načítám data...

Téma GanGreen a jeho car's

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
GanGreen 04. února 2018, 19:03
beastar: každej se asi hold pohybujem v jinejch cenovejch hladinách :D jooo drobností je spousta, ale zatim to beru s úsměvem...
Katík se jednou objevil a po smáznutí je zatim klid, tak třeba ještě neni uplně v prdeli :D
S tim olejem si připadám jak náš děda, kontroluju to preventivně když jedu tankovat, tim se mi povedlo vypozorovat, že když jezdim piánko, je úbytek minimální, ale když sem tomu nakládal, tak to lehce za jednu vyjetou nádrž slezlo z horní rysky na dolní :)
beastar 04. února 2018, 14:51
1400 za všechny? To já sem zvyklej na cenu 1400 za jednu;) To je cena suprová in ganze Európa. Koukám jinak že typická Alfa. Jede to ale milion drobností kde si člověk zhusta vychutna kvalitu italského inženýrství.

Prostě dolce vita. Ten katík to taky potěší. Dneska už to ani neuřízneš. Teda jestli plánuješ další technickou. I když to asi ne:)) Tak hlavně aby tě nepotkalo někde.... Its running... and its stop;))

Ten olej je to nejmenší hlavně to nezapomeň dolejt jinak z toho někde vylitaj šrouby.
GanGreen 04. února 2018, 11:18
Tak už máme zvesela odjeto 3000km a dolitej druhej litr oleje :D ne že by ho alfa tak žrala, ikdyž nepochybuju že si taky pěkně usrkává, ale hlavně nám to teče někde dole... S mechanikem domluveno, že na to mrknem až při další výměně, takže všude kde zaparkuju nechávám menší ECO-katastrofu :D
Začal se ozývat podvozek, s čímž jsem tak trochu počítal že přijde, tak zas budou tisíce lítat, asi někdy zjara. Něco tam vrže, něco klepe no radost jezdit po kostkách ve městě :)
Taky nám začala holka občas škobrtat na volnoběh a v tahu trošku pocukávat, zjistil jsem že při prvnim servisu se nevyměnily svíčky, tak sem měl o viníkovi jasno hned, mezitim se stihla na diag ukázat i chybka katalyzátoru, tak mě to ještě utvrdilo že to asi blbě pálí... Sada svíček na tu italskou mrchu stojí 1400,- ne že by to bylo moc, ale dražší svíčky sem ještě nekupoval :D nicmeně, se vyplatilo, a když sem vyndal ty starý tak se nedivim že to kuckalo hnus a svrab (zkusim přidat fotku)

Diky za pozornost, konec hlášení.

beastar 18. prosince 2017, 20:22
Leze to do peněz v momentně, jak kupuješ nový gumy na víc jak dvě kraksny. Což se naštěstí neděje často přece jen tady ta zima je docela diskutabilní. Jenže to je všechno jedno. Jak dojdeš na Zondu tak to je srdcovka tam to neřešíš. Děti nejedí, manželka nedostane novou kabelku od toho píčuse Gučiho ale Zonda má nový zimáčky viď. Jedna guma za dvaciáše no problem. Kilo i s přezutim ve Skudérii. Takže tam se nešetří. Na těch obyčejnejch kárách jako je M3, anebo Aventardor to je stejný jak ta Alfa. Prostě koupim na nejpneu nějakej shit a je to pořešený.
GanGreen 18. prosince 2017, 17:57
Nedy: pozdě ale přece, díky Nedy, zdá se že z toho byl uředníček u nás jen zbytečně vyplašenej :)

beastar: Nooo, přezouvat 5 aut, to už asi dokáže vlízt do peněz... hlavně na Zondu to neni uplně zadarmo. Já taky nechám ty starý, když bude ležet, odjezdim to corsou a když bude bez sněhu, tak protáhnu alfu... ale spíš pujde do garáže a stříknu podvozek a dutiny, at to mám z krku...
beastar 18. prosince 2017, 17:08
Zimaky jsem nasadil starý a když to bylo na autě tak říkám už to necháme. Kdyby nahodou byl sníh tak tim jezdit nebudem. Vezmu si kvéčko od rákosek tam he to obutí stav nový. Vyprodáno neni, ale přezout 5ks aut je problem když někde prehazujes vyloženě gumu na stejné disky a na sadu. A hlavně to nemá cenu za to topit bambiliony, když pak stejně jezdís jednim autem:))
Nedy 18. prosince 2017, 11:22
GanGreen: Omlouvám se za prodlevu v odpovědi. Moje auto je původně z Francie. Nikde v techničáku o SPZ není ani zmínka. Pokud by Tě zajímalo ještě něco, ptej se...
GanGreen 16. prosince 2017, 09:21
Nalezeno, mistři ergonomie (super termín mimochodem ) dali tlačítko jakoby na lyžinu co po ní jezdí sedačka, takže v pravo celkem dost dole vepředu, no luxus :D

Nestihnul koupit jo? to máte v Praze vyprodáno? :) Jinak je to skoro adrenalinovej zážitek ty starý zimy...

Tento příspěvek byl 18.12.2017 v 08:11 upravován.
beastar 15. prosince 2017, 15:01
Jako hejbátko na vyhrev sedadla? Teď sem koukal do džulijety a ta to má zboku po ruce na sedadle takový to klasický točitko. U 156 nevím kam to mistři ergonomie dávali:)

Jo jo jako stk není pořád problém. Když to není shnily a tak je vše ok. Starý zimáky jsou skvělý taky mi to na jednom autě hučí a tvrdý to je jak kláda po ránu. Sem nestihnul koupit jiný a v Praze je stejně furt léto.
GanGreen 13. prosince 2017, 19:59
Emise a vubec technickou to udělá, udělalo to ted v klidu, a jsou v plánu další investice aby se stav ještě vylepšil, takže nestraš :D

Joooo pánové, dneska sem teda nandal značky a konečně se "pořádně svezl" a jsem nadšenej z motoru, je to teda nejsilnější auto jaký jsem kdy vlastnil ale stejně jsem nečekal že to pojede až tak dobře :)
Co se jízních vlastností týká, tak vim kulový, pač jsou na tom prostě 100letý zimáky a já si nechci někde rozbít hubu...takže kromě akcelerace jsem toho zatim moc nevyzkoušel :)

Něco k pobavení, topí mi sedačka pod prdelí a nevim kde se to vypíná, sem to tak zběžne prohlíd a nikde sem si nevšim ovládání... :D
beastar 13. prosince 2017, 16:25
Na stk jde hlavně o ty barevný papouchy s tim pánem co přísně kouká. Takže nějaká spz je fakt nebude zajímat:) Jako že to nikde není napsaný. Tady u toho auta bude důležitý aby to udělalo emise a vůbec technickou.
GanGreen 12. prosince 2017, 14:28
No já jsem mu řekl at se na to vysere že se z toho na STK dyštak vykecám ;) přečíst si zákon by bylo jistě nejlepší, ale ptám se tady proto, že jsem právě dost línej to někde hledat a pročítat :D
Každopádně, díky za názory pánové!!!
beastar 12. prosince 2017, 14:25
To byl zase někdo kdo pamatoval ještě Gottwalda ne? Je to tak jak píše Beny. Alfa je schválena takhle pro provoz na pk. Žádný zapisování nikam netřeba. Přečti si zákon který toto upravuje ve zkratce to je tak jak píše Beny. Tudíž fck em.
GanGreen 12. prosince 2017, 09:45
Beny: no to mi prijde logicky, nevim co se mu nelibi :-)
Beny 12. prosince 2017, 08:50
GanGreen: Pokud si to správně pamatuju ze školy tak ve vyhlášce je že RZ je umístěná na místě k tomu určeném konstrukcí vozidla...
GanGreen 12. prosince 2017, 05:43
Nedy: no zajimalo by me to, jestli mas v technicaku nejakou poznanku ohledne toho ze spz-ka neni uprostred ale na strane... ;-) chlapek na urade z toho mel tezkou hlavu, ze to na STK nezapsali do protokolu a on to nema podle ceho zapsat do technicaku... Me to prijde jak hovadina ale jemu se to nejak nezdalo... ;-)
Nedy 11. prosince 2017, 21:47
GanGreen: Mám 156 1,8 TS. Co Tě zajímá přesně?
GanGreen 11. prosince 2017, 19:11
Hele pánové, viděli jste někdo někdy velkej techničák od nějáký alfy? Dneska mi na úřadě řikali že v protokolu z technický neni zmíněný, že má spz na straně a že by s tim třeba někdy mohli být trable, pač SPZ na boku by měla být někde zanamenaná aby se jako vědělo že je to tak správně :D
GanGreen 11. prosince 2017, 19:07
beastar: jestli budou náklady +/- jako u Zondy, tak budu celkem spokojenej...
beastar 10. prosince 2017, 21:41
Právě Zonda po městě ideál. Držím spotřebu kolem 35 na 100. Tankuju jenom vysokooktan. A jsem spokojenej spolehlivost supr tak 5000 km na to vždycky nemusim šáhnout. Já myslim že alfa bude něco podobnyho. Taky to bude taklenc spolehlivý.