načítám data...

Téma Evlo vybírá vozidlo

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Sato 29. října 2020, 16:25
Riesis stk v CR? Si proste najdes "profika" kto pojde na stk za teba, on uz bude vediet co a ako, proste das tych par stovak naviac, chapem, ze to moze byt proti tvojmu presvedceniu, ale po druhom raze ti to uz ani nepride. A k tomu ze chces vysoke auto aby si nevidel ked sa na teba lepia auta - skus dat nieco nepriehladnena zadne sklo, napr alobal :)
Evlo 29. října 2020, 15:52
Goldies: asi ziju v jine realite, protoze nejaka nemecka technicka me prijde cajicek, me vyhodili s delikou, ze byla vule v silentbloku stabilizatoru, to jsem rikal ze pycovina, tak se do strechy opreli vsichni lidi co byli byli na lince a teda vule byla, jako nestezuji si, ze by tam by to neopravnene, jen jake zavady me neprojdou.




tedka s miatou .. místou ... normalne me vyhodili za mam netesnou napravu ... tak jsem se ptal jak muze naprava netesnit a ukazalo ze, ze na takovym krytu vyfuku byl strzeny sroub, minule me treba dali, nastesti jen advisory, nebo jak se tomu rika, ze me na miate nestrika zadni ostrikovac



tohle nepíšu, že bych si chtěl stěžovat, že stk šikana apod., ale prostě pro mě je to místní realita a tak neverim, ze v moji realite o 30cm zvednute auto projde stk

U nového auta alespoň 4 roky nemusím s STK stresovat.
No úplně mimohochodem - po 4 letech jsem s autem na STK neprošel kvůli tomu, že nefungovalo nastavení sklonu světel .... škoda asi psát dál, že.

Tento příspěvek byl 29.10.2020 v 16:41 upravován.
Goldies 29. října 2020, 15:42
Evlo: hračku mám už 4 roky :-D a technickou procházíme v pohodě bez vsimneho. A nějak nevím co máš teď za auto :-(
Evlo 29. října 2020, 15:35
Goldies: Nicmene opravdu si myslis, jestli starej offroad od nissanu s pochybnou pruchodnosti technickou je pokrok oproti starymu offroadu od mitsubishi s pochybnou pruchodnosti technickou. Nebo se jen chces pochlubit novou hrackou? :)
Goldies 29. října 2020, 15:14
Evlo: je tam měřený po hagusy, měřil sem to kvůli stanu :-)
Goldies 29. října 2020, 15:12
Jakub Pospíšil: jj ale dívej se po 2006 s motorem 128kW. Nemají filtr a když predelas rozvody na duplex tak jsou v podstatě pohodový motory. Převodovku doporučuji AT. Ten litr spotřeby tě už nevytrhne a pohoda v terénu je boží. Ten mi hodně chybí. Já se do toho auta fakt zamiloval.
Evlo 29. října 2020, 13:58
Goldies: Nevim jestli starej offroad od nissanu s pochybnou pruchodnosti technickou je pokrok oproti starymu offroadu od mitsubishi s pochybnou pruchodnosti technickou.

Mitsubishi v serii 206cm, coz uz cca o 2cm nenajede do jedne garaze kam bych obcas i zajel, je teda fakt, ze to ma kvuli oknum ve strese tak +4cm vic nez by muselo, ten nissan tam ma taky nejaky plastiky co lezou ze strechy, takze prast jako uhod.

Z tech starejch offroadu mě teoreticky jako pokrok přišlo i LC200, s tím, že teď bych do garáže nenajel na šířku, a pak jsem zjistil, že to stojí jak nový auto, když to má 20 let a 300 000 km.

Tento příspěvek byl 29.10.2020 v 14:01 upravován.
Jakub Pospíšil 29. října 2020, 08:46
Goldies: Ty Pathfindery stojí tak málo? Právě jsi získal mojí pozornost :)
Goldies 29. října 2020, 06:59
Evlo: vyser se na nový auto. Kup Pathfindera, za 30tis mu dopřej zvednutý podvozek a nebude tě srát žádný auto :-D výšku mám teď 207cm a už mi nevadí nic :-D
Evlo 29. října 2020, 03:46
Nakonec jsem dosel k zaveru ze fakt nejdulezitejsi bude vyska 2-2.05m s tim aby se dalo sedet velmi blizko strechy.

Je fakt jedno, ze xfr bude na dalnici casto nejrychleji a i kdyz budu jezdit 200, jak se ted zas jezdi, tak predemnou nekdo bude predjizdet a nalepi se me v 130 oktavie 20cm za zadni naraznik, kdyz se me to stane v 2m vysokem aute, tak je me to jedno, protoze tu oktavii ani neuvidim.

Proste pod 2m vysoky vozdilo a zaroven at to neni nesmysl, kde je nad hlavou metr vzduchu je, pro moji realitu, jen masochismus.

Coz jsem se dival, ze ODM proAce prodava snad kazdej prodejce aut pod nejakym nazvem, ale dal jsem teda zatim nestudoval jake jsou jine alternativy.

Podle wiki je ODM Sevel - to me dost prekvapilo, cekal jsem nejakou odnoz byd, tezko rict jak je to doopravdy

a prodava se to jako:
Citroën Dispatch
Citroën SpaceTourer
Fiat Scudo
Peugeot Expert
Peugeot Traveller
Opel Vivaro
Vauxhall Vivaro
Opel Zafira Life
Vauxhall Vivaro Life
Peugeot e-Expert
Peugeot Traveller
Peugeot e-Traveller
Toyota ProAce (Verso)

ale z toho kdyz jsem vybiral me prijde, ze se to prodava pod daleko vice znackama


Nevim jake jsou jeste alternativy s ohledem na cenu a aby to melo automat, jestli vubec nejake jsou, jako samo kompromis by byl kodiak z malu, ale neznam nikoho kdo by me to dohodil.

Ano vim, ze ani to vozidlo co ma milion jmen nema 2m a ze kodiak ma tak metr a pul odhadem

https://www.sauto.cz/osobni/hledani#!category=1&condition=1&gearbox=3&manufacturer=13&model=7657&manufacturer=99&model=6657&manufacturer=67&model=529&manufacturer=70&model=7619 - ale realne je to jen tak pulka tech znacek pod kteryma to prodavaj

Tento příspěvek byl 29.10.2020 v 14:03 upravován.
Sato 27. října 2020, 15:40
XFR, simple
Evlo 26. října 2020, 13:44
Z nissanu mě napsali, si epowa nezasloužíme, jen auta a s obří těžkou neekologickou baterií arija nebo tak něco, ale zaujalo mě, že mě jak birtskej tak českej nissan odpověděli docela rozumně, asi se moc auta neprodávají

Fordu jsem se ani neptal

Tento příspěvek byl 27.10.2020 v 20:28 upravován.
Evlo 25. října 2020, 23:09
Tak z prdele to sem dám, ocekavam vetsina lidi si bude rikat co to je za dementa, ze se rozhoduje mezi těmahle autama.

Tak co me zaujalo
Xf-r 2011
- docela dobry pomer cena vykon, s tim, ze se z toho da dostat vic, nemam z toho pocit takoveho toho zhnusneni, jako z golfu R, alespon z tech kdyz se divam po ojetejch R do 20000eur, hlavni nevyhoda, ze se tam sedi o pul metru niz nez by bylo vhodne na pouziti ve meste

Nissan kicks e-powa
to dam jako druhy aby lidi co chtej naspsat, ze jsem pyca, ze to nedava smysl na co se divam nemuseli travit moc casu. Pozitiva - je to novy, epowa se me desne libi, daleko vic me to vrealie vyhovuje nez elektricka auta (ted beru, ze bych to vlastnil, elektricka auta pujcovaci jsou samo lepsi). Negativa - tak hlavni negativum je to, ze se mimo asii neprodava, dalsi negativum je, ze je to jen o 10cm vyssi nez ten jaguar, a posledni negativum i kdyz je to novy auto, tak bysme to v republice meli zas 4 (prehanim, treba 20) coz dost mozna bude horsi nez vlastnit 20 letou ojetinu - been there, done that ...

Gen7 golf R + revo
- ty do 15000eur vypadaj proste slizce, nedokazu dat prst na to co me vadi, ale proste me to hnusi, davat 20000eur za ojetej golf a pak dalsich 10000eur za revo s tim, ze budu mit furt na pozadi v hlave, ze jezdit 100 za 3 sekundy musi znameta, ze se to rozpadne

Superb s CJX* + revo
- levnejsi varianta golfu, daleko novejsi superb nez golf je daleko levnejsi a proste nemam z nej pocit slizu, ktery muze byt proste nejaky psychosomaticky nebo co, ale 15000eur neni uplne malo, s tim ze je to nesmyslne vetsi v tech rozmerech ktery me nic nedaj, proste se tam nesedi vys, bonus v lokalni podpore, ze by to treba nemuselo znamenovat psychiatrii v pripade, ze to nekdo naboura, nevim no, budu za cloveka co ma novyho superba. Pri realnem poziti tech 1864mm sirky u superbu nevnimam jako problem, kdyz se divam na wiki, ze genesis coupe ma 1865mm, tak tu prostě reálně máme anti tardis situaci.

2021 bronco Sasquach
Vyhody - je to fungl novy a asi, kdyz by se prodavalo, tak to bude slusne rozsireny model, dobra vyska, vypada to i technicky fajn reseny, nemuselo by to zrat, daj se tomu sundat kusy strechy, spis nez jako kompromistni je to takovy univerzalni auticko pro 30 lete panice
Nevyhody - tak hlavni nevyhoda je ta, ze to nepujde koupit, sasquach nesmyslne krom zvednuti i rozsireny, ale tak neprijde me to az nejak extremne neprezitelne

Lc300
Pro mě nesmyslně drahý, servisní podpora bude tragická, v kombinaci s cenou to zavrhuji rovnou, a ani si nechci představit jak by mě sralo, že to má šířku dva metry když by mě jeblo a fakt bych si to prořídil


Takže to máme výběr mezí 9 letým ojetým super sedam, novým pidi electro crossoverem na benzin, českým německým snem, novým offroadem a full size uber suv.

Jako smustně si dost kloním k tomu kicks, který se neprodává a už vůbec ne s vhodným pohonem. A to se kloním tak, že už jsem napsal nissanu jestli to teda budou prodávat nebo cojako.

Tento příspěvek byl 25.10.2020 v 23:18 upravován.