do garaze, kde ma zvedak, takze spoustu veci jsem si vyresil.

Popularni moc nejsou, ale taky proto, ze jich je dost malo.

Nezn.uživatel 21. ledna 2017, 14:10
sheogh: A to jsou presne ty duvody, proc jsou tyhle auta pro studenty a mlady lidi naprosto nevhodny a obecne jako ojetiny nejsou Phaetony moc popularni. Je to urcite vyborny auto, navic se da koupit za cenu dvojkovy Fabie, jenze servis je v tak astronomickych castkach, ze kazdej normalni clovek od toho da ruce pryc. Ale treba se ti podari ho udrzet pri zivote. Drzim palce.
sheogh 20. ledna 2017, 17:10
Evlo: :-D :-D jo to jo... ale stejne te trumfnu :-D ... phaeton ma 8 lambda sond, a na vymenu vetsiny z nich musi motor ven. Mozna je nejakej trik a jde to i jinak, ale ofiko procedure je takhle.
Po tomto zjisteni se dostavily mdloby ... opravdu to prenecham nekomu jinymu. Lambdy jsem zatim musel menit u vsech aut, a nechce se me cekat, az se ozvou i tady.

Dalsi varianta by byla nahradit je emulatorem :-)
Evlo 14. ledna 2017, 02:36
sheogh: Radeji ti zas pripomenu tohle video
sheogh 13. ledna 2017, 17:15
Tak panove z Vlkohradu maji zase bod - vymena remenu a napinaku pres 6 hodin prace!!!!! Utrhnout jim za to ruce a narvat je do..... Opravdu servisne privetive reseni... Cena 1200Eur

Holt uz nic "novyho" kupovat nehodlam.... Max do roku 99 a hotovo.. Zatim vitezi XJR6, na to staci 2 sroubovaky, par inbusu a kladivo

Tento příspěvek byl 13.01.2017 v 17:18 upravován.
Nezn.uživatel 06. ledna 2017, 19:09
sheogh: Tak u takovyho auta se musi pocitat s vysokyma provoznima nakladama, ale ja bych se bal spis servisu. Ve srovnani s tim bude nejspis projezdenej benzin jen drobna polozka.
sheogh 06. ledna 2017, 17:27
Knightrider: Jakoze nejsou, a naklady na palivo nejsou u toho auta to nejhorsi. Zajimavy je ale, ze kdyz si radim manualne (ve meste skoro porad), tak jsem stejne, nebo i lepsi spotrebe, nez kdyz to necham na automatu. Podle me je cokl zakopanej v % zatezi motoru - automat ho muci 900-1000RPM, kdy ma celkem malej moment, a tudiz je relativne hodne zatizenej.

Predjizdeni = konstanta 99.9l/100km aktualni spotreba :-D
Nezn.uživatel 06. ledna 2017, 17:14
sheogh: Tak to jsem tak nejak cekal. Ale myslim, ze vzhledem vaze a k vykonu auta to nejsou spatny hodnoty. No je jasny, ze jakmile se na to trochu slapne, tak to tam muzes lejt kyblem. :-D
sheogh 06. ledna 2017, 16:23
Knightrider: Strasne zalezi na stylu jizdy. Ve meste pri jizde s rozumem, tzn ne brzda/plyn pod kolem 19l/100km, mimo mesto a dalnice do 130 kolem 11l. S rychlosti to slusne stoupa.
Dlouhodobej prumer mam ted 14.9l/100km podle PC, ale je v tom hodne "mimomesta"

Problem je hmotnost, A8L se stejnym motorem co jsem cetl jede klidne i o 2l levneji, kvuli hlinikove kastli. Phaeton ma ocelovej ram, a hlinikovy jen panely (predni blatniky jsou plastovy, jako na trabantu).
Obzvlast se hmotnost pripomene pri pokusu prijet rychle ostrejsi zatacky - ma tendenci jet rovne :-)

Tento příspěvek byl 06.01.2017 v 16:24 upravován.
Nezn.uživatel 06. ledna 2017, 15:12
sheogh: Kdyz uz jsi tu spotrebu nakousnul, muzu se zeptat, kolik to tak zere pri normalnim jezdeni mesto/mimo mesto? Vubec nemam predstavu.
sheogh 06. ledna 2017, 13:52
A ta spravna perverze je se u sestilitrovyho motoru ohanet mestskou spotrebou :-D




(Samozrejme rovinka) :-))
sheogh 06. ledna 2017, 13:29
Nee, jeste to nevzdavam, ale tohle je fakt peklo. Kvuli kazde blbosti se musi rozebrat pul auta, a ja jsem zvyklej spoustu veci si resit sam.
Ted jen doufam, ze celej root cause je ta kladka, resp. jeji lozisko, a ne treba kously servo apod...
M P 06. ledna 2017, 12:14
to snad ne:D to nesmí skončit takhle jednoduše!
sheogh 06. ledna 2017, 11:02
Opravdu service friendly. Za to nekomu utrhnout hlavu a zprerazet hnaty... Asi to vymenim za toho staryho Jaga, tam je dokonce pod kapotou bedynka s origo vercajkem. Tady byla pres 2h onanie jen vytahnout baterku, kdyz bylo potreba dobit.
GanGreen 05. ledna 2017, 17:58
servisni poloha nebo jak tomu řikali u audi co sem měl zkušenost... pěkná jebačka, celej večer nám zabralo jen to, jak sundat ten zasranej předek :D
sheogh 05. ledna 2017, 14:21
Tak parada, prvni pruser. Naprosto banalni problem, ale reseni vubec banalni neni - kousek od stuttgartu se ulomila kladka remenu prislusenstvi, a ti *piiiiiip* to vymysleli tak genialne, ze musi celej predek dolu. Fakt super. Takze vymyslet odtah do nejblizsiho servisu :-/
sheogh 30. prosince 2016, 18:48
To je fakt haluz. To auto snad zraje :-D
Celou dobu od nakupu slysim z motoru nebo pohonu obecne takovy vysoky bzuceni/knuceni ktery slo s otackama. Zadny chyby ulozeny nebyly, nic se nezdalo byt spatne, tak jsem si myslel, ze ten zvuk je asi ok. No a dva dny nazpatek zmizel :-))) wtf?

Napadlo me jestli to nedelala treba servopumpa nebo jiny prislusenstvi :-) a nebo se to za chvilku rozsype :-D
Ted jedu do brna cca 1100km tak uvidime :-)