načítám data...

Téma Dovoz ze Slovenska - co se SPZ?

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
RTjohny 15. listopadu 2021, 14:29
tak vyreseno:
- sjednal jsem si v CR povinko na VIN auta
- auto jsem koupil na SK se SK SPZ a s tim dojel do CR
- v CR udelal dovozovou EK
- zajel na Bohdalec, tam auto prihlasil jako dovoz - odevzdal se protokol o EK, slovensky velky a maly TP, COC list
- za tyden a den jsem si prijel pro ceske doklady a SPZ //auto mezitim pouze stalo v garazi //vratil se mi pouze COC, slovenske doklady si nechali
- slovenske SPZ a kopii CZ velkeho TP jsem zaslal prodejci na Slovensko
- na SK provedli odhlaseni

Tento příspěvek byl 15.11.2021 v 14:30 upravován.
rainero 27. října 2021, 21:00
Ahoj,
nie som odborník, ale podľa mňa musíš mať zapísanú odhlášku vo veľkom TP na tvoje meno na základe ktorého ti to prihlásia v Čechách. Tým, že auto ide mimo Slovensko resp. odhláška je na českého občana ti podľa mňa zoberú aj slovenské ŠPZ, čiže jedine prevozky.
Sám som riešil opačný prípad auto z Čiech odchádzalo na českých prevozkách, ktoré mi zobrali na inšpektoráte po vydaní oficiálnych ŠPZ.
RTjohny 27. října 2021, 15:35
Ahoj,

nemate nekdo zkusenost s dovozem auta ze SK?
Co jsem zatim nasel, tak je to mezi zememi od rozpadu zjednoduseno, uznavame slovenske doklady. Tedy staci auto koupit, mit k nemu povinko (na VIN). dojet s nim do CR na stavajicich spz, tady udelat evidencku a zajit prihlasit. Slovenske doklady tu ode me vezmou a do 2 mesicu pak poresi se slovenskou stranou odhlaseni.
Vrta mi ale hlavou - co s temi slovenskymi SPZ? Ty taky odevzdam tady spolu s doklady?