načítám data...

Téma GT jako daily

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
mvrlik 14. května 2018, 16:53
Granturismo je super, ale jestli je to jako u ostatnich modelu znacky, tak uz je na provoz skoro levnejsi Ferrari...
stirling 14. května 2018, 08:10
Kamarat ma to granturismo, par krat som sa bol na tom previest,interier je taky zvlastny ale inak je to paradne auto. Zatial nemal ziadny problem a auto funguje bez problemov,ma okolo 100 tis km.
Majitelom je asi 4 roky,rocne najazdi do 10 tis km. Fakt je ale ze to servisuje v scuderii v Prahe co urcite nebude najlacnejsie.
Martin61 13. května 2018, 11:36
S uvedeným rozpočtem by mi nevadilo vozit si zadek v něčem jako Maserati Granturismo. Cenově se dají sehnat už od 30K €, kategorii GT to splňuje, na cestě jich taky moc nepotkáš. Jak to je ale s náklady na provoz tak to netuším. A další věc je že to auto ti bude hromada lidí závidět. Myslím si že v tomhle ohledu je to podobné jako s Ferrari - přijdeš o nějaké “přátele”.
mvrlik 11. května 2018, 11:41
Mustanga taky ne (too redneck :)), SL 55 AMG uz je trochu stare - 2010 je mezni hranice, spis 2013 a novejsi...
mvrlik 11. května 2018, 11:36
370z nee, nejsem sice osahavac, ale prece jenom chci vevnitr neco vic, nez nabizi fabie (trochu prehanim). Z4 me napadla taky, asi by to i slo, coupe se mi libi (z3 vic, ale to uz je stara plecka na daily), jenom mi prijde, ze se vsim dostavam na dohled Caymanu... XK je super, ale moc nevidim vyhodu oproti f-typu... A ten je podle me super jeste o trochu vic
Marek Brunner 10. května 2018, 19:58
JayK91: 370Z zní jako celkem fajn nápad, spolehlivé je, TCO je v podstatě jen roční kontrola, problém nastává v tom pohodlí. 370Z mne osobně jako pohodlné nepřijde, ale to mi nepřijde ani ten jedničkový bavorák:D
JayK91 10. května 2018, 19:50
z4? 370 Z
GanGreen 09. května 2018, 18:18
Co 6ka bawo?
sheogh 09. května 2018, 16:06
XK by byla asi prvni volba, a za nim v tesnem zavesu SL (55 AMG napr)
ToMyx 09. května 2018, 14:52
Ten Jag je super. Já bych určitě navrhl o něco méně elegantního, ale i tak krásně znějícího....
Velmi lehce jetého 5.O Mustanga:-)
M P 09. května 2018, 08:46
To spravne GT je tohle :) ale absolutne netusim, jak jsou na tom provozni naklady

https://www.sauto.cz/osobni/detail/jaguar/xk/17771235?goFrom=list

mvrlik 08. května 2018, 13:07
Jasne, trochu jsem v to doufal...
Vavris Vavrisovic 08. května 2018, 11:05
Tohle je zajímavý dotaz. Můžeme z toho udělat ptejte se?
mvrlik 08. května 2018, 07:25
Ahoj,
Rozhodl jsem se, ze si potrebuji udelat radost, a protoze se zmenila rodinna situace, prisel cas na vyber noveho auta.
V garazi zustane turbena MX5 jako hracka a pritelkyne Mazda 3 jako jeji daily. A protoze se diky M3 obejdu bez velkeho kufru, moje BMW 3 muze jit z domu. A nastava dilema, co za nej...
Pozadavky: auto bude slouzit prevazne na sluzebni cesty (rano 200km po dalnici do Brna, vecer zpatky (mozna s malou zajizdkou)), s minimem zavazadel a v 1 osobe. Musi to byt dostatecne spolehlive, bezpecne a rozumne komfortni, ale zaroven bych chtel, abych stejne auto nevidal neustale kolem sebe. Staci dvojmistne, spotreba me uplne nezajima, ale TCO do jiste miry ano (nechci vydelavat jenom na auto). Celkovy rocni najezd cca 15000, celorocni provoz...
Moje napady: Nova MX5 ND (RF)/pouzite Toyobaru - zdaleka nejlevnejsi, levny provoz, ale precejenom to neni uplne GT a jednu MX5ku uz mam...
Pouzite BMW 135i/235/240i - jednickove bavo mam fakt rad, mel jsem ho a naprosto vyhovovalo. Asi furt rozumny provoz, ale chybi tomu ono neco extra...
Pouzity Jaguar F-type/Porsche Cayman/Aston Martin Vantage - to je cca maximum, ktere jsem do auta ochoten vrazit. A protoze jsou to uz docela draha auta, netusim, jak strasne bude financovat servis (moje ochota konci nekde kolem 3.5kc/km + benzin :)).
Neco uplne jineho, co me nenapadlo? Rozpocet cca do 40k EUR, ale kdyz to bude levne, zlobit se nebudu...