načítám data...

Téma Fórum - jak nám to tu funguje? Chyby, připomínky, nápady...

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
VoFi 06. prosince 2016, 14:50
Zdá se mi to, nebo je logo pozměněné + jiný font?
MadMattCZ 03. prosince 2016, 19:21
Ahoj,

neplánuje se do budoucna něco s galerií pod články? Konkrétně by se mi líbila možnost projet si všechny obrázky ve fullscreenu bez nutnosti zapínat ho zvlášť u každého obrázku. Nejvíc mi to schází u cestopisných článků :)
Chosé 24. října 2016, 11:34
Menší připomínka nebo možná dotaz. Nejde mi změnit profilovka. Kliknu na vybrat, najdu soubor, nahraju jpg a nic se nestane. Po chvíli sroluju níže, dám uložit a voilá. Opět se nic nestane. Je chyba na mém přijímači?

EDIT: Tak to funguje, ale je potřeba refreshnout obrazovku, neudělá se to samo.

Tento příspěvek byl 24.10.2016 v 11:34 upravován.
CZmisak 30. června 2016, 10:10
Ono kdyby se ten boční panel dal nějakou kouzelnou šipkou schovat, hned by místa bylo dost.
PeterLuk 29. června 2016, 22:46
Úzky web je elegantný, tiež sa mi to z grafického hľadiska páči, ale nie každý má veľkú obrazovku a najlepší zrak, aj ja si v noci keď som unavený niekedy pomocou CTRL a myši web približujem. Bolo by fajn spraviť viac verzí, žeby sa to trebárs priamo na webe dalo priblížiť či nastaviť a že by sa zväčšil primárne otvorený článok, text.
BobAsh 29. června 2016, 19:06
JLK: Abych byl přesnější, rozmístění je výsledkem dohody mezi námi a Economií, ale primárně jsme jejich požadavkům vyhověli. S výjimkou toho fireplace, který je skutečně dost křiklavý, si myslím, že jsou ostatní bannery docela decentní.

A můžu slíbit,že nebudeme mít:
- vyskakovací věci
- věci co hrají video
- VĚCI CO HRAJÍ ZVUK

:)
JLK 29. června 2016, 16:22
Vojta Dobeš: Jasne, ja jsem tu pripominku mel obecne, ne tolik k tomuto webu. Ale myslim si ze to musite taky hlidkovat a mit pod nejakou kontrolou. Jinak kdyz se naserou i loajalni navstevnici tak s nejakymi prijmy z reklam je konec.
BobAsh 29. června 2016, 14:10
JLK: Rozmístění reklam je dílem vydavatelství e.conomia, který nám dělá mediální zastoupení. Detaily se samozřejmě budou ladit, aby to fungovalo, ale předpokládáme, že když to funguje na jejich webech, mělo by i u nás.

Respektive, fungovat to musí, jinak si na chleba nevyděláme :)
bobo23 29. června 2016, 11:27
Hodně mě dneska ráno ty reklamy překvapily, protože na web chodím převážně na mobilu, takže to dnes na PC byla docela rána. Ale nestěžuju si. Chápu to a toleruju. Jen ať máme pořád zásobu kvalitních článků. A šířka se mi zdá absolutně v pořádku, ale to je asi dost individuální. :-)
JLK 29. června 2016, 11:17
bkralik: Ja to ctu z vetsi casti na mobilu, takze moc nevim jak to bylo driv a je ted' na siroke obrazovce. Ale obecne s reklamou na webu to vypada zhruba jak s vyberem dani a jejich efektivita presne sedi na Lafferovu krivku - kdyz to prezenes tak si vsichni bud' zapnou blokaci nebo prestanou ty vsudepritomne reklamy vnimat a vynos z toho bude prd.
bkralik 29. června 2016, 11:08
JLK: Tak samozřejmě, celé UX je věda. Mně tohle nevadí ani tak kvůli délce textu, ale kvůli tomu poměru text/pravýsloupec. Aktuálně to je 2:1 a to na mě působí hrozně rušivě - ten článek by měl být v popředí, ne aby se člověk furt soustředil někde na pravý kraj. Předtim to bylo OK, teď mě to praštilo do očí, proto jsem sem napsal...

Každopádně - pro příště, než zase nasadíte nějakou takovou změnu webu, odlaďte to trochu. Aktuálně je rozházená spousta kategorií (protože se zvětšila šířka reklamy v tom pravém sloupci), konkrétně Nastavení, Titulní stránka, Video dne. Autíčkář je už velkej web a má dost čtenářů, tak ať to má trochu kultůru...
JLK 29. června 2016, 10:46
bkralik: rekl bych tahle sirka textu clanku je uplne v poradku, naopak nesnasim zbytecne roztahovani webu do stran jen aby tam nebylo nejake prazdne misto. Nejlip se cte prave ne moc siroky text kde po docteni jednoho radku periferne neztracis zacatek dalsiho a muzes takto plynule pokracovat. Jakmile text mas pres pulku 24" obrazovky tak je to docela otravne. Na takovych webech pak stejne zmensim okno prohlizece aby to bylo uzsi.
Edit: readability/usability a obecne UX webu se zkouma docela podrobne (jeste ze by ne, kdyz pro spoustu firem se podnikani "presunulo" na internet), neco malo o optimalni sirce textu viz treba http://baymard.com/blog/line-length-readability.

Tento příspěvek byl 29.06.2016 v 10:55 upravován.
bkralik 29. června 2016, 09:47
No, jako pěkný, že budou nějaký prachy, ale furt moje námitka platí - viz screenshot2 - článek má furt 600 px, první reklama furt 300 px a černýho místa je tam furt zbytečně moc.
A myslim si teda, že s těma reklamama jsi to lehce přehnal. Já si adBlock ještě furt nezapnu, protože jste furt "ten web podobnejch autošílenců", ale kdyby to byl jinej web, tak tohle spolehlivě překročilo mez. Takže opatrně...
BobAsh 29. června 2016, 01:27
bkralik: To byla mezifáze, teď už budeš zajisté spokojen, bílé místo zmizelo :))))

(jo, reklama asi není o moc lepší, ale aspoň budeš mít dobrý pocit, že díky tomu máme za co psát skvělé články)
bkralik 28. června 2016, 23:10
Nazdar,
nešlo by něco udělat s šířkou článku? Nevím jestli se to měnilo, každopádně dneska mě to udeřilo do obličeje, viz přiložený screenshot. Z 1920 px monitoru mám 600 px (30%) článku, 300 px (15%) balastu (reklamy a sloupku s komentářema) a zbytek (55%) bílo. Nechtělo by to trochu roztáhnout? Myslim si že dneska většina lidí má monitor širokej alespoň 1280 px, spíš tak 1366 px (typické rozlišení 13" a 15" notebooků), přijde mi zbytečný to omezovat na 900 px...

dík za zvážení...
Trinom 31. května 2016, 17:43
David Marek: Lepší :)

Tento příspěvek byl 31.05.2016 v 17:43 upravován.
David Marek 23. května 2016, 16:40
VoFi: však ona jendou ta řadička prohraje definitivně :)
VoFi: super, díky za reakci, těší nás to :)
David Marek 23. května 2016, 16:39
Tomáš Trýska: zkus to teď
Trinom 22. května 2016, 21:09
Koukám, že pořád není nijak vyřešené to, že když odešlu zprávu, tak mě to hodí na první stranu nahorů, ač mám nastavený výpis od nejstaršího po nejnovější. Zjevně se na to zapomnělo.
VoFi 05. května 2016, 22:29
Netuším jak se to správně nazývá, nicméně chválím za "tu horní lištu s věcmi k mému profilu" která zůstává nahoře nehledě na posouvání stránky. Je to takhle tak nějak přehlednější + nejsme ochuzení o fotky :)