načítám data...

Téma Garáž / prostory v Praze

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
MartyBeran 19. února 2020, 21:14
-

Tento příspěvek byl 19.02.2020 v 21:15 upravován.
BobAsh 19. října 2016, 03:42
Souča: Domluv se s klukama z Gas Townu, tam to půjde určitě.
Souča 18. října 2016, 22:54
Já už si dohodl pronájem vlastní garážev Praze, když se tady dlouho nikdo neozval... :)
ToMyx 18. října 2016, 20:41
JLK: co takhle, kdyby se vyjádřili místní, kolik jsou měsíčně ochotni dát do banku ? Pokud by se dalo dohromady pár lidí a každý by dal plus minus 1000 ( magická číslice ), možná jsem idealista, ale mně to přijde reálné. Pokud by přecejen k něčemu takovému kolem Prahy/ Kladna došlo, rád budu u toho. Vzájemná dohoda je nutnost, ale je to risk, který bych podstoupil.
JLK 07. října 2016, 16:04
Evlo: no podle me se tyhle vsechny problemy se daji zahrnout do jednoho - najit adekvatni/spolehlivou skupinku lidi na zalozeni podobneho 'klubu'. Proste takovi, co kdyz se v garazi zaseknou na tyden tak to co nejdriv vykomunikuji ostatnim a pak reknou "ok borci, tento mesic jsem vam tam delal potize tak na spolecny ucet svuj podil hodim 2x".
A celkove k tem kolizim - myslim ze vetsina lidi by to misto potrebovala tak maximalne treba jednou do mesice na jeden den, coz znamena ze jen o vikendech takova garaz dokaze obslouzit >8 lidi (pocitam samozrejme ze mezi nimi je rozumna domluva), plus nekomu nevadi tam delat po praci. Takze kdyz tolik lidi najdes, tak muzes naklady podelit treba mezi 10 lidi, coz u rozumnych prostoru udela mesicne ekvivalent jedne navstevy hospody a to by nemel byt problem ani pro chudeho studenta.
Ale jak jsem jiz rekl tak vsechny uvahy narazi na to ze sehnat i 5 spolehlivych lidi je problem nejvetsi, natoz 10 =/
Jadd 07. října 2016, 15:39
ja na to taky uz kdysi koukal. dneska jsem narazil na zarizeny peneuservis za 20 tis + energie mesicne na pze 5. Jenze to proste podle mne znamena alespon 10 lidi aby takova vec davala alespon vzdaleny financni smysl. A to uz je moc lidi a moc projektu :)
Evlo 07. října 2016, 15:11
ToMyx: No vidim dva problemy:
problem mesicnich najmu garaze je, ze se musi platit mesicne a musi to platit vsichni a pa
problem se sdilenou garazi je ten, ze se tam muze nekdo s autem zaseknout dyl nez ja planovano a pak to ostatni nemuzou pouzivat, coz je muze nastvat
problem treti muj personalni je nutnost domluvy kolem, ale tak bysme asi garazi udelali fb grupu nebo tak
ToMyx 07. října 2016, 14:43
Nechci zbytečně valit vodu na mlejn, ale já bych do nějakýho prostoru kolem Prahy šel. Mýmu povozu pro radost je skoro 20 let a občas něco potřebuje. Beru to tak, že bych se moc rád něčemu přiučil za spolupodílení se na nájmu... Kdyby to bylo ve stověžaté na spadnutí, jdu do toho!
JLK 07. října 2016, 09:26
Vcera jsem se nudil tak jsem sel prolezat inzerce a pro brnenskou komunitu jsem nasel idealni komunitni garaz! https://www.sreality.cz/detail/pronajem/komercni/sklad/strelice--/1225191772 Par kilometru od Brna a dokonce i se zvedakem!
Evlo 07. října 2016, 09:12
Souča: Mam to taky tak, ale najit prunik toho co kdo chce, lokace a ceny v Praze je docela peklo :D

Ja to resim tak, ze se vzdy nekam priseru, ale na vetsi operace typu vymeny komplet podvozku a drivetrain u 30 letyho auta uz by to chtelo neco kde se to da odlozit.

Tento příspěvek byl 07.10.2016 v 12:13 upravován.
JLK 06. října 2016, 16:41
johan: K tem peti lidem by to ale chtelo jeste najit aspon jednoho co by mel chut', energii a cas to vsechno zaridit :)
johan 06. října 2016, 15:38
v brne by sa mi tiez nejaky priestor na obcasne vrtanie v aute zisiel.. A za 3500 mesacne, keby sa najde 5 ludi by to bolo uplne super
onsad 06. října 2016, 11:35
Souča: V Praze je např. tohle http://www.diypraha.cz, mají tam i garáž a vybavení. Nejlevnější možnost je za 400 Kč/měsíc a 3 hodiny práce.
JLK 06. října 2016, 09:39
Goldies: To jsem nemyslel vážně samozřejmě, pro nějaký low-budget projekt je to částka mimo realitu. Na takových 3500 měsíčně by se už asi něco provozovat dalo.
Goldies 06. října 2016, 07:01
JLK: no nevim 26.000,- mesicne bez dph a energii? To je celkem ulet! Ale pokud by to bylo vazne mysleno, zeptal bych se u nas v JZD. My platime cca 3.500,- za 70m2.
JLK 05. října 2016, 23:52
Tak kdyby někdo nahodou chtěl v Brně komunitní dílnu založit tak jsem vám našel i vhodné prostory, už jen dát dohromady ty prachy :D https://reality.bazos.cz/inzerat/65527193/Brno-Stare-Brno-pronajem-autodilny-392m-autodilna-lakovna-komerce-evc-.php A v ceně je možná i ten doplněk interiéru v podobě auta
JLK 05. října 2016, 23:32
JayK91 (Bubbi): Já tenhle nápad nosím už dlouho, volně to navazuje na to co jsem psal na foru https://www.autickar.cz/forum/tema/samoobsluzny-servis/412/. Mám na autě dost much, které bych dokázal (nebo si to aspoň myslím :D) vyřešit sám ale jaksi nemám kde a dělat to jen tak venku se mi nechce, zejména když bydlím hodně v centru a když zaparkuju tak bývá dost problém se z auta vůbec dostat, o nějakém prostoru aspoň na sundaní kola nemluvě. Pronajmout garáž jen pro sebe s tím že tam jednou nebo dvakrát za měsíc něco na autě udělám je dost plýtvání prostředky. Takže mě logicky napadlo se s někým spojit a zařídit nějakou komunitní dílničku, která by tak byla aspoň částečně vytížená a finančně by to bylo o dost zajímavější. Na to ale je potřeba spolehlivá parta lidí a tady se ten můj nápad zasekl :) Koho znám tak samoopravám nefandí nebo bydlí za městem a nějaké drobnosti dělají u sebe na zahradě.
Ve větším měřítku by se to dalo zrealizovat tak že si někdo pronajme nějakou větší garáž a bude tam lidi pouštět za rozumný poplatek. Ale komu by se do toho chtělo když riskuje že nikdo nebude mít zájem a nájemné bude muset zatáhnout jen sám. Pro tento případ by to chtělo třeba založit crowdfundingový projekt a cestou finančního příspěvku tak zjistit, kolik lidi by něco podobného vlastně chtěli a mysleli to aspoň trochu vážně. Třeba by se to rozjelo a vznikl by samoobslužný servis o něco úspěšnější než ten co jsem zmiňoval v starším vlákně, nebo nějaka obdoba Gastownu, kdyby byly vhodne prostory. Ale to by asi bylo aspoň trochu (pokud vůbec) reálné jen kdyby se toho chopil třeba Autíčkař nebo někdo známý. Když třeba já založím projekt a budu chtít od lidí vybírat prachy tak to asi vyšumí hodně rychle :D
JayK91 05. října 2016, 22:38
JLK: to hoď do fora s navrhy :D :D (jak nam to šlape nebo jak se to vlakno jmenuje) :D :D to je dobry to se mi líbí :D

to bych jel do brna možná i jen na pivo vlakem :D :)) ;-)
Souča 05. října 2016, 20:04
JLK: taky možnost, ale do toho bych šel pouze s někým, koho znám a můžu mu věřit a nepřestal by po půl roce platit svůj podíl... lidi jsou divný, i mezi autíčkáři :(
JLK 05. října 2016, 14:21
Co tak se dat dohromady a nejakou garaz pronajmout? Takova spolecna autickarova dilna, a kdyz tam date vycep a TV tak i bezva undeground autickaruv bar na sledovani treba LeMans =D
Ale jak jsem rychle kouknul tak k pronajmu jsou same ~18m male garaze a neco vetsiho uz je cenove jinde. To by bylo potreba uz moc lidi =/