načítám data...

Téma Family car do 100k

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
VK 15. ledna 2021, 21:14
Pro uvažované účely by asi byla ideální V70. V rodině je zkušenost s letos dvaadvacetiletou ještě s 2,5litrem, jezdí a jezdí. Koncepcí a vnitřním prostorem pohřebák, naloží se úplně všechno.

Sám jsem měl (při koupi devítiletou) S80 s 2,4D, natočil za dva roky něco přes sto tisíc a ze všech obstarožních vozidel, co jsem je vlastnil, se to sypalo ze všeho nejmíň..
GanGreen 14. ledna 2021, 20:55
FidoBlack : není důvod se omlouvat :) jen jsem to chtěl upřesnit, abys někdy marně neshanel 159 s dvoulitrem ;D
FidoBlack 14. ledna 2021, 16:08
GanGreen: tak to se omluvuju, chybička se vloudila :)
GanGreen 14. ledna 2021, 14:43
FidoBlack : 2.0jts se dával do 156 a GT.. ve 159 je to 1.9 nebo 2.2 případně 3.2 v6...
FidoBlack 14. ledna 2021, 14:16
Rush: Tak ona třeba benzínová 2.0jts není tak hrozná.. :)
Já jednoznačně u Alfy naftu, mam dokonce jednu vyhlídlou s Aisinem 6q ale teď na ní začala zlobit elektrika (zpráva přímo od bazarmistra).
Ale chápu, s když nejedou dvě, tak aspoň ať je jedno v záloze
Rush 14. ledna 2021, 14:10
To chápu. :)
S tímhle propvozem co popisuješ si můžeš celkem vybírat, na to stěhovák netřeba.
Já zase potřebuju, aby aspoň jedno auto jezdilo pořád, takže ač po Alfě 159 stále koukám (i když s mým požadavkem na benzin to není zrovna ideální výběr - buď Opelí 1,8, nebo Holdení JTS...), tak představa, že mi na ulici před domem stojí v jednu chvíli nepojízdnej Jag i Alfa je za tyhle peníze až moc reálná. Ale třeba to ještě přehodnotím, když se najde nějakej ultimátní kousek. :-)
FidoBlack 14. ledna 2021, 13:49
Rush: Tak jelikož já z Jablonce jsem tak tam nic moc taky není :D
No pes má 10kg, takže prcek, na návštěvy většinou s málem, stačí vajíčko a nazdaar :D
Popravdě, taky bych se rád smíříl aspoň s tou mk2 oktou ale přítelkyni se nelíbí, prý jedině RS aby to aspoň trošku vypadalo... a navíc máme trošku problém s tím že nechceme jezdit tím co má doma většina.. Takže holt budu muset asi zůstat u AR nebo Volva :D
Rush 14. ledna 2021, 13:15
FidoBlack: Já teda tady na okrese o bazarech, kde stojí hezké kousky, moc nevím... :-D Obvykle když mě něco na sauto.cz zaujme, tak je to právě spíš kolem toho Jablonce/Liberce... :-D

Jinak strašně záleží jak budete prostorově nároční - jak velkej je pes, jak monstrózní kočárek vyberete a kolik krámů taháte k tomu - jak nastane nějaké víkendové stěhování k prarodičům s židličkou, cestovní postýlkou a v kufru bude ještě bernardýn, tak ti bude malý všechno. :-) Já se asi smířím s tou dvojkovou koktou, aby aspoň jedno auto doma byl racionálně obhajitelný vozembouch, u kterého nevadí, když se někde opře a díly jsou na každém vrakáči. Pokud to budeš mít jako jediné přemisťovadlo, pak bych pokukoval možná po něčem záživnějším. Kdyžtak dávej vědět, jakým směrem se tvůj výběr ubírá, ať se můžu inspirovat. :-D

Bazary tě nesměj pustit dovnitř, ale když počkáš před vratama, tak ti asi rádi vyvezou co potřebuješ. :-)
GanGreen 14. ledna 2021, 09:20
FidoBlack : do bazaru by asi stačilo zavolat a auto ti dovezou ukázat někam na parkoviště, já to nedávno taky řešil a bazarnici celkem ochotný, jde jim přeci o prachy ;)
FidoBlack 14. ledna 2021, 07:39
Rush: No je to kolem 40k ročně, jezdím přímo do shadenwerku a do Jablonce denně což je 70km, plus k tomu do dílny dělat na auta, takže to denně těch 200-300 prostě dá.
Každopádně v okolí Shadenwerku (ten název se mi líbí :D ) je dost bazarů kde stojí pěkné kousky. Škoda jen že nás teď poslušný pejsek nepustí ani tam..
Rush 13. ledna 2021, 14:53
Gratulace ke svišti, shodou okolností teď mám podobné "starosti". :-)

S tím souvisí i podobný výběr povozu, i když já s ohledem na malý nájezd koukám po benzinech. Zatím pokukuji po Golfech V, Octaviích II (nuda, ale žiju poblíž schadewerke a je tu dobré zázemí v každé garáži :) ), ale zvažoval jsem i focusy/volvo V50, jen jsem nenašel odpovídající kus zatím. Na druhou stranu lidé kolem mě s fordími diesely z té doby to moc nechválí. :-) Mondea za ty peníze taky nic extra. Alfa 159 mě láká moc a moc, i když ten kufr je vlastně bída. :-) Já do toho zahrnul i menší MPV (Touran, Mazda 5, ...) ale třeba u mazdy si v dieselu asi nevybereš. Saaby by se do kila taky našly s tím, že diesely budou převzaté fiatí JTD... BMW jsem procházel, ale za kilo tam není nic, s čím bych se nebál denně jezdit 300km.

A propo, s 300km denně máš nájezd tedy 50-60 tis ročně? to je na levnou ojetinku docela porce. Takže asi hledat, co za ty peníze bude co nejmíň dobitý. :-)


Tento příspěvek byl 13.01.2021 v 14:53 upravován.
FidoBlack 13. ledna 2021, 13:27
Nedy: Croma je celkem fajn, ale drahé polovičce se nelíbí zadní část auta.. :D ale jako co se týče prostoru tak Croma. Ony ani cenově nejsou tak moc drahý.
Jelikož ale už mě nebaví doma poslouchat z jedný strany kup si Fiata nebo kup si Báwo, tak na to asi kašlu a ohlídnu se po Volvu V50. Je to celkem pěkný, s 2.0D se dá sehnat za rozumný peníze a jelikož zatím budeme jen 3 tak by to svůj účel mělo splnit.
Nedy 13. ledna 2021, 10:00
Záleží jak moc chceš prostoru. BMW řady 3 jsou na poměry třídy celkem malá auta (vevnitř). A pak E46 zvláště s dieselem bude mít už fakt hodně za sebou. Tam bych se bál spolehlivosti...

A pokud jste Fiatí rodina, tak co Croma s 1,9, nebo 2,4 JTD?
Sato 12. ledna 2021, 19:54
U alfy je ten kombik taky mensi, skorej vacsi hatchback, ak to neva tak za kilo fajn. E46 je podla mna uz dost stare auto, posledne su asi 2004, ako nie ze by to neslo, vsetko sa da, ale pri tom najazde, nevim nevim
FidoBlack 12. ledna 2021, 17:34
Ty mondea a focusy jsou hezký, jen nevím který naftový motor zvolit... popravdě padlo mi do oka i e46 330D kombi automat a AR159 1.9jtdm.. u alfy motory znám, jsme fiati rodina ale třeba u BMW nevim nic..
Wardencliffe 11. ledna 2021, 20:53
Před rokem jsem řešil stejnou věc....nakonec jsem koupil Renault Grand Scenic a nemůžu si stěžovat. Kupoval jsem sice benzín, ale myslím že s ropou by neměl být taky problém.
Nedy 11. ledna 2021, 15:12
Jak píše Sato, Mondeo, dobrá volba. Stejně tak se vejde Focus II. Za ty peníze by měl být opravdu hezký. A potom třeba volba, která tu možná nebude tak populární, ale pokud to má být "užitkové auto", tak Octavia II s 1,9 TDI. Prostorné, praktické a poměrně spolehlivé...
Sato 11. ledna 2021, 13:45
Mondeo Mk4 bola moja volba. Kupoval som to za dve kila, ale uz to su viac ako dva roky a nejake starsie kusky budu za +- kilo urcite. Asi to bude za tie prachy pred FL, ale po FL ma zase niektore blbosti, ktore nechces, zadne led svetla, elektrohydraulicky posilovac a tak. Za par korun je to poriadny kus relativne moderneho auta, niekde tu je oslavny clanok od tusim Vavrise na jazdne vlastnosti. Samozrejme servis bude nieco stat, ale tych aut beha fakt vela takze druhovyroba/vrakace nie je problem. Trochu to rezne a tak, nie je to dokonale :) A nie je to vylozene zaujimave auto, urcite by ma zahrialo pri srdiecku kopec inych kombikov viacej (AR 159, SAAB 9-3/5) ale bral som to ako volbu rozumu, ktorej sa nebudem mat problem hocikedy zbavit.
FidoBlack 11. ledna 2021, 07:27
Ahoj,
Čekáme sviště, do fábie kterou teď jezdíme a vlastně i do punta kočár, psa i paní nenaložím, teda hodně s těží. Navíc hodně cestujeme a já který jezdím denně skoro 300km jsem z fabči rozlámanej jak no vy víte co..
Sháním se tedy po nějakém hezkém kombiku co zvládne denně 300km, odvézt kočár a zároveň psa, ideálně v ropě. Mám 3 favority v mém výběru, ale rád si nechám poradit a zjistit co se do 100 papírů dá sehnat