načítám data...

Téma Ford Focus ST170 z Anglie

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Chosé 01. července 2017, 15:16
Evlo napiš mi do zpráv ohledně "vysrání se" na Dekru a bullshit ohledně výhledu a světel. Peníze co ušetřím raději vložím do auta než podporovat Dekru.
Evlo 30. června 2017, 23:30
Rad připadaně někomu kdo bude chtít donutit stát fungovat podle zákonů poskytnu další konzultace a vysvětlení proč kdo lže a jak to je doopravdy podle zákona a kterého, ale nemám chuť nějak víc radit ohýbačům zad.

BTW tedka taky hledam jedno ze dvou typu aut co chci dovezt, jedno malem vyslo, ale prodavajici si to rozmyslel, tak snad v dohledne dobe taky vyjedu na nakup.

Tento příspěvek byl 30.06.2017 v 23:47 upravován.
Evlo 30. června 2017, 22:58
Souča: Ja teda tech 13 hodin v kuse nikdy nedal, vzdycky dovoz 2 dny.

Je teda zajimavy, ze u tebe to prihlaseni probehlo, temer, v ramci zakonu CR, bez buzerace, pokud teda fakt jak to popisujes.
Napises, který register vozidel jsi pro přihlášení využil?

Doplneni udaju do TP pro JDM vozdila nefunguje jak popisujes, nastesti. Je to popsano v zakone. Myslim si, ze dekra ma uredniky, kteri zakon neznaji ... samozrejme, a VLASTNI DEKRA STK, tak aby smerovali na ten zpusob, ktery popisujes. Pokud fakt nekdo zaplatil nekolik 10 tisic, tak se jim to zjevne funguje.

BIGG: Co se jezdeni po UK v rozumne mire na auto pro export (export != utrzeni ustrizku) a roadtax na prechoziho majitele tyka - tak te za to, PODLE ME, zadny fyzl buzerovat nebude, kdyz by to nemelo MOT nebo roadtax vubec nezaplacenou, tak by to resili.



-----------
Vite co, klidne vam napisu, jak prihlaseni v CR ma fungovat:
vemes v5c a udaje pro CZ TP, ktere jsou popsane, v zakone, kde se daji vzit, urcite jde rict, ze auto s tohle SPZ v registru vozidel je stejne, hotovo (realne boj s uradem)
nechas udelat evidencku
--- DONE, tohle PODLE ZAKONA staci


O cem bude urad, ruzni lide, stk, clanky a internet lhat, ze je potreba:
dovozova STK - lez - mají ti dát platnost STK podle MOT, nemusí, od 18.5.2018 budou muset, nicméně ti MUSÍ to auto do registru i bez české STK - nicméně STK by ti podle MOT prostě dát měli
dovozova STK, protoze je to starsi 4 let - totalni bullshit
potreba kontrola vyhledu "na dekre" - lez z nekolika duvodu
potreba kontrola osvetleni "na dekre"- lez z nekolika duvodu
(Samozřejmě auto musí svítit jak má jinak je technicky nezpůsobilé k provozu na pozemnich komunikach, ale není na to potřeba žádný papír, ostatně česká STK toto dokládá)

doporucuji se neohnout a vychovat uredniky aby dodrzovali zakony, nemame tu male dane


krab: Proc by to bylo nelegalni, jedine co je potreba je aby vozdilo bylo zpusobile provozu na pozemnich komunikacich. Nic jineho.

Tak vidím, že i Pepa podemnou to už napsal :D

Tento příspěvek byl 30.06.2017 v 23:29 upravován.
Chosé 28. června 2017, 16:33
Hele pojištění vyřeš u Allianz v ČR, nemusíš zadávat RZ a není to ani tak příšerně drahé. Navíc jako jediná pojišťovna nabízí možnost zadat RZ až později, tj. nemusíš uvádět CZ RZ (kterou nemáš) a UK RZ, která tam zapsat nejde. Pojišťuje se to klasicky na VIN. V UK jsou pojistky nesmyslně drahé.

krab: To, co popisuješ je možné. Dokud má auto MOT a je tudíž technicky způsobilé, tak může po silnici jezdit do alelůja. Horší je, když nemá technickou a něco se stane.

Jinak po koupi si nech celý V5C, majiteli necháš jen ústřižek o exportu, který on sám zanese na DVLA. Pak ti domů dojde papír o exportu. Jakmile auto koupíš, tak se automaticky nuluje TAX a pojištění. Pojistit si auto můžeš rovnou v ČR, TAX musíš zaplatit sám. Jde platit i denně, nevyjde to na tolik peněz.

Pokud ovšem auto kupuješ s tím, že jedeš až za nějakou dobu, tak je vhodnější auto jakoby koupit do UK. Vypíšeš do New Keeper's Detail svoje jméno + anglickou adresu, na kterou ti zašlou nový V5C a samotný Export řešíš až doma. Pro provoz v UK pak musíš zaplatit TAX a pojistku sjednanou v UK. Pak ovšem můžeš s autem jezdit jak chceš v rámci UK a nebát se, že tě zastaví policajti a nebudeš mít auto pojištěno.
Mafins 24. června 2017, 22:32
Bigg.I:
Zkus mi pak zavolat, mám širší působnost než srovnávač :). Pomůžu i s těma výpověďma, dočasný povka atd - online. tel 774 970 411

Tento příspěvek byl 24.06.2017 v 22:37 upravován.
Bigg.I 22. června 2017, 22:27
Vše jsem už dohledal, jen to trvalo.... v UK s tím budu moct jezdit ještě 2 tydny od prodeje.

To byla jen modelová situace, já zítra nikam nejedu, byl to příklad.
Asi bude nejlepší pro to auto dojet, na místě si sjednat povinný a získat zelenou kartu a odjet..
krab:
To jsi měl vážně štěstí..

Jinak konkrétní vůz o který mám zájem je Saab 93 convertible 2002


Tento příspěvek byl 22.06.2017 v 22:28 upravován.
krab 22. června 2017, 20:37
Tohle je zajimavy. Ja jednou po ose privezl veterana z uk a udelal jsem to tak ze jsem si pred cestou zaridil cesky povinny a zelenou kartu bral s sebou. Pak jsem na to i s odhlasenym zbytkem uk dokladu jezdil nez jsem dostal veteransky..

A jednou me u nas v cr stavel ve vesnici policajt ja mu ukazal noty . Ten se divil ze mam uk spz a ze jako jestli to tak jde? A ja na nej ze jako jo :)

No mel jsem tutove stesti. Asi to tak byt nema a kdyby se neco stalo bude to pruser jak Brno...
Souča 22. června 2017, 20:14
Bigg.I: No i počas té cesty od původního majitele k tobě před barák to samozřejmě pojištěné musí být, to pak musíš vysondovat od prodávajícího, jestli to ještě na ten den prodeje bude mít platnou pojistku nebo ne. ALe zároveň do toho jde právě ten citovaný odstavec, když to zítra koupíš na export, tak kdoví, jak dlouho to auto ještě může být v Anglii, ale to by mělo být lehce dohledatelné...

Jinak sice to bude tvoje první auto, ale pamatuj na jednu věc: aut je jak sraček a nedělej impulsivní rozhodnutí ;) a všechno info si ověřuj, je to hlavně na tobě a já jsem jen vzdálený pozorovatel, který v UK strávil 3 dny a ty zákony tam neznám.
Bigg.I 22. června 2017, 17:13
Souča: Jo tak to o tom vypovězení jsem nevěděl, to je supr.
Ještě naprosto hloupej dotaz - situace:
Pojedu se zítra podívat na auto, bude fajn. Koupím ho... Možu s ním dojet na mou adresu tady v UK bez zaplacení té pojistky a udělat tu pojistku až pak ( když s tim nebudu jezdit a bude jen stát před barákem).

Musím ale zjistit tohle co jsi psal:
Nevim jak by to fungovalo, když dáš auto na export a přitom s nim budeš měsíc jezdit dál, na to asi budou konkrétní zákony, které ti daj limit, do kdy to opravdu musíš fyzicky odvézt, víc nevim
Souča 22. června 2017, 11:52
Dočasný pojištění řešit nemusíš, sjednej si to klasický s tim, že to auto prostě teď dovážíš. Existuje zakonna lhůta dva měsíce od uzavření smlouvy, kdy to lze vypovědět. Takže na dovoz auta a následné sjednání povka, kde si pak vyhadas nejlepsi cenu ideální.
Bigg.I 21. června 2017, 21:54
Souča:
Jo direct vyšel aj mně nejlevněji, akorát nechápu ty srovnávače.. mně to akorat vyhodilo povinné ručení na rok (cca 8000 kč) a když mi pak volal někdo od nich - ze srovnávače, tak že prej na dočasne povinne ručeni musím na pobočku.. Asi bude lepší rovnou zadat dotaz na pojištovnu ne? U kooperativy mi to vyšlo cca 3000 Kč na 2 měsíce.

Anglický drahý pojištění nehodlám platit, to fakt ne... To by mohly být i stovky liber k mému věku a typu auta (tady fakt mladé řidiče nenávidí ty pojištovny).

Mimochodem, asi budu muset přejmenovat název tématu, z Focusu asi sejde z několika důvodů.. ale je tu jedno sobí spřezení bez střechy po kterým půjdu.

Tak a teď do mě, že nevím co chcu atd. Protože já doopravdy nevím co chcu :).

Tento příspěvek byl 21.06.2017 v 21:54 upravován.
Souča 21. června 2017, 21:31
Na srovnávači mi vyšel nejlevněji Direct, nic speciálního jsem neřikal, jen jsem mu sdělil, že auto je teď v procesu dovozu a SPZ dodám později. Je to naprosto legitimní věc.

Road Tax nemám nijak přesně nastudovanou, ale tvůj dotaz nic nemění, road tax prostě musí bejt zaplacená za každou cenu po dobu auta v UK... jestli v anglii bydlíš, bude jednodušší si to zjistit sám než si nechat radit od někoho jako já, co tam strávil víkend :D

Nevim jak by to fungovalo, když dáš auto na export a přitom s nim budeš měsíc jezdit dál, na to asi budou konkrétní zákony, které ti daj limit, do kdy to opravdu musíš fyzicky odvézt, víc nevim, sorry... teoreticky by sis to mohl koupit normálně na sebe, tj. nechat si poslat novej techničák na svoje jméno v UK a pak to sám odvézt na export jako svoje auto...? Ale pak bys zas musel mít na měsíc UK drahý pojištění no...

Tento příspěvek byl 21.06.2017 v 21:41 upravován.
Bigg.I 20. června 2017, 23:30
Souča:
2 dotazy:
1) Prosimtě, u jaké pojištovny sis tu pojistku udělal a na co ses přesně ptal - dočasná pojistka auta.. nebo po čem mám jít? :D

2) jak je to s Road Tax, pokud bych auto koupil ted.. a měsíc s ním v UK jezdil a až pak odcestoval do ČR. (Původně jsem neplánoval nákup tak brzo, ale teď se objevil kurva kousek..)


Děkuju
Souča 14. června 2017, 18:40
Dovozová technická stojí stejně jako pro dovozy z kdekoliv z EU, na úřadě taky žádný extra poplatek pro anglická auta není.

COC list jsem neřešil, cíleně jsem si vybral RX-8, která se prodávala všude po světě a i v ČR, takže se tam platí jen těch 2000 navíc u dovozové STK za doplnění údajů do CZ TP, protože UK TP (V5C) nemá všechny údaje jako my. Doporučil bych mrknout na jdm fórum ( http://jdm-meeting.cz/forum/viewtopic.php?f=9&t=4820 ), kde se tohle popisuje pro jdm exoty. Nutno dodat, že třeba pro tu Silvii S15, která se tu vůbec neprodávala, stálo doplnění údajů do CZ TP (dovezena z Litvy s litevským poloprázdným TP) několik desítek tisíc. Víc bohužel neporadim, záměrně jsem se tomu vyhýbal.

Nicméně někdo řešil přihlášení Supry mkIV a za žádnou cenu nešlo najít údaje ani od Dekry... nakonec to vyřešil jeho známý známého ve stylu "v ČR jde všechno", víc o tom nevim, ale CZ značky nakonec má :)
Nedy 14. června 2017, 17:21
Bigg.I: No vidíš. Já MR2 měl. Teď mám MX5 (i když od série daleko) a všeobecně pro lidi bych doporučil držet se od MR2 dál a raději koupit MX5. :)
Bigg.I 14. června 2017, 13:32
krab: Nad MR2 jsem i uvažoval, ale líbí se mi jen mrkačková generace.. Ovšem za tu cenu se těžko hledají... Navíc jak jsem říkal, já to budu parkovat hlavně na ulici a to by mi za pár měsiců MR2ka asi zrezla :/.
Všeobecně pro lidi pokud chcou ale zábavný roadster, určitě bych šel radši do MR2 než do Miaty.

To přihlašovací kolečko v ČR bych taky rád měl od někeho potvrzené.
stirling 14. června 2017, 08:19
Filip Turek ma TVR a par aut ako lagonda na ceskych znackach takze to urcite ide prihlasit
EU nariadila ze pravostranne auta sa maju dat prihlasit ,ale kazdopadne to nebude jednoduche
krab 14. června 2017, 07:48
Goldies: To je správný přístup :-D

Sešlo se tu víc takových dotazů. Junior, který chtěl původně hot hatchback, se svezl v Miatě ( asi NB) nakazil se tím a chce to, přes to že je vysoký jak high tower z policejní akademie ( někde v příspěvku psal že je vysoký přes 190cm) a další člověk mi psal přes SZ že by asi prodal svůj dosavadní , myslím netradiční a zajímavý povoz a šel do MX-5 taky :)

Lidi , neblbněte!

Já teda zase se přiznám, potom co mě Raspby nechal projet asi dvě zatáčky v MR2 ( a prý asi bude pokračování testu) , tak mám náznaky pocitů, že MR2 je ve všech ohledech ( kromě místa v kufru) lepší než MX-5 , tak začínám radit : kupte MR2 :)

Ale těch je na trhu nepoměrně míň....

Jinak z UK, bych já osobně chtěl jednou přivézt Caterham a nebo Lotus Elise , spíš asi i Lotus Elise. Tak doufám že to stihnu než budou s unie pryč, unie ty dovozy ze vzteku zakáže, a my budem mít prd.

Mimochodem Součo : popiš prosím přihlašovací kolečko v ČR :
1. doplnit údaje do TP = 2000kč
2. co když v UK TP není číslo COC listu ? ( certificate of conformity) ? To je asi průser, že? ( auta jako TVR, LOTUS, podobné)
3. Dovozová STK : je to horší, dražší než u auta třeba z Německa?
4. Přihlášení do registru : Platí se něco navíc?

Díky moc. Já už léta přemýšlím vzít z UK Lotus Elise první generace.. Zatím jsem dovezl jen veterány. S tím zkušenost mám, ale s autem s pravostranným řízením a postavením na bílé značky nemám.
Goldies 14. června 2017, 07:22
Prosim vsechny, v zajmu dusevniho zdravi F.K. NIKDO, opakuji NIKDO mu nenavrhujte miatu!
Souča 13. června 2017, 19:56
Čau, ani ne před měsícem jsem si z ostrovů dovezl RX-8, taky jsem se řídil podle článku tady na autíčkáři a na jdm fóru, cesta zabere asi 15 hodin včetně lodní cesty, takže asi 13 hodin jízdy po dálnici, dá se to v pohodě. Na řízení vpravo jsem si zvykl během chvilky a ve zbytku Evropy to bylo naprosto bez problémů.

Platná MOT je určitě nutnost minimálně pro provoz v UK. Mimo UK to nikdo na dálku na webu dvla kontrolovat asi nebude... Kupní smlouvu jsem neměl, jen ten V5C papír s odtrženým ústřižkem 11 a podpisem prodávajícího.

Roadtax je taky nutnost po dobu jízdy v UK, jednoduše popros prodávajícího, aby to odhlásil o x dnů později a nebo to normálně zaplať sám přes net, je to easy - nezáleží na tom, kdo to zaplatí (takhle jsem to pochopil a dává to smysl, nicméně mě to majitel nechal běžet stále). Než se (ne)zaplacená road tax objeví v systémech policie, trvá to asi den, ale za jednotlivé dny to jsou tak malé částky, že je prostě lehčí to nechat pár dnů zaplacené a neškudlit každou libru.

V UK nemaj zelený karty, ale ve zbytku EU je určitě potřebuješ, já sjednal pojistku po telefonu během 15 minut (vypočítal jsem si nejlevnější na netu a nechal tam i číslo, hned mi zavolali (v sobotu večer) a sjednali to). Kartu ti pošlou hned na maila, tak si jí vytiskni (já tiskárnu nikde neměl k dispozici, kartu jsem měl připravenou aspoň na tabletu :) ) a ačkoliv bude aktivní hned, tak na zaplacení (aktivaci smlouvy) budeš mít třeba 5 dnů, takže po příjezdu můžeš nezaplatit = neaktivovat smlouvu a dohodnout si novou dle libosti v ČR.

Trajekt objednat aspoň den předem kvůli ušetření 30-50 liber, najdi si přímo portál společnosti, která dopravu zajišťuje, je to stejný jako s lístkama na autobus :)

Povinnou výbavu jsem měl (stejně bych ji kupoval v ČR), v klidu ji kup někde v Anglii, ale dá se koupit i na lodi asi za 35 liber komplet včetně nálepek. Ty jsem měl taky, ale nikdy jsem je u nikoho jinýho neviděl :) Za celou jízdu jsem potkal jedno policejní auto ve Francii a vůbec žádný problém nebyl, v jinejch zemích nejspíš nezastavujou jen tak z nudy.

Doplnit údaje do techničáku zvládnou za 2000,- na každé dovozové technické pokud se to auto prodávalo v ČR. Specielně na Dekru kvůli doplnění údajů do TP musíš jen s exotama (např. Silvia S15).

Určitě taky mysli na kontrolu oleje před a během cesty, přecejenom je to 1300+ km a pokud by si tvůj motor náhodou olej bral a ty bys to zjistil až v ČR, tak by to bylo blbý.

Každopádně to je super výlet a zkušenost :)