načítám data...

Téma Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvky mohou psát jen registrovaní uživatelé.
Stepan2 08. dubna 2020, 20:49
Kubik: Jaký máte scénář?

Co se týče postupu přihlášení, tak je detailně popsáno na Volvo fóru: https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=9&t=65726&p=857389#p857389

Tento příspěvek byl 08.04.2020 v 21:10 upravován.
Kubik 08. dubna 2020, 18:11
Zdravím jak tohle dopadlo mám něco dost podobného
Stepan2 05. února 2020, 16:59
Radim Nemec: Děkuji za odpověď. S celníky jsem v kontaktu. Daňový úřad zajímají auta do 6 měsíců stáří a 6 000 km najeto.
Radim Nemec 05. února 2020, 13:10
Stepan2: jo, tak pokud to nebylo zaregistrovane v nemecku, tak jo. Na zacatku mi teda hlava nepobrala ze by to nekdo nechal pet let lezet bez papiru. No, lidi jsou ruzni.
Ad kontrola VINu na odcizeni - asi bych zkusil celniky - nakonec ti by to meli tak jako tak kontrolovat pri dovozu, takze dotaz v predstihu by je nemusel vykolejit. Nemyslim si ale, ze by tusili jestli byly uhrazene dane. Kdyz to neni prihlasene v Nemecku, tak krome puvodnich dokumentu z prevozu me nenapada nic z ceho by to slo zjistit.

Tento příspěvek byl 05.02.2020 v 13:14 upravován.
Stepan2 05. února 2020, 10:52
Pánové dotaz do pléna. Existuje nějaký úřad, server, služba kde by mi řekli na základě VIN kódu zda bylo auto odcizeno a především zda bylo PROCLENO zaplacená DPH při převozu ze Švýcarska do Německa?

Tento příspěvek byl 05.02.2020 v 10:53 upravován.
Stepan2 05. února 2020, 10:41
Ahoj. Děkuji moc za zprávu.

Auto bylo schované v garáži. To znamená že skutečně poslední papíry to má 5 let staré a ze Švýcarska. Prodejce má těch aut 10 v různých motorizacích a barvách - sběratel? Pokud s tím jezdil tak na nějakých "polopřevozních" značkách a maximálně v jednotkách stovek kilometrů (to nás nemusí zajímat).

Mluvil jsem s jedním STK a Ti mi odvětili že jim tento papír stačí a chybějící technické údaje si doplní za 2 000 Kč.

Zatím mi všichni odvětili že se právě jedná technicky o dovoz ze Švýcarska, když to nikdy nebylo registrované v Německu.

Ta pluralita výkladu zákonů a praxe mě už ničí :))
Radim Nemec 05. února 2020, 07:53
Zdar, sice nejsem beastar, ale zkusim poradit. Tohle je anulovany CH technicak. Jak budes to auto prepravovat? Po ose nebo na podvalu? Jak se dostalo do nemecka a jak dlouho tam bylo? Koukam posledni technicka 2013 a zruseni technicaku 2015.
Moznost by tam mela byt, ale nektere urady a urednici trvaji na procleni na prvnich hranicich EU (tedy nemecko tady) - coz uz ale probehlo a mas k tomu i nejake dokumenty, rikas.... Pokud to ale bylo dlouho v nemecku, tak vazne nevim jak se k tomu budou stavet.
Cim vic se na to divam, tak je mi jasne, ze k tomu musi byt nejake dalsi dokumenty z nemecka. Jestli s tim jezdil a nemel to jenom vystavene, tak musi byt nejaka dokumentace o prihlaseni a odhlaseni tam. Technicky to neni dovoz ze Svycarska, ale Nemecka.

Tento příspěvek byl 05.02.2020 v 08:09 upravován.